Black Friday Sahteliği

Vatan'ın yaptığı sinir bozucu. Hem sepet indirimini erken bitirdiler, hem de genel indirimi pazar bitireceklerine, bugün bitirecekler. Başta 24 Kasım demişlerdi. Bu arada 29 Kasım'da bu siteler dışındaki sitelerde indirim olacak sanırım. Ama fiyatlar çok değişmez sanıyorum.

Arkadaşlar siz istiyorsunuz ki her üründe indirim olsun. Ama maalesef öyle olmuyor. 11.11 kampanyası ile RX 5700 XT Pulse aldım N11'den kupon ile 2750 TL'ye geldi. Normalde kartın fiyatı 3400 - 3200 arasıydı. Şimdi Hepsiburada'ya bakıyorum normalde 3177 TL olan kart önce 2899 ( tam hatırlayamadım ) sonrada 2799 düştü.

Ayrıca tek bir site üzerine odaklanmayın diğer sitelerin fiyatı ile karşılaştırın öyle karar verin.

Arkadaşlar siz istiyorsunuz ki her üründe indirim olsun. Ama maalesef öyle olmuyor. 11.11 kampanyası ile RX 5700 XT Pulse aldım N11'den kupon ile 2750 TL'ye geldi. Normalde kartın fiyatı 3400 - 3200 arasıydı. Şimdi Hepsiburada'ya bakıyorum normalde 3177 TL olan kart önce 2899 ( tam hatırlayamadım ) sonrada 2799 düştü.

Ayrıca tek bir site üzerine odaklanmayın diğer sitelerin fiyatı ile karşılaştırın öyle karar verin.
Hocam sence Pulse alıp geçmek mi, yoksa Nitro+'ın ucuzlamasını beklemek mi?

Hocam sence Pulse alıp geçmek mi, yoksa Nitro+'ın ucuzlamasını beklemek mi?

Pulse modeli aldım ve sorunsuz bir şekilde kullanmaktayım. Gerek oyunlar olsun gerek masaüstü kullanımı olsun çok şükür hiç bir sorun yaşamadım. Oynadığım oyunlar CS:GO ve PUBG Lite şuan. Bu oyunlarda daha 60 dereceden yukarıyı görmedim ultra ayarlarda. OC yada 3. parti yazılımlarda kullanmadım. Bu indirimlerden sonra fiyatların ucuzlayacağını açıkçası sanmıyorum ancak bir üst modeller çıkarsa fiyatlar düşer. Aralarında yaklaşık 200 - 300 TL fiyat farkı var. Benim için çok değil derseniz Nitro+ alınabilir diğer türlü Pulse alın geçin derim.

Mesela bu fotoğraf ile örnek verebilirim!

Hepsiburada indirimine ait!

Okumaktan aciz bir milletiz maalesef. Satıcısı Hepsiburada olmayan bir ürün için siteyi karalıyorsunuz. Satıcı HB değilse indirimleri satıcı kimse o belirleyip sunuyor HB'ye. Önce bir okuyun.

1574413274695.png

Pulse modeli aldım ve sorunsuz bir şekilde kullanmaktayım. Gerek oyunlar olsun gerek masaüstü kullanımı olsun çok şükür hiç bir sorun yaşamadım. Oynadığım oyunlar CS:GO ve PUBG Lite şuan. Bu oyunlarda daha 60 dereceden yukarıyı görmedim ultra ayarlarda. OC yada 3. parti yazılımlarda kullanmadım. Bu indirimlerden sonra fiyatların ucuzlayacağını açıkçası sanmıyorum ancak bir üst modeller çıkarsa fiyatlar düşer. Aralarında yaklaşık 200 - 300 TL fiyat farkı var. Benim için çok değil derseniz Nitro+ alınabilir diğer türlü Pulse alın geçin derim.
Hocam normalde MB511'le birlikte gelen 650W 80+ güç kaynağını kullanacaktım. Ancak stokta da kalmayınca kasayla güç kaynağını ayrı almaya karar verdim. Sanki böyle daha verimli olur gibi. Sizce?

Black friday dış mihrakların çıkardığı bir uygulamadır ve mübarek cuma günümüze olan hakarettir. (Anlamayacaklar için ironidir.)

Hocam normalde MB511'le birlikte gelen 650W 80+ güç kaynağını kullanacaktım. Ancak stokta da kalmayınca kasayla güç kaynağını ayrı almaya karar verdim. Sanki böyle daha verimli olur gibi. Sizce?

Kesinlikle ayrı alınız. Kasa ile gelen PSU çok kaliteli olmayabiliyor. Sistemi toplarken bende çok araştırmıştım. Kasa ile gelen PSU biraz daha uyguna geliyor ancak kalitesiz PSU olunca daha sonra ileride sorunlar ortaya çıkıyor.

Genel anlamda indirim falan olmadığı gözlemlediğim kadarı ile bir gerçek ve bu haysiyetsizligi aliskanlik haline getirdiler. Sizin beklediğiniz üründe indirim olmaması gibi bir detay tabi ki mümkün fakat sepete ürün ekleyip gelecek indirimi buradan gozlemlemekte doğru yöntem değil gibi görünüyor. Israrla indirim linkini açıp oradan ürün arayışı yapmak gerekiyor aksi takdirde aynı ürünün belki de farklı bir satıcıda indirimi söz konusuyken siz sepette ki ürünun fiyatı değişmediği için gözden kacirabiliyorsunuz. En azından benim dün bakabildigim kadarı ile anladığım ve belirledigim yöntem bu.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı