Black Desert Online'a nasıl başlanmalı?

Drachen R50

Decapat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba bu oyuna başlamak istiyorum birkaç sorum olacak.

-Oyunda Berserker mevcut mu?
-En ideal giriş yöntemi Steam mi? Sunucu bakımından soruyorum. Çünkü KO'nun Steam sunucusu çok kötüydü, BDO'da böyle bir sıkıntı var mı?
-12400F + 2060S sistem rahat rahat oynatır mı?
-Oyunda solo bir şekilde ilerleyebilir miyim?
-Orta seviye bir karakter için ne kadar para harcamam gerekir?

Evet mevcut, Steam'den giriş yapsan daha hızlı daha güvenilir olur. Fazla sistem isteyen bir oyun değil. Solo ilerleyebilirsin. Para oyun içimi yoksa gerçek olarak mı soruyorsun anlamadım.

Başlanmamalı. Gerçi bayağı kolaylaştırdılar oyunu ilk çıktığı zamanki gibi kanser değil ama yine de tavsiye etmiyorum. Steam konusunda zamanında çok fazla şikayet vardı. Bir update geliyor iki kat daha fazla dowload yapıyor falan diye.

Merhaba bu oyuna başlamak istiyorum birkaç sorum olacak.

-Oyunda Berserker mevcut mu?
-En ideal giriş yöntemi Steam mi? Sunucu bakımından soruyorum. Çünkü KO'nun Steam sunucusu çok kötüydü, BDO'da böyle bir sıkıntı var mı?
-12400F + 2060S sistem rahat rahat oynatır mı?
-Oyunda solo bir şekilde ilerleyebilir miyim?
-Orta seviye bir karakter için ne kadar para harcamam gerekir?
  • Berserker mevcut.

• İdeali yok aslında. Çünkü tüm sunucular aynı yere bağlı. Yani Steam'e özel sunucusu yok. Sadece satışlar artsın diye Steam'e getirilmiş bir oyun. Kalabalıklık ve sunucu konusunda içiniz rahat olsun. Knight Online gibi Steam kısmı ayrı değil...

• Rahat oynarsınız o sistemde.

• Zaten oyun solo oynanışa daha çok hitap ediyor. Genel olarak yapacağınız 10 şeyin 8'inin solo yapıyorsunuz. Guild savaşları, birkaç özel mob slotu ve tek tük dungeon için grup lazım oluyor.

• Para harcamanız gerekmez aslında. Knight Online gibi düşünmeyin oyunu. Oyunu oynayarak zamanla her şeyi elde edebilirsiniz. Mutlaka ki gerçek para yatırıp, kostüm alıp, pazarda satarak kolay yoldan para kazanırsınız bir nevi pay-to-skip mantığına girebilirsiniz ama bence değmez. Sadece Value Pack (oyunun premiumu) için para vermeniz gerekebilir. Oyun içi giriş ödülleri, event ödülleri vs derken pet, item drop scroll vb şeyler zaten başınızdan aşar bir süre sonra. Sezonları da kaçırmaz ve devam etmeseniz bile bir sezon karakteri kasarsanız tonla ödül veriyor. Inventory kuponları, pet, ıvır-zıvır...
DİP NOT / ÖNEMLİ NOT : Eğer Knight Online'daki seviyesiz ortamı sevmiyorsanız EU'da başlamanızı tavsiye ederim. Hem çok daha kalabalık hem de market açısından daha aktif. Tabii eksi yönü de Euro ile çalışması. Kostümler vs çok pahalıya geliyor eğer gerçek para ile almak isterseniz. Ek olarak MENA (TR'nin de içinde bulunduğu sunucu) malum slot kavgaları, küfür-kıyamet ile dolup taşıyordu en son.

Ben ilk günden beri EU'da başladım ve devam ettim. Çok da memnundum açıkçası oynadığım süreçte.

Son düzenleme:
Piyasada oynanabilecek en iyi MMPORG lerden bir tanesi. Çok detaylı ve hayatını buraya gömmek için birebir. Pay to win öğeleri fazla, yapmak istediğin herşeyde karşına bir pay to win öğesi çıkacak. Yalnız aşırı detaylı olduğu için ilk zamanlar çok uğraşman ve anlaman gerek oyunu. Yıllardır oynayan kişilerin bile yeni öğrendiği şeyler çıkıyor.

Piyasada oynanabilecek en iyi MMPORG lerden bir tanesi. Çok detaylı ve hayatını buraya gömmek için birebir. Pay to win öğeleri fazla, yapmak istediğin herşeyde karşına bir pay to win öğesi çıkacak. Yalnız aşırı detaylı olduğu için ilk zamanlar çok uğraşman ve anlaman gerek oyunu. Yıllardır oynayan kişilerin bile yeni öğrendiği şeyler çıkıyor.
Hayatsızsan doğru.

Yeni konular

Geri
Yukarı