Black Friday yalanı

Bizim esnaf diyosunuz genelleme yapiyosunuz ben de esnafim ben yapmiyorum bunu.Benim yasadigim cevrede cogu kisi hatta neredeyse hepsi boyle bir firsatcilik yapmiyor.Ulkeyi kotulemediginin farkindayim sadece bu gibi durumlarda hemen laf carpitmaya calisan firsatci cambazlar var zipliyolar hemen
Esnaf böyle denmez denmemeli zaten. Esnaf tabiri caizse 40 tane aracıdan sonra ürün satıyor kâr marjı belli benim anlatmak istediğim piyasayı tekeline almış büyük firmalar bunların ne esnafa ne müşteriye acıması yok anlatmak istediğim bu. Esnaf dediğin bunu yapmaz zaten yapanada esnaf değil fırsatçı denir.

Esnaf böyle denmez denmemeli zaten. Esnaf tabiri caizse 40 tane aracıdan sonra ürün satıyor kâr marjı belli benim anlatmak istediğim piyasayı tekeline almış büyük firmalar bunların ne esnafa ne müşteriye acıması yok anlatmak istediğim bu. Esnaf dediğin bunu yapmaz zaten yapanada esnaf değil fırsatçı denir.

Esnaf adı altında fırsatçılar diyelim o zaman

Şuana kadar ne kadar esnaf gördüysem %80-90’ı kendi çıkarını düşünüyor kardeşim yanlış anlama beni. Sen yapmıyorsan %10’luk nadir bulunan dürüst esnaf kısmındasın o zaman. Çok değil bundan 3-4 ay öncesine kadar Euro tavan yaptığında esnaf bunu kendi avantajına kullandı hemen. Bizim kendi ürettiğimiz malları bile kur yüksek diye 2 kat fiyatına sattılar. Para yabancıya gitmesin diye alışverişimizi ülkemizden yapalım dedik baktık ülkemizdeki ( bazı esnaflar diyeyim artık ) aç gözlülük peşinde.
Zaten dedigim herkez boyle gulluk gulistanlik duzgun demiyorum genelleme yapmayin sadece yeterli benim icin.Lafi uzatmicam soylencek konusulcak cok sey vardir ama yeri burasi degil.

Oyle benim yaptigim iste direk halka mali satan benim bana neyi kim ne kadara veriyosa belli kar marjinda ustune koyup satmaktan baska durumum yok ben yaktigim mazotun hesabini bile koyamiyorum ama direk halka ben muhattap olunca butun kufru hakareti yiyen ben oluyorum.

Zaten dedigim herkez boyle gulluk gulistanlik duzgun demiyorum genelleme yapmayin sadece yeterli benim icin.Lafi uzatmicam soylencek konusulcak cok sey vardir ama yeri burasi degil.

Genelleme yapıyorum çünkü tek tek isim veremem kardeşim. Bir kaç esnaf olsa eyvallah derim ama genel olarak hepsi aynı. Sen kendin böyle bişey yapmıyorsan o da senin dürüst bir esnaf olduğunu gösterir. Benim burda yaptığım genellemeyi kendi üzerine alınmana gerek yok o zaman. Sen eğer ki dürüst bir esnafsan burda senin hakkın da yeniliyor sonuçta. Esnaf’ım diyip fırsatçılık yapan esnafa sesleniyorum ben.

Parçalar için Vatan'a da bakılabilir, belirli parçaları takip ediyordum hepsi de güzel indirimlere girmiş, sepette de %5 daha veriyor toplamda 2600 tutan parçaları 2230 lira çıkartıyor, bir bakmanızı tavsiye ederim.

Avrupa’da yaşayan biri olarak söylüyorum burda ciddi oranlarda indirimler oluyor. Adamlar %80 indirim yapmıyor ama 50 ye kadar düşürüyorlar. Çakallık bizim insanlarda var kusura bakmayın. Normal fiyatı 4000 euro olan bir tv’yi 2000 euro’ya düşürmüşler. Hakkını veriyorlar indirimlerin.
Yurt dışına ben de gittim defalarca. Fiyatların seviyelerini biliyorum. Yorumumda da belirttim zaten, bizimkiler çakallığın peşindeler.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı