Biyoloji hocam ırkçı olabilir mi?

Zeu5

Centipat
Makaleler
9
Yer
Kanada, Toronto
Daha fazla  
Meslek
Ogrenci
Ben esl öğrencisiyim Kanada'da yani aslında taşındım Kanada'ya ama ingilizcemi geliştirmek için ayrıca ders alıyorum ek olarak gym dersi matematik dersi ve akademik bilim dersi alıyorum akademik bayağı zor bir ders çünkü üniversiteye hazırlık yapıyoruz bu yüzden zorlanıyorum bazen İngilizce kısımları anlayamıyorum bu yüzden daha çok zorlanıyorum.

Bazen derslere geç geliyorum ve hoca cidden beni sinirlendiriyor geçen sömestir hiçbir hocam derse geç geldiğim için azarlamıyordu fakat bu hoca koskoca sınıfın önünde benimle sessizce konuşuyor ama diğerlerinin duyacağı şekilde bir sessizlik ben dışarıdan yediğim için dışarıya çıkıyorum ve bazen geç kalıyorum hocaya anlatıyorum ama beni anlamak istemiyor.

Bazen gelip sanki zihinsel engelliymişim gibi bana özel olarak gelip yardım ediyor sanki ben bilmiyormuşum gibi beni sınıfta küçük düşürüyor sınıfta zaten hiç arkadaşım yok diğer sınıflarda çok fazla var ama bilim dersinde dilim tutuluyor kendimi geri zekalı gibi hissediyorum.

Yani hoca beni çok rencide ediyor daha fazla hocayla yaşadığım çok olay var ama anlatırsam çok uzun olur ve bilim notum 37 eğer geçemezsem bir dönem daha bu hocadan ders almak zorundayım dersimi ofiste değiştirebilirim ama bu sefer yeni başlayacağım derse bayağı geride kalırım hocamın çok ırkçılık yaptığını düşünüyorum.

Hocam bence farklı bir milletten geldiğiniz için yardımcı olmaya çalışıyor, anlattıklarınıza göre niyeti kötü gibi görünmüyor.

Bazen gelip sanki zihinsel engelliymişim gibi bana özel olarak gelip yardım ediyor sanki ben bilmiyormuşum gibi beni sınıfta küçük düşürüyor
Mesela burada bence iyi niyetle gelmiş, fakat yani olayı görmediğim için emin konuşmak istemem. Irkçı da olabilir.

Gerçekten Kanada'lı olan dünyada 3 kişi falan olduğunu düşünürsek pek olası değil. Başka bir sebeple sana kıl olması daha muhtemel bence.
Geç kalmayı alışkanlık haline getirmen olabilir.

Geç kalıyorum çünkü dışarıdan yiyorum ve yürüyerek bulunduğum yerde her yer her yere uzak tim hortonsa gidiyorum sandviç yemek için öğle arası 1.50 de bitiyor zaten yol 20 dakika 20 dakika da dönüş var 40 dakika.

Üniversiteye aramıza hoş geldiniz dünyanın her tarafında gerizekalılar var maalesef, çok da takılmayın alabildiğiniz bilgiyi alıp dersi geçmeye bakın😁.

Ben liseyim hocam üniversite değil 10. sınıfım.

Tek Türkiye'de değilmiş demek ki böyle hocalar salla geç.

Aslında çok iyi hocalar var ama böyle hocalar da var akademik hocaları çok sert bunun gibiler.

Ben esl öğrencisiyim Kanada'da yani aslında taşındım Kanada'ya ama ingilizcemi geliştirmek için ayrıca ders alıyorum ek olarak gym dersi matematik dersi ve akademik bilim dersi alıyorum akademik bayağı zor bir ders çünkü üniversiteye hazırlık yapıyoruz bu yüzden zorlanıyorum bazen İngilizce kısımları anlayamıyorum bu yüzden daha çok zorlanıyorum.

Bazen derslere geç geliyorum ve hoca cidden beni sinirlendiriyor geçen sömestir hiçbir hocam derse geç geldiğim için azarlamıyordu fakat bu hoca koskoca sınıfın önünde benimle sessizce konuşuyor ama diğerlerinin duyacağı şekilde bir sessizlik ben dışarıdan yediğim için dışarıya çıkıyorum ve bazen geç kalıyorum hocaya anlatıyorum ama beni anlamak istemiyor.

Bazen gelip sanki zihinsel engelliymişim gibi bana özel olarak gelip yardım ediyor sanki ben bilmiyormuşum gibi beni sınıfta küçük düşürüyor sınıfta zaten hiç arkadaşım yok diğer sınıflarda çok fazla var ama bilim dersinde dilim tutuluyor kendimi geri zekalı gibi hissediyorum.

Yani hoca beni çok rencide ediyor daha fazla hocayla yaşadığım çok olay var ama anlatırsam çok uzun olur ve bilim notum 37 eğer geçemezsem bir dönem daha bu hocadan ders almak zorundayım dersimi ofiste değiştirebilirim ama bu sefer yeni başlayacağım derse bayağı geride kalırım hocamın çok ırkçılık yaptığını düşünüyorum.

Hocam nasıl gittiniz biraz bilgi verebilir misiniz lütfen? Ailecek mi taşındınız yoksa Kanada'ya yoksa öğrenci olarak mı gittin?

Yeni konular

Geri
Yukarı