Biyoloji okumak mantıklı mı?

Blackfox07

Hectopat
Makaleler
5
Daha fazla  
Merhabalar, ben üniversitede Biyoloji okumak istiyorum ama okuldaki herkes Biyoloji okuyan iş bulamıyor diyor.
Benim 2 amcam Biyoloji öğretmeni olduğu için aile içinde pek bir sıkıntı yok ama bilemiyorum.
Aslında ben biyoloji okuduktan sonra Entomoloji üzerinde yüksek lisans yapmak istiyorum ama dediğim gibi bilemiyorum.
Sizce Biyoloji okumak boşa okumak mı yoksa severek okuyacağım için iyi bir seçim mi?

Bizim milletin kafası çok değişik.

Kaynakçı olmak istiyorum desen bütün gün yağın kirin içinde ne işin var derler. Öğretmen olacağım dersin atanamıyorlar derler. Doktor olacağım dersin torpilin yok derler. Uçak bakımcısı olmak istiyorum dersin, neden pilot olmuyorsun derler. Sadece söylenirler.

En güzeli bunlara okkalı bir küfür söyleyip içinizden gelene yönelmek. Sevdiğiniz mesleği icra etmek istemeden bile kendinizi geliştirmek anlamına geliyor. Biraz daha çabalayıp kendinizi öne çıkarmaya bakın.

Hem mutlu olursunuz hem de biraz daha iyi şartlara sahip olursunuz.

Bu ülkede tüm meslek grupları için işsiz kalırsın söylentisi var. Evet, kendiniz geliştirmeyip olduğunuz yerde kalırsanız işsiz kalırsınız.

Geri
Yukarı