Bıyığımı jiletle aldım

Syrox_er

Decapat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar 15 yaşındayım bıyığıma jilet vurdum bir sorun oluşturur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar, bu tarz konulardan ve cevaplardan yorulduğum için Evrim Ağacı sitesinden direkt yapıştırıyorum cevabı okursunuz...

Vücudumuzdaki hiçbir kılın uzama hızı veya gürlük miktarı, kılların kesilmesiyle alakalı değildir. Bugüne kadar bu iddiayı ele alan hiçbir araştırma kılların kesilmesini uzama hızı veya kıl gürlüğü ile ilişkilendirmediği gibi, yapılan tüm araştırmalar arada hiçbir bağlantı bulunmadığını göstermektedir. Bu durum, hem erkekler hem de dişiler için geçerlidir.

Jilet tüyleri kalınlaştırmaz ya da sertleştirmez. Bu tamamen bakış açısıyla alakalıdır, bir çeşit göz yanılması diyebiliriz. Jilet ile kıllar alınırken yapısı gereği kıllar eğimli olarak kesilir bu da küçük de olsa kesilen kılın yüzeyinin geniş gibi durmasına sebep olur ve sivriltir. Aynı zamanda ağdayla alınan kıllar kökten alındığı için bir sonraki ağda dönemi için kıllar tekrar kökten çıkar. Jilette ise bu durum farklıdır, jilet deri yüzeyinden kesim yapar deri altından çekmez. Kıllar bir sonraki uzama dönemine kadar kesik olan tabandan uzamaya devam eder bu da bize kalınlaşmış ve sertleşmiş olacağını düşündürür.

Yeni konular

Geri
Yukarı