Black Friday Sahteliği

Neden saçmalık olsun? Örneğin; 100 TL bandında bir üründe satıcıları fiyata göre sıraladığınızda 250 TL'ye satan satıcı bile olduğu görünüyor. Bahsettiğiniz şekilde bir zorunluluk yok. Ben istersem 100 TL bandındaki ürünü HB'de 300 TL'ye satarım. Çünkü diğer satıcılarda stok kalmadığında bana yöneleceksiniz. Alıp almamak size bağlı. Derseniz ki 50 TL'lik kod veren ürünü neden 75 TL'ye satıyorsun? Onun cevabı da şudur; satıcı istediği fiyattan koyar, HB gidip adama "ya kardeşim bu ürünü bu fiyattan kimse almaz" demez. Bu tür sitelerin satıcılarına bakarsanız fiyata göre satıcıları sıraladığınızda bir yerden sonra fiyatlar normalin çok üstüne çıkar. Saçmalık olarak düşünmeyelim o yüzden. Ben mantıklı ya da değil, alınır mı alınmaz mı tartışmasına girmedim. :)
Hala aynı şeyi savunuyorsunuz. 50 TL değerinde bir ürün 75 TL nasıl fiyatı olabilir? Ürünün getirisi karşılığı zaten 50 TL. 49 veya 51 değil burada 100 TL tost makinesinin 150 tl 'den satıldığını söylemiyoruz. Dijital birşey alıyorsunuz. Bakış açınızın yanlış olduğunu düşünüyorum. Tüketici hakem heyeti ile ilgili hiç bir bilgim yoktu. N11 ile düştüğüm durum yüzünden araştırmalarım çok şey öğretti. Aslında haklarımızı bilmiyoruz. Satıcı istediği fiyattan koyar mantığını anlıyorum demek istediğinizi ama bu ürünler 2.el değil burasıda letgo değil bazı satış kuralları ve anlaşmaları sözleşmeleri var bu yüzden yasal olarak bu hakkınız korunuyor zaten. Yorumlarınızı yaparken objektif olun lütfen.
Adamların o kadar müdahale etme şansı yoktur nereden biliyorsun?
Çalışan tanıyorum çünkü sistemi biliyorum müdahale etme şansı yoktur ne demek ? Hepsiburada'da yasal olmayan üründe satılır senin mantığınla lütfen.

Hala aynı şeyi savunuyorsunuz. 50 TL değerinde bir ürün 75 TL nasıl fiyatı olabilir? Ürünün getirisi karşılığı zaten 50 TL. 49 veya 51 değil burada 100 TL tost makinesinin 150 tl 'den satıldığını söylemiyoruz. Dijital birşey alıyorsunuz. Bakış açınızın yanlış olduğunu düşünüyorum. Tüketici hakem heyeti ile ilgili hiç bir bilgim yoktu. N11 ile düştüğüm durum yüzünden araştırmalarım çok şey öğretti. Aslında haklarımızı bilmiyoruz. Satıcı istediği fiyattan koyar mantığını anlıyorum demek istediğinizi ama bu ürünler 2.el değil burasıda letgo değil bazı satış kuralları ve anlaşmaları sözleşmeleri var bu yüzden yasal olarak bu hakkınız korunuyor zaten. Yorumlarınızı yaparken objektif olun lütfen.

Çalışan tanıyorum çünkü sistemi biliyorum müdahale etme şansı yoktur ne demek ? Hepsiburada'da yasal olmayan üründe satılır senin mantığınla lütfen.
Objektif konuşuyorum zaten. :) Oyun içerisinde kullanabileceğiniz bir kod satıyorum size. Oyun içerisinde 50 TL ediyor olabilir, ben size 75 TL'ye veriyorum. Alıp almamak sizin kararınız. Mantık aramayın, ben mantığını tartışmıyorum. Yapılabilir mi yapılabilir. Seçim hakkı sizdeyken, ben sizi gizlice dolandırmıyorken neden yasadışı olsun? 50 TL'lik banknotunuzu 2 tane 20 TL'lik banknotla takaslıyormuşum gibi düşünmeyin. Burada bile seçim hakkı sizde. Bu bile yasadışı değil. :)

Objektif konuşuyorum zaten. :) Oyun içerisinde kullanabileceğiniz bir kod satıyorum size. Oyun içerisinde 50 TL ediyor olabilir, ben size 75 TL'ye veriyorum. Alıp almamak sizin kararınız. Mantık aramayın, ben mantığını tartışmıyorum. Yapılabilir mi yapılabilir. Seçim hakkı sizdeyken, ben sizi gizlice dolandırmıyorken neden yasadışı olsun? 50 TL'lik banknotunuzu 2 tane 20 TL'lik banknotla takaslıyormuşum gibi düşünmeyin. Burada bile seçim hakkı sizde. Bu bile yasadışı değil. :)
Etik değil söylediğiniz dediğim gibi 2. el mantığıyla konuşuyorsunuz. Ama fiyatı istediği gibi belirleyebilir ben yanlış olduğunu söylüyorum. Sebebi ise HB gibi sektörde lider ve önde gelen isimlerin bunları yapmasının yanlış olduğunu söylüyorum firmayı kötü göstermekten başka bir işe yaramıyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı