Biz nereye gidiyoruz?

Uyuyan halkın olduğu bir ülke, başıboş gemi gibi dalgalar ile sürüklenir. Belki doğru yol, belki yanlış. O gemiye kaptan olacak insanı seçmeli bu halk. Yoksa sürekli iç ve dış krizlerin dalgaları ile sürüklenir bu gemi. Fakat uyuyup hiç gözünü açmayan bu halk ne zaman açar orası çoğu kişinin düşüncelerine göre belli.

Nereye gidiyoruz deyince akla gelecekte ne yapmak istediklerimiz gelecek planlarımız gelmesi gereken yaşlarda iken ekonomik sıkıntı ileride evlenebilecek miyim kendime bakabilecek miyim gibi sorulara çıkıyor keşke şu ülkem biraz daha kalkınmış biraz daha iyi bir seviyede olsak ekonomi öyle kötü olduki insanlar oruç tutuyor gibi yaşıyor işten çıkıp bir kafeye oturup bir kahve içmek lüks oldu insan gibi yaşamıyoruz robot olduk Allah sonumuzu hayır etsin umarım iyi bir geleceğimiz olur.

Ekonomi ekonomi ekonomi ekonomi başka bir şey duymaz olduk 10 yaşındaki adam gelecekte ne olacağını düşlemek yerine yurt dışında burger kingde 8 saat çalışsam elon musk ile selfie çektirip bedavaya aldığım maserati ile kızları cebime indiririm diye hayaller kuruyor(!)

bu tarz konularda o kadar çok muhabbet döndü ki sarf edilebilecek cümle kalmadı. Nefret kustum veya olumlu baktım. Şu zamandan sonra pek bir önemi kalmadı benim için. Tek tavsiyem gereksiz yere karamsar olup kendinizi yormayın durum ne kadar b*tan olursa olsun insan bir şekilde atlatmanın bir yolunu bulur sürekli bunu kendinize aşılayın pek bir yardımı olmuyor gibi gözükse de bir süre sonra atlatacağız.

Organize suç hiçbir zaman eksik olmadı ülke tarihinde. Özellikle birkaç yıldır lağım kapaklarının biraz daha gevşediği ve daha fazla lağım sızdığı doğru ancak ne zaman patlayacak belli değil. Peker BAE´den kaçmayı başarırsa ya da birileri karısına veya kızlarına zarar verecek olursa işte o zaman burnunuza mandal takın.

Ekonomi ekonomi ekonomi ekonomi başka bir şey duymaz olduk 10 yaşındaki adam gelecekte ne olacağını düşlemek yerine yurt dışında burger kingde 8 saat çalışsam Elon Musk ile selfie çektirip bedavaya aldığım maserati ile kızları cebime indiririm diye hayaller kuruyor(!)

Bu tarz konularda o kadar çok muhabbet döndü ki sarf edilebilecek cümle kalmadı. Nefret kustum veya olumlu baktım. Şu zamandan sonra pek bir önemi kalmadı benim için. Tek tavsiyem gereksiz yere karamsar olup kendinizi yormayın durum ne kadar b*tan olursa olsun insan bir şekilde atlatmanın bir yolunu bulur sürekli bunu kendinize aşılayın pek bir yardımı olmuyor gibi gözükse de bir süre sonra atlatacağız.

Öncelikle bir yolunu bulur atlatılır demişsiniz bu sıradan bir sorun değil dostum bu sorun ülke ekonomisi yıllarca sürebilir düzelmemiz kolay değil ve bu sorun çözüldüğünde torunlarına anlatıyor olabilirsin bir ülkenin çökmesi belki bir yılı alır ama toparlanması 5 10 yıla yakındır diye düşünüyorum dolar kuru bir günde çıkmadı 18'e 2001 yılından beri yükselişteydi zaten verilere bakılırsa son zamanlar dolar 4'er 4'er yükseldi eskiden dolar kuruş kuruş yükselirdi haberlere çıkardı şimdi lira lira yükseliyor bugün aldığın bir şeyi yarın alamıyorsun YouTube bakarsan insanlar aç istediklerini yiyemeyen bir sürü insan var çocuğuna bir şey alamadı diye intihar eden var bugün bir video izlerken teyzenin biri röportaj veriyordu teyzenin yaşı 60 üstü ve şunu diyordu artık oruç tutar gibi yaşıyoruz tavuk bile alamıyor millet artık tavuğun fiyatı ete yetişti 3 temel ihtiyaç vardır ilki beslenme şu anda çoğu insan yeterli olarak beslenemiyor et yiyemiyor meyve sebze yiyemiyor ikinci barınma kiralar olmuş 2500 asgari ücretli bir insan kiramı ödiyecek yoksa elektrik faturasımı üçüncüsü ise giyinmedir geçen mont aldım en ucuz mont 200 en ucuz kot olmuş 150 en ucuz ayakkabı 100 bir ayakkabı almak ve en kalitesiz ayakkabıyı almak için neden 8 saat çalışmak zorundayım iş bile yok 4250 TL verip köle gibi çalıştırıyorlar yanlış ülkede doğduk.

Ekonomi ekonomi ekonomi ekonomi başka bir şey duymaz olduk 10 yaşındaki adam gelecekte ne olacağını düşlemek yerine yurt dışında burger kingde 8 saat çalışsam Elon Musk ile selfie çektirip bedavaya aldığım maserati ile kızları cebime indiririm diye hayaller kuruyor(!)

Bu tarz konularda o kadar çok muhabbet döndü ki sarf edilebilecek cümle kalmadı. Nefret kustum veya olumlu baktım. Şu zamandan sonra pek bir önemi kalmadı benim için. Tek tavsiyem gereksiz yere karamsar olup kendinizi yormayın durum ne kadar b*tan olursa olsun insan bir şekilde atlatmanın bir yolunu bulur sürekli bunu kendinize aşılayın pek bir yardımı olmuyor gibi gözükse de bir süre sonra atlatacağız.

Artık söyleyecek cümle kalmamış olsa bile gereksiz yere karamsarlık yapmayalım atlatılır vs. gibi yorumlara dayanmak yanlış diyorum. Bunu söyleyebiliyorsanız ya şikayetçi değilsinizdir ya önemsemiyorsunuzdur ya da düşündüğünüzü tam ifade edememiş olabilirsiniz. Karamsarlık, endişe, kaygı gibi durumların sebebi çok günümüzde. Özellikle ülkemizde. O yüzden insanların yaşadığı karamsarlık gereksiz değil. Sürekli bu ruh halinde olup psikolojiyi buna sürüklemek iyi değildir sadece. Anlatmaya çalıştığınız buydu sanıyorum.

Artık söyleyecek cümle kalmamış olsa bile gereksiz yere karamsarlık yapmayalım atlatılır vs. gibi yorumlara dayanmak yanlış diyorum. Bunu söyleyebiliyorsanız ya şikayetçi değilsinizdir ya önemsemiyorsunuzdur ya da düşündüğünüzü tam ifade edememiş olabilirsiniz. Karamsarlık, endişe, kaygı gibi durumların sebebi çok günümüzde. Özellikle ülkemizde. O yüzden insanların yaşadığı karamsarlık gereksiz değil. Sürekli bu ruh halinde olup psikolojiyi buna sürüklemek iyi değildir sadece. Anlatmaya çalıştığınız buydu sanıyorum.
Maddi durumum hepinizden kat ve kat kötüdür. Ben açıktan okuyorum onun dışında dışarıda yapabileceğim çok aktivite yok çünkü para yetmiyor hiç bir şeye. Karamsar olmayın diyorum direkt salın her şeyi demiyoruz. Çok karamsar oldum, bunu kimseye faydası olmadığını kısa sürede anladım evet sürekli bu ruh halinde olmak kendine zararlı çevrene zararlı her şekilde zararlı çıkıyorsun geleceğinin olmadığını düşünürsen geleceğin olmaz bir şeyler yapmaya çabalamazsan evet kardeşim malesef çabalamadığın için karşılığını alamayacaksın.

Yeni konular

Geri
Yukarı