Black Mesa mı Half-Life 1 mi?

Şahsen Half-Life 1'i oynamadım ve yargılamak istemiyorum fakat duyduklarıma göre hareket edeceğim. Öncelikle ben Half-Life'da grafiklerin kesinlikle aksiyondan daha önemli bir etken olduğunu düşünüyorum. Aksiyon az olabilir ama sadelilke bir güzelliktir. Black Mesa'da sürekli aksiyon olmaması bence gayet güzel olmuş baş ağrıtan zombilerden tut Headcrap'lere bu yaratıklar zor ölen yaratıklar zira Black mesada sanırsam silahlar azıcık da olsa sekebiliyor bu nedenle fazla aksiyon olmadığını düşünüyorum ve dediğim gibi Xen'i uzatmalarının nedeni çift zıplama olabilir. Yani Black Mesa'nın başarılı bir remake olduğunu söylemek isterim.
Half-Life 1'den daha iyi oyun deneyimi verdiğini düşünüyorum.
Teşekkürler. 😅

Hocam Black Mesa kesinlikle çok başarılı bir remake ona lafım yok ama dediğim gibi bazı insanlar (içlerinde bende varım) aksiyona daha öncelik verebiliyor. Bir de Black Mesa hikayeyi daha doğru anlatmış bunu da eklemesem olmaz.
Xen bölümleri Half-Life 1'de de uzun tutulacakmış ama bütçe sıkıntısı olduğundan oranın üstünde pek durmamışlar. Half-Life 1 bütçe sıkıntısı yaşamasa Xen'e özel, güzel silahlar koyup oyunun Xen bölümünün de baymasını engelleyebilirdi. Xen bölümleri Half-Life 1 de baymıyor çünkü çok kısa Black Mesa da ise manzaranın keyfi apayrı bir şey.

Şu an Black Mesa 15 liraya düştü alınır değil mi? Daha fazla düşmez herhalde.

Kesinlikle 15 liraya değer hocam.

Yaz indirimleri geliyor biraz daha düşebilir pek bilgim yok.
Hocam Black Mesa kesinlikle çok başarılı bir remake ona lafım yok ama dediğim gibi bazı insanlar (içlerinde bende varım) aksiyona daha öncelik verebiliyor. Bir de Black Mesa hikayeyi daha doğru anlatmış bunu da eklemesem olmaz.
Xen bölümleri Half-Life 1'de de uzun tutulacakmış ama bütçe sıkıntısı olduğundan oranın üstünde pek durmamışlar. Half-Life 1 bütçe sıkıntısı yaşamasa Xen'e özel, güzel silahlar koyup oyunun Xen bölümünün de baymasını engelleyebilirdi. Xen bölümleri Half-Life 1 de baymıyor çünkü çok kısa Black Mesa da ise manzaranın keyfi apayrı bir şey.

Kesinlikle 15 liraya değer hocam.

Kesinlikle Xen konusunda haklısınız şahsen Black Mesa'yı o kadar sevmeme rağmen Xen'in bazı kısımlarında gerçekten sıkıldım.
Ben pek düşünmüyorum ama Black Mesa'ya büyük bir güncelleme gelirse gerek optimizasyon gerek kullanıcı eleştirileri bence eksiklerini tamamlayarak daha güzel bir oyun olabilir fakat söylemek isterimki Xen için dedikleriniz gerçekten doğrudur.

Ben Half-Life'yi bitirmedim şimdi başlayıp bitirmek istiyorum fakat çok eski. Black Mesa adlı fan-made bir remake varmış. Ben de hangisini oynasam bilemedim. Öneriniz var mı? Black Mesa'yı mı oynayabilirim Half-Life'yi mi?
Hocam eğer ilk deneyiminiz ise kesinlikle Black Mesa'yı oynayın. Yok eğer benim gibi GoldSrc'yi çok seviyorsanız kesinlikle Half-Life oynayın derim.

İki oyun da çok keyiflidir. Black Mesa, Half-Life'ın gelişmiş halidir. İksini de oynayıp bitirmenizi tavsiye ederim. :)

Birebir remake. Oynadığınızda grafikler dışında bir fark olmayacak. Burada da sizin zevkiniz ve isteğiniz devreye giriyor.
Orijinali oynanmadan remakelerin oynanması taraftarı değilim ama tercih sizin.

Alınır, düşmez.

Geri
Yukarı