Black Desert Online için günde kaç saat vakit ayırmak gerekli?

Neco112

Hectopat
Arkadaşlar Black Desert başlamayı düşünüyorum hatta indirdim oynuyorum. 2 gündür mena serverdayım günde 4 saat oynamak yeterli olur mu? Oyuna aylık 500TL bütçe ayırabilirim.

Arkadaşlar Black Desert başlamayı düşünüyorum hatta indirdim oynuyorum. 2 gündür mena serverdayım günde 4 saat oynamak yeterli olur mu? Oyuna aylık 500TL bütçe ayırabilirim.
Hocam 4 saat diye başlarsın 4 Gün 4 Hafta 4 ay kalkmayacağın olur. Hatta 500 değil sırf millete yetişebileyim diye 5.000 harcamaya başlarsın. Mmorpg kuralıdır, yatırırsın ve kazanırsın. Bu senin oyuna ne kadar bağlanacağınla doğru orantılı aslında.

Bence başlama, güzel oyun fakat p2w bir yapıya sahip. Günde 4 saat ile server'daki ilerleyişi yakalayamazsın. Mena ilk açıldığından beri oynuyorum fakat hardcore oynamadığım ve çocuğunlukla karakter afk oynadığından ben bile gidişatı yakalayamıyorum.

Mmorpg güzeldir fakat 4 saat yetmez maalesef

Bence başlama, güzel oyun fakat p2w bir yapıya sahip. Günde 4 saat ile server'daki ilerleyişi yakalayamazsın. Mena ilk açıldığından beri oynuyorum fakat hardcore oynamadığım ve çocuğunlukla karakter afk oynadığından ben bile gidişatı yakalayamıyorum.

Mmorpg güzeldir fakat 4 saat yetmez maalesef
Çok aşırı zaman isteyen Bi oyun ozaman

Bir oyun için hem boşa vaktini ayırıp üstüne yılda 6000 lira harcamanın ne anlamı var? Gidin temiz hikaye oyunu oynayın daha iyi. Arkadaşsız tek oynayacaksanız hele hiç oynamayın.

Çok aşırı zaman isteyen Bi oyun ozaman

Aynen hocam, oyun içi yapılacak çok şey var. Yapacak bir şey bulamazsan grind (farm) yapıyorsun. Grind yapmak içinde zaman harcamak zorunda kalıyorsun.

Mmorpg oyunların hepsi bu şekildedir aslında. Bazılarında yapacakların sınırılı olduğundan belki fazla vakit geçiremiyorsundur ama Black Desert'ın içeriği zengin.

Ben zevkine oynıcam diyorsan benim gibi çoğu zamanı AFK geçirirsin ilerlemende yavaş olur :)

AFK'dan kastım, oyun içi AFK kalarak Balık tutma, at eğitme gibi Yaşam skillerini geliştirebiliyorsun.

Bir oyun için hem boşa vaktini ayırıp üstüne yılda 6000 lira harcamanın ne anlamı var? Gidin temiz hikaye oyunu oynayın daha iyi. Arkadaşsız tek oynayacaksanız hele hiç oynamayın.

Bu konuda hem haklısın hem haksız :D Hikayeli oyunu herkez sevmez, kimisi online olsun ister(benim gibi). Haklı olduğun kısım ise, Black Desert oynarken hiç bir arkadaşa ihtiyaç duyulmaması, tek başına her şeyi yapabiliyorsun D:

Hikayeli oyundan ziyade 3.000 TL ile yiyin için gezin kalan 3.000 TL'yi de altına yatırın. Emin olun daha pişman olmayacağınız verimli bişey yapmış olursunuz.

Hikayeli oyundan ziyade 3.000 TL ile yiyin için gezin kalan 3.000 TL'yi de altına yatırın. Emin olun daha pişman olmayacağınız verimli bir şey yapmış olursunuz.

Hocam hikayeli oyuna para verdiğmi kim söyledi. D PC oyun oynarken çöktüğünden maalesef oyun oynamıyorum 3-4 aydır ama neredeyse hiç hikaye oyununa para vermedim. Ama söylediğiniz doğru. Bir oyuna bu kadar para verilmesi çok saçma.

Arkadaşımın önerisi ile başlamıştım bu oyuna beraber oynuyorduk aynı servera girip oyunu öğrenmeye çalışıyorduk. Ben başladığım da o kadar karışık değildi ama şu an o kadar karışık ki bir ton yeni şey eklenmiş sıfırdan karakter oluşturup günlerce oynamam lazım ki anca öyle anlayayım oyunu. Para basanlara karşı da pek şansın olmuyor tabii o da var.

Yeni konular

Geri
Yukarı