Black Friday'de satın almak için fare önerisi bütçe: 150 TL

Peki sana şunu sorayım: Hiç SS Rival 700, Logitech G703, Corsair Dark Core gibi üst segment fareyi kullandın mı? (Deneme değil en az 1 hafta) Ben FHD monitörde 3250DPI kullanıyorum. Arada o kadar fazla kalite ve sensör farkı var ki kullanımım çoğunlukla internette gezinmek olmasına rağmen G703 aldım, PMW3390 çıkınca yükseltmeyi düşünüyorum.
Sen de çok çıktın kardeş. 50-60 liralık mouse’la 500-1000 liralık mouse’u karşılaştırmak da ne bilim.

Steelseries Rival 300S veya Aorus M3 fiyatı düşerse alınabilir.
ikisi arasından hangisini tercih ederdiniz ?
Bu modeli düşünebilirsiniz. PRO olmayan versiyonunu kullanıyorum ve memnunum. Dilerseniz yazılım üzerinden RGB yapabilirsiniz.
Tasarımı fazla sade ve küçük gibi duruyor ama uzun kullanımda nasıldı tavsiye eder misiniz ?
Trollemeyi bırakırsan sevinirim dostum.

Kullanmadım. Neden kullanayım ki? Evet, Logitech M171'in DPI değeri çok düşük olabilir. (sadece 1000 DPI)
Oyuna meraklı değilim. Üstelik, bu mouse ile CS:GO beleş sürümünü oynadım.
Peki arkadaşın ihtiyaçları sizin ihtiyaçlarınızla bir mi? Dediğiniz fare ofis kullanımında bile yorar adamı sensöründen dolayı. Ofis için bile en azından PMW3320 sensör lazım bence. Malzeme kalitesi ve makro rahatlığına hiç girmeyeceğim.
Sen de çok çıktın kardeş. 50-60 liralık mouse’la 500-1000 liralık mouse’u karşılaştırmak da ne bilim.
Ne 500'ü, ne 1000'i; ikinci elde 200TL'ye bulunabilecek fareler bunlar. Ayrıca bilgisayarlarımıza binlerce hatta on binlerce lira verirken 50-60TL'lik fare ile idare etmeye çalışmak Ferrari'yi Tofaş direksiyonuyla kullanmaya çalışmaya benzer.

ikisi arasından hangisini tercih ederdiniz ?

Tasarımı fazla sade ve küçük gibi duruyor ama uzun kullanımda nasıldı tavsiye eder misiniz ?

Trollemeyi bırakırsan sevinirim dostum.
Ben olsam Trust Laban alırdım. Trust diye başınızı çevirmeyin, PMW3360 var farede. Sensör olarak ikisinden de iyi ve daha ucuz.

Kullanmadım. Neden kullanayım ki? Evet, Logitech M171'in DPI değeri çok düşük olabilir. (sadece 1000 DPI)
Oyuna meraklı değilim. Üstelik, bu mouse ile CS:GO beleş sürümünü oynadım. Işıklı şeylerden hoşlanmam. Bir normal mouse'a ışık takıyorlar. Üzerinde oynuyorlar. (DPI, tasarım vb.) Ve çok uçuk fiyatlara satıyorlar. Bu etmenler kaldırılsa Rival 300 SS'in de Logitech M171'den farkı kalmaz.
Adamın ne yazdığını okudun mu yoksa kopyala yapıştır mı?
O da hoşuma gitmiyor değil gerçekten çok kararsız kaldım ama alternatifleri de çıkabilir diye düşünüyorum .
Şuna bakabilirsin.
Şuna da.

Sizin anlama güçlüğünüz mü var? Hani varsa ona göre davranalım. Ben arkadaşın önerdiği mouseun uygun olmadığını üstte belirttim zaten. Size 50-60 TL'lik mouse ile idare edin demiyorum ki. Hem belki 2. el almak istemiyor. Ben sadece çok uçtuğunuzu söylemek istedim. Arkadaşa laf anlatayım derken şunu kullandın mı, bunu test ettin mi diyerek 900 liralık mouse’la 60 liralık mouseu karşılaştırıyorsunuz. Pes doğrusu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı