Black Friday yalanı

Avrupa’da yaşayan biri olarak söylüyorum burda ciddi oranlarda indirimler oluyor. Adamlar %80 indirim yapmıyor ama 50 ye kadar düşürüyorlar. Çakallık bizim insanlarda var kusura bakmayın. Normal fiyatı 4000 euro olan bir tv’yi 2000 Euro’ya düşürmüşler. Hakkını veriyorlar indirimlerin.
Bizde fiyatı 4k olan ürün 6k oluyor sonra indirimler 3.5k satılıyor :) Alın size indirim işte diyorlar sonrada.

Bunun ülke ile ne alakası var heryerde bolca görebileceğin bir yöntem bu :)

Ülke ile çok alakası var kardeşim. Yurt dışında tüketici hakları üst seviyelerde. Üzerine fazladan koyupta sonradan indirim yapma gibi bir lüksün yok açıkcası. İndirim yaparsın yapmazsın o sana kalmış ama indirim yapmak için fiyat şişiremezsin. 1 hafta öncesine kadar 69 Euro olan bir oyun şimdi 39 Euro.

Ülke ile çok alakası var kardeşim. Yurt dışında tüketici hakları üst seviyelerde. Üzerine fazladan koyupta sonradan indirim yapma gibi bir lüksün yok açıkcası. İndirim yaparsın yapmazsın o sana kalmış ama indirim yapmak için fiyat şişiremezsin. 1 hafta öncesine kadar 69 Euro olan bir oyun şimdi 39 Euro.
Hocam anlatamazsın böylelerine :)

660 TL olan kulaklığı 1000 TL'nin üzerinde bi fiyata çıkartıp %44 indirim yazıp 620 TL'ye büyük indirim diye satmak mı? Tam bizim işimiz.

Bu ülkede herkes akıllı abi. Avrupa'da 70 - 90 € arası bir fiyatı olan ürün 1200'e nasıl çıkabilir? Sanki internet bir tek onlarda var da bizim haberimiz yok.

Açılmış Amazon.tr gidip onlardan alırım onlar kazansın, sonra biz neden gelişemiyoruz? Çünkü senin her şeyin hile, düzenbazlık dolu. Lanet olsun böyle saçma düzene.
Gercekten bu ulkede sadece patronlar kazaniyor.

Hocam anlatamazsın böylelerine :)

Ben ülkemi kötülemiyorum kesinlikle yanlış anlaşılmasın. Ülkemize can kurban ama bizim esnaf sadece çakallık peşinde. Bu sadece black friday ile alakalı değil. Gurbetçiler yazın izine gitmek için dişinden tırnağından artırıyorlar sonra esnaf Almancılar geldi diye yazın fiyatları şişiriyorlar. Kendim şahit oldum Türkiye’de yaşayan insanlar kendileri diyor şu gurbetçiler gitse de fiyatlar normale inse diye. Bizim daha katedeceğimiz çok uzun yollar var.

O anlatamazsa sen anlat senden dinliyim bekliyorum.
Uğraşmaya gerek yok. Görünen köy kılavuz istemezmiş.
Ben ülkemi kötülemiyorum kesinlikle yanlış anlaşılmasın. Ülkemize can kurban ama bizim esnaf sadece çakallık peşinde. Bu sadece black friday ile alakalı değil. Gurbetçiler yazın izine gitmek için dişinden tırnağından artırıyorlar sonra esnaf Almancılar geldi diye yazın fiyatları şişiriyorlar. Kendim şahit oldum Türkiye’de yaşayan insanlar kendileri diyor şu gurbetçiler gitse de fiyatlar normale inse diye. Bizim daha katedeceğimiz çok uzun yollar var.
2 aydır takip ettiğim ürünler sözde Black Friday ile %50 indirimde falan ama nedense fiyatlar hemen hemen aynı :) Birde 2 ay önceki kurla şuan ki arasında fark var. Gelde indirim de :

Bizim esnaf diyosunuz genelleme yapiyosunuz ben de esnafim ben yapmiyorum bunu.Benim yasadigim cevrede cogu kisi hatta neredeyse hepsi boyle bir firsatcilik yapmiyor.Ulkeyi kotulemediginin farkindayim sadece bu gibi durumlarda hemen laf carpitmaya calisan firsatci cambazlar var zipliyolar hemen

Son düzenleme:
Bizim esnaf diyosunuz genelleme yapiyosunuz ben de esnafim ben yapmiyorum bunu.Benim yasadigim cevrede cogu kisi hatta neredeyse hepsi boyle bir firsatcilik yapmiyor.Ulkeyi kotulemediginin farkindayim sadece bu gibi durumlarda hemen laf carpitmaya calisan firsatci cambazlar var zipliyolar hemen

Şuana kadar ne kadar esnaf gördüysem %80-90’ı kendi çıkarını düşünüyor kardeşim yanlış anlama beni. Sen yapmıyorsan %10’luk nadir bulunan dürüst esnaf kısmındasın o zaman. Çok değil bundan 3-4 ay öncesine kadar Euro tavan yaptığında esnaf bunu kendi avantajına kullandı hemen. Bizim kendi ürettiğimiz malları bile kur yüksek diye 2 kat fiyatına sattılar. Para yabancıya gitmesin diye alışverişimizi ülkemizden yapalım dedik baktık ülkemizdeki ( bazı esnaflar diyeyim artık ) aç gözlülük peşinde.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı