Biz neden gelişemiyoruz?

WolreaG

Hectopat
Makaleler
3
Yer
İzmir/Urla
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
GT 730, 8 GB RAM, i5-4590
Arkadaşlar cidden gelişemiyoruz. Sanki hala 1950`li yıllardayız. İspanya dağılıyor diye seviniyoruz, Rusya Ukrayna`yı hala yenemedi diye kendimizi övüyoruz. Oyun yapacaksak İngilizce koymayalım diyorlar neden deyince onlar Türkçe koymuyor diyorlar, nasıl gelişelim.

Bırak 1950'yi Yeni Çağ Avrupa'sına yetişemedik daha. Halk inanılmaz cahil ve aptal. Zamanında Avrupa'da yılda 3 milyon kitap basılırken Osmanlı'da binleri anca gördü bu sayı. Nedeni çok da derinlerde aramaya gerek yok.

Hocam ülkemiz entellektüel kişi olmak istemeyen bir ton genç var. Ülkemizde beleşçilik var ve kimse taşın altına kendi elini koymuyor. Adam Amerika'da b*k olsam daha iyi diyor. Ekonomi kötü diye diyorlar ki ekonomi iyi değil fakat bunu değiştirmek bizim elimizde olan bir şey.

Hocam ülkemiz entellektüel kişi olmak istemeyen bir ton genç var. Ülkemizde beleşçilik var ve kimse taşın altına kendi elini koymuyor. Adam Amerika'da b*k olsam daha iyi diyor. Ekonomi kötü diye diyorlar ki ekonomi iyi değil fakat bunu değiştirmek bizim elimizde olan bir şey.
Hocam kimse hayal kurmuyor. Okuluma bakıyorum normal mahalle lisesinde okuyorum tamam fakat kimse bir şey istemiyor. Okul bitsin bimde çalışırım kafasındalar. Sanırım sadece yurt dışı hayali kuran ve güzel ev mutlu hayat deniz kenarında yazlık falan hayali kuran tek benmişim gibi kendimi farklı hissediyorum, onlar farklı aslında.
Erzurum yüzünden.
Doğu anadoluda cidden sorun var. Orası ayrı değerlendirilse keşke.
Bırak 1950'yi Yeni Çağ Avrupa'sına yetişemedik daha. Halk inanılmaz cahil ve aptal. Zamanında Avrupa'da yılda 3 milyon kitap basılırken Osmanlı'da binleri anca gördü bu sayı. Nedeni çok da derinlerde aramaya gerek yok.
Kültür yokki. Bıçakta baltada iyiyiz zaten bize beyin lazım. Savaşta iyiyiz nedeni belli insanlar olduğundan beri tek yaptığımız savaşmak kitap bildiğimiz tek şey tanrının gönderdiği kitap başka kitap bilmiyozki, kültürsüzlüğümüzün sebebide budur. Gavurlara güven olmaz diyenlerin ben, neyse sakinim.

Geri
Yukarı