Saçı jiletle kazıtmak zararlı mı?

thebigboss

Hectopat
Saçlarım çok aşırı gür ve siyah saçlara sahibim şükür. Fakat stresten dolayı birkaç tel beyaz vardı. Ben de saçımı jiletle kazıdım. Tertemiz pasparlak oldu kafam. Fakat tekrar saç çıkmaz diyor korkuyorum ve çıktığı zaman beyazlar artar mı? Aranızda daha önce kazıtmış olan var mı?

Saçlarım çok aşırı gür ve siyah saçlara sahibim şükür. Fakat stresten dolayı birkaç tel beyaz vardı. Ben de saçımı jiletle kazıdım. Tertemiz pasparlak oldu kafam. Fakat tekrar saç çıkmaz diyor korkuyorum ve çıktığı zaman beyazlar artar mı? Aranızda daha önce kazıtmış olan var mı?
Kazıtıp jilet falan atmak daha fazla saç çıkarmaz sadece daha kalın ve gür saç çıkarır eğer gür saçlarınız varsa hiç kesmeseniz daha iyiymiş ama geçmiş kararları düşünüp moral bozmaya gerek yok.
Jiletle kazıtmak zararlı değil aksine daha iyi olur zamanla saçlar açılıyor seyreliyor biliyorsunuzdur.
Saçı baştan güzelce uzatacaksanız Argan ve Badem yağını öneririm.

Kazıtıp jilet falan atmak daha fazla saç çıkarmaz sadece daha kalın ve gür saç çıkarır eğer gür saçlarınız varsa hiç kesmeseniz daha iyiymiş ama geçmiş kararları düşünüp moral bozmaya gerek yok.
Saçı baştan güzelce uzatacaksanız Argan ve Badem yağını öneririm.

Hocam ben hep 3 numara saç takılıyorum sıkıntı yok o konuda ama tek korkum eski gürlüğünü canlılığını kaybetmesi ve ayrıca saçlarımdaki beyazlar artmaz inşallah

Kazıtmak beyazları ne azaltır ne de arttırır, kazıyınca niye çıkmasın kökü sende zaten, kazıtmasam da yılda 2-3 kez makineyle sıfır yapıyorum güzel oluyor yazları ama beyazları sakın koparma elinle onu yaparsan beyazların artar.

Hocam ben hep 3 numara saç takılıyorum sıkıntı yok o konuda ama tek korkum eski gürlüğünü canlılığını kaybetmesi ve ayrıca saçlarımdaki beyazlar artmaz inşallah
Beyazlığının artmasıyla jilet attırmanın pek alakası olacağını sanmıyorum ancak şunu bil yukardaki arkadaşın dediği gibi beyaz telleri koparma bana da zamanında öğüt vermişlerdi.

Kazıtmak beyazları ne azaltır ne de arttırır, kazıyınca niye çıkmasın kökü sende zaten, kazıtmasam da yılda 2-3 kez makineyle sıfır yapıyorum güzel oluyor yazları ama beyazları sakın koparma elinle onu yaparsan beyazların artar.

Hocam şöyle bir şey var benim saçımın kökü siyah devamı beyazdı bazılarının acaba uzadığı zaman durum ne olacak. Ayrıca saçı koparın beyazların artması bilimsel olarak şehir efsanesiymiş.

Beyazlığının artmasıyla jilet attırmanın pek alakası olacağını sanmıyorum ancak şunu bil yukarıdaki arkadaşın dediği gibi beyaz telleri koparma bana da zamanında öğüt vermişlerdi.

Benim saçtaki beyazların kökü siyah devamı beyazdı jilete vurdum şu an siyah sanırım

Jiletle kazıtmak zararlı değil aksine daha iyi olur zamanla saçlar açılıyor seyreliyor biliyorsunuzdur.
Saçı baştan güzelce uzatacaksanız argan ve badem yağını öneririm.

Yanlış bilgi vermeyin hocam kazıtmak gür ve kalın falan çıkarmaz. Sadece uzarken / işareti gibi çıkıyor, makinede ise saçları sıkıştırıp parçalayarak daha dağınık bir saç bırakıyor o yüzden yumuşak gibi bir his veriyor. O dediğim çıkıntı da zaten uzadıkça normal uzama şekline döner.

Yanlış bilgi vermeyin hocam kazıtmak gür ve kalın falan çıkarmaz. Sadece uzarken / işareti gibi çıkıyor, makinede ise saçları sıkıştırıp parçalayarak daha dağınık bir saç bırakıyor o yüzden yumuşak gibi bir his veriyor.

Benim saçlarım zaten gür ve kalın ve simsiyahtı ama kazıtmanın saçları daha koyu yaptığı söyleniyor

Bence boş ver iyi ki kazıtmışsın ben de sıfıra verdim, uzayanların altından yenileri çıkıyor. Biz geç kel kalırız böyle inşallah, hatta hiç kel kalmayalım :)

Yanlış bilgi vermeyin hocam kazıtmak gür ve kalın falan çıkarmaz. Sadece uzarken / işareti gibi çıkıyor, makinede ise saçları sıkıştırıp parçalayarak daha dağınık bir saç bırakıyor o yüzden yumuşak gibi bir his veriyor. O dediğim çıkıntı da zaten uzadıkça normal uzama şekline döner.
Jilet atınca saç telleri daha kalın çıkıyor bu da daha gür durmasına sebep oluyor yani ben böyle biliyorum.

Geri
Yukarı