Black Friday için alınabilecek kasa önerisi

Ahmetzbkn

Centipat
Yer
Samsun
Daha fazla  
Meslek
Notebook bakım onarımcısı ve özel güvenlik
Arkadaşlar başlıktan da anlaşılacağı üzere kasa almak istiyorum. Ryzen 3 3100 veya belki bir tık üstü işlemci olabilir. RX 570 8 GB ekran kartı veya yaklaşık güçlerde sistem arıyorum bu sıralar ciddi indirim olan site var mı? Gaming.gen, İtopya vesaire gerçi İtopya'dan sıkıntı yaşayan çok kişi var kafam çok karışık yardımlarınızı bekliyorum.

Kusura bakmayın arkadaşlar kafam cidden karışık bütçeyi bile unutmuşum 5bini geçemem maalesef.

Aynı konuda bende sorun yaşıyorum şu an konu açacaktım itopya ile ilgili. Hazır sistem istemiyorsan eğer kafamdaki sistem aşağıdaki gibi.
İşlemci : Intel i3 10100F
Anakart : 600 650 TL civarı bir ürün
RAM: GSKILL RipjawsV 8GB 3200MHz DDR4 CL16 Ram 350 TL fiyat araştır.
Ekran kartı: MSI GeForce GTX 1650 SUPER 2000 TL civarı
Kasa : MSI MAG FORGE 100R 469 TL
PSU : 450-500 TL
SSD : Samsung SSD 250 GB 300 TL

Fiyat araştırması yap mutlaka.
Anakart konusunda bilgim yok. RAM'den de kısarsan istediğin fiyata denk getirirsin.

Ben işlemci olarak artık Intel'e yanaşmak istemiyorum ekran kartındada fiyat performans olarak AMD daha cazip geliyor bana.

Dilinize bir yapıştırdılar AMD AMD diye, bu markaların eli armut mu topluyor anlamadım. Ne güzel indirimde. Aradaki 400 TL'ye daha düşük performansla AMD kullanmak mı istiyorsun?

Evet bir sorun mu var AMD kullanmak istiyorum Şu anki sistemim Intel bir önceki sistemim işlemci AMD ekran kartı nvidiaydı şu anda Full AMD sistem istiyorum.

Ryzen 5 2600 işlemci kullanıyorum. AMD kullanan birisi olarak sana bu modeli öneriyorum intel markasını değil. Bu işlemci 2600'ü bile geçiyor zaten. Geçtiği halde Ryzen 3 3100 veya Ryzen 5 2600 al demem mantıksız olur. Paran varsa git Ryzen 5 3600 al onun da ısınma vs ayarlarıyla uğraşırsın. 650 TL'ye işlemci bulmuşsun daha ne istiyorsun.

Geri
Yukarı