PSU RAM kasa önerisi

TinTinMuarrem

Centipat
Öncelikle iyi günler, aldığım parçalara uyumlu olması için sizden bazı ürünlerin bana uygun olup olmayacağını danışmak için konuyu açmış bulunmaktayım.
MSI MPG X570 PRO Carbon Wi-Fi.
INNO3D GeForce RTX2080 ichill X3.
Seagate 250GB Barracuda SATA 3.0 2.5" SSD.
AMD Ryzen7 3700X.
Bunları 2 ay süre içerinde yavaş yavaş satın aldım.

Bu iki ürünüde almayı düşünüyorum sizin tavsiyeleriniz nedir? Bir de anakartımla sorunsuz çalışacak RAM tavsiyesinde bulunabilir misiniz?
Not: İlk olrak 15 20 gün SSD ile kullanıp daha sonra M.2 almayı düşünüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Üst düzey bir sistem kurmuşsunuz, Rampage gibi abuk subuk bir ürün alınmaz. C4'ten farkı yok.

Sakın o markadan güç kaynağı almayın.
Çok pahalı derseniz biraz daha ucuza Corsair modelleri de var. FSP, Corsair, Cooler Master, Be Quiet gibi en güvenilir markaları seçin.
Ekleme: Ekran kartınız için önerilen güç kaynağı 650 Watt. Aynı modelin 750 Watt olanı da işinizi görecektir.
rtx2080.jpg

Son düzenleme:
Rampage psu konusunda kendini kanıtlamış bir marka değil. Kasa seçimi güzel.
Ram bu olabilir.
Psu ise kesinlikle bu fiyattayken bu olmalı.
yeterli soğutmayı sağlayabilirmi stok fan ile
O PSU'yu almanı önermem. Buna bakman daha iyi olur;

pek bir bilgim yok masaüstünde daha önce hep laptop kullanmıştım ilk defa masaüstü pc topluyorum
sistemimi beslemeye yeterli olacakmıdır bu psu

Bence 850W çok fazla ama siz bilirsiniz. Itopya'da 2. attığım kasanın 650W 80+ PSU'lu modeli var. Fiyatı ise hepsiburada'da ki fiyat ile aynı. İşinizi garantiye almak istiyorsanız 850W tercih edebilirsiniz ama tavsiye etmem. Siz 850W seçmişsiniz diye 850W tercih ettim ben de.
Pek bilginiz yokmuş, şimdi okudum. O zaman size şu linki bırakayım. Hem kasa iyi ve büyük hem de PSU ile birlikte uygun fiyata geliyor. Kasanın linki; Cooler Master MB511 650W 80+ Mesh Ön Panel Tempered Kasa

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı