Biyolojiden 1.dönem 37 ve 2. dönem 12 alınıp sözlüler 100 girilirse sınıfta kalınır mı?

berk156

Centipat
Daha fazla  
Biyolojiden 1 dönem ortalamam 37 idi, 2 dönem sınavından 12 aldım. Hoca sözlülerimi 100 girecekmiş, bu dersten kalır mıyım? Yıl sonu ortalamasına mı baklılıyor sınıfta kalma?

Son düzenleyen: Moderatör:
Biyolojiden 1 dönem ortalamam 37 idi, 2 dönem sınavından 12 aldım. Hoca sözlülerimi 100 girecekmiş, bu dersten kalır mıyım? Yıl sonu ortalamasına mı baklılıyor sınıfta kalma?

Genelde 3 dersten fazlasından kalmadıysanız şökle geçiriyor hocam okul idaresi.

2. sınavlarda açıklanınca belli olur hocam. Ama geçersiniz tahminen.

Hesaplama ise şu şekilde oluyor:
12+2. sınavda aldığınız not+100+100 toplamını alıp, dörde bölüyorsunuz.

Biyoloji ortalaman 50'den aşağı olursa biyolojiden kalmış olursun ve gelecek sene sorumluluk sınavına girersin. Kalmamak için 2. sınavdan 40 almanız lazım.

En kesin bilgiyi veriyorum. Bir dersten geçip kaldığınıza iki dönem notlarınızın ortalamasına göre karar veriliyor sizin ilk dönem ortalamanız 37 ise ikinci dönem ortalamanızın 63 olması lazım ki geçin. Dolayısıyla (37+100+100+X)/4=63 olması için 2. sınavınızdan en az 40 almanız lazım yoksa Biyolojiden kalırsınız ve herhangi bir belge alamazsınız. Lakin eğer 10 11 veya 12. sınıfa gidiyorsanız ve genel ağırlıklı ortalamanız(yani bütün derslerinizin sene sonu ortalaması) 50'nin üzerinde ise bu dersten kalmış olsanız bile sorumluluk sınavına girmeden "düz" olarak üst sınıfa geçersiniz. 9. sınıf iseniz ve sadece Biyolojiden kaldıysanız ise yine aynı şekilde sorumluluğa kalmadan üst sınıfa geçersiniz ama eğer biyoloji dışında en az bir dersten daha kaldıysanız iki dersinde sorumluluk sınavına girmeniz gerekir.

En kesin bilgiyi veriyorum. Bir dersten geçip kaldığınıza iki dönem notlarınızın ortalamasına göre karar veriliyor sizin ilk dönem ortalamanız 37 ise ikinci dönem ortalamanızın 63 olması lazım ki geçin. Dolayısıyla (37+100+100+X)/4 = 63 olması için 2. sınavınızdan en az 40 almanız lazım yoksa biyolojiden kalırsınız ve herhangi bir belge alamazsınız. Lakin eğer 10 11 veya 12. sınıfa gidiyorsanız ve genel ağırlıklı ortalamanız(yani bütün derslerinizin sene sonu ortalaması) 50'nin üzerinde ise bu dersten kalmış olsanız bile sorumluluk sınavına girmeden "düz" olarak üst sınıfa geçersiniz. 9. sınıf iseniz ve sadece biyolojiden kaldıysanız ise yine aynı şekilde sorumluluğa kalmadan üst sınıfa geçersiniz ama eğer biyoloji dışında en az bir dersten daha kaldıysanız iki dersinde sorumluluk sınavına girmeniz gerekir.

11 sınıfım sınıfta kalmaktan korkuyorum 2007 liyim.

Edebiyat geçen dönem ortalamam 68 idi şimdi 55 aldım kalır mıyım sınfıta.

Yeni konular

Geri
Yukarı