Black Desert Online'da RX 570 sıcaklığı yüksek

Dogus123

Decapat
Daha fazla  
Merhabalar, RX 570 ekran kartım var. Bütün oyunları sorunsuz bir şekilde bu derecelere çıkmadan oynuyorum fakat sizlere göndermiş olduğum ekran görüntülerinde gördüğünüz gibi Black Desert Online Remastered oyununda ekran kartım aşırı ısınıyor. MSI Gaming X modeli çok yüksek ayarlarda 75 derece, Remastered ayarlarda 80 derece ve bazen 83 dereceyi görüp 80'e indiği oluyor. Daha önce eski laptopumda oynuyordum, sorun olmuyordu fakat sizce tehlikeli bir durum mu acaba? Gerekirse GeForce Now üzerinden oynarım. Garibime giden şey Cyberpunk 2077 gibi oyunu medium-high arası oynayıp, en fazla 70 derece görüp böyle bir MMORPG oyununda bu kadar sıcaklıkları görmem korkuttu açıkcası. Bütün sürücülerim güncel bu arada. Sizce yapmam gereken bir şey var mı? Kasanın kapağını aç derseniz onu da pek yapmak istemiyorum çok tozlanacak diye. Temizlemesini bilmediğim için riske atmak istemiyorum. Destekleriniz için şimdiden teşekkür ederim.

BDO.png

SSD kullanıyor musunuz? Kullanıyorsanız oyun SSD'ye mi kurulu? RX ekran kartları genellikle 76 derece ve üstüne normal şekilde çıkabiliyor kullanmiş birisi olarak konuşuyorum. Black Desert Online kaplamaları çok fazla olan bir oyun bu yüzden sıkıntı olabilir.

Şu anda SSD üzerine kurulum yapıyorum 20 dakikaya biter sanırım çok yer kaplamasın diye HDD üzerine kurmuştum sıkıntılar yaşadım ticket açtım böyle bir problemin olabileceğini ve SSD'ye kurarsam sorunun kalmayacağını önerdiler deniyorum şimdi :)

Geri
Yukarı