[Bitti] Kasa Modlama

Cuprum

Megapat
Makaleler
1
@FantastikTürk Anladım hocam.

Bir ihtimal, belki görmediyseniz diye paylaşıyorum. Robotistan'da Arduino pro mini klonu 12-15 TL. 8'li RGB LED de aynı fiyatta.

Arduino Pro Mini 328 - 5 V / 16 MHz (Header′lı) Satın Al | Robotistan.com 5V modeli
Buy Arduino Pro Mini 328 - 3.3V/8MHz (With Headers) with cheap price 3.3V modeli

Klonlar uzun süre çalışmaya ne kadar dayanıklı bilmiyorum, daha önce hiç test etmedim. Ama denemeye değerdir bence.

KS
FantastikTürk

FantastikTürk

Kilopat
Makaleler
4
Yer
???
Keşke içinde daha iyi bir sistem olsaydı 😔. Umarım gelecekte o da olur.Emek var. +Rep.
Şimdilik elimdeki sistem bana yetiyor. Eh elbette daha iyisi olsa hayır demem yani :)
@FantastikTürk Anladım hocam.

Bir ihtimal, belki görmediyseniz diye paylaşıyorum. Robotistan'da Arduino pro mini klonu 12-15 TL. 8'li RGB LED de aynı fiyatta.

Arduino Pro Mini 328 - 5 V / 16 MHz (Header′lı) Satın Al | Robotistan.com 5V modeli
Buy Arduino Pro Mini 328 - 3.3V/8MHz (With Headers) with cheap price 3.3V modeli

Klonlar uzun süre çalışmaya ne kadar dayanıklı bilmiyorum, daha önce hiç test etmedim. Ama denemeye değerdir bence.
Teşekkürler. Haftaya pazartesi masam için aldığım LED'in ikincisi gelecek. O da gelsin onla beraber bakayım.

Çok isterdim mousepad, fan, ikinci LED hepsi elimde olsun konuyu tek seferde açayım ancak yeni gümrük olayları yüzünden bayağı bir gecikti ben de daha fazla beklemeden en azından modlama konusunu açayım dedim. Yakında modlanmış kasayla birlikte bir setup konusu da gelir.

Bir de bu haftasonu yetiştirebilirsem kulaklık standı yapacağım.

KoKi

Centipat
Çok emek harcanmış.Güzel olmuş tebrikler.

EvdekiTarantula

Centipat
Yer
Konoha
Bu aralar uyku düzenim bozuldu ve dün sabaha karşı mesajınızı okudum. Projenizi bu kadar detaylı paylaşmanız, belki sizin projeyi tamamlamanız kadar mutlu etti beni. Uzun süredir takip ettiğim bir platform burası ancak sosyale dahil değildim, değerli yöneticiler bir yana iyi ki varlar lakin sizin konunuz üyelik açıp teşekkür etmeyi farz kıldı. Elinize emeğinize sağlık.

KS
FantastikTürk

FantastikTürk

Kilopat
Makaleler
4
Yer
???
Gerçekten çok teşekkür ederim. Bu işe başlamadan önce bayağı bir araştırma yapmama rağmen gerçekten çok fazla kaynak bulamadım. Bu yüzden ben de yapınca paylaşayım ki bir iki arkadaşa belki faydası dokunur diye :) Umarım faydalı olmuştur.
En başta söylediğim gibi eksil malzemeler geldikçe ekleme yapacağım.

Ekleme 1
: konuda bahsettiğim 2. WS2812B LED şerit de 2 gün önce elime ulaştı. Elimde 5V 3A adaptör vardı (Bu şerit LED sadece 5V ile çalışıyor.) ve 2 metre şerit LED'e yetersiz geliyordu. Aslında ilk başta adaptör yetersiz geldiği için 2 metrenin toplam 1.30 metresini kullanmak vardı ancak sonradan aklıma güç kaynağından adaptör yapmak geldi. PSU'daki molex kablosunun 5V ucuna (Benim güç kaynağımdaki kırmızı kablo.) adaptörümden kestiğim DC ucunu bağladım. Daha sonra da onu kontrolcüye bağladım. İki şerit LED'i uç uca ekleyip onları da her zamanki gibi kontrolcüye bağladım. Bu sayede şu anda iki LED'in de tamamını kullanıyorum. İkinci gelen LED'i masamın arkasına yapıştırdım.
Yani kısaca PSU'nun molex kablosundan kendime 5V adaptör yaptım.

Not :
Benim güç kaynağımda kırmızı 5V kablo 20.0A güç verebiliyor. Yani LED'e yetecek mi derdim olmadı.

Yakında (Büyük ihtimalle bu haftasonu) bir kulaklık standı eklemesi yapacağım, onu da paylaşırım.

Mousepad'im ve fanım da gelince ekstra olarak odanın son hali için bir konu açarım.

Son düzenleme:

Hielaph

Hectopat
Makaleler
1
Yer
İzmir/Bornova
Fotoğrafları şuan bir tek ben mi göremiyorum? Fotoğraflar bozuk görünüyor.

Shadrous

Hectopat
Yer
Adana
Screenshot_2.png

Hiçbir şey anlayamıyorum ;(

Yukarı