Black Mesa mı Half-Life 1 mi?

Eklentilerin oyun deneyimini güzelleştirdiğini şimdi kimse inkar edemez ama hocam. Xen konusunda haklı olabilirsiniz ama bence Xen gerçekten bayağı şehvet verici bir yer olmuş bu oyunla birlikte ben uzatılmasını hoş karşıladım zira muhteşem Xen'i görmek beni rahatlatıyor ama tabii ki fikrinize saygı duyarım.

Xen mi iyisin ben mi?
Hocam Xen bölümlerinin tek kötü tarafı karanlık olmaları.

Eklentilerin oyun deneyimini güzelleştirdiğini şimdi kimse inkar edemez ama hocam. Xen konusunda haklı olabilirsiniz ama bence Xen gerçekten bayağı şehvet verici bir yer olmuş bu oyunla birlikte ben uzatılmasını hoş karşıladım zira muhteşem Xen'i görmek beni rahatlatıyor ama tabii ki fikrinize saygı duyarım.

Haklısınız. Yani demek istediğim tek olay grafik yenilemesi değil.

Ben HL1'i oynarken işkence çektim, oyun benden yaşlı. Crysis 1'in yüzüne bile zor bakıyorum, HL1'i nasıl oynuyorum ben diye geçirdim içimden. 10 saat oynadım, bitiremedim, sildim oyunu. Sonra Black Mesa aldım, oyun mükemmel bir remake idi. Orijinal oyunun tamamını oynamadım, fakat oynadığım yere kadar gördüğüm şeyler efsaneydi. Oyum Black Mesa'dan yana.

Oyunda flashlight olduğunu hatırlatmak isterim. Düşük grafiklerde daha karanlık olduğunu söyleyebilirim. Ve oyunda bana en aydınlık gelen yer Xen'di doğruyu söylemek gerekirse.

Hocam flashlighti tamamen unuttum :D lakin ben düşük grafiklerle ilk çıktığı zaman girdiğim için. Birazcık öyle gelmiş.

Ben Half-Life'yi bitirmedim şimdi başlayıp bitirmek istiyorum fakat çok eski. Black Mesa adlı fan-made bir remake varmış. Ben de hangisini oynasam bilemedim. Öneriniz var mı? Black Mesa'yı mı oynayabilirim Half-Life'yi mi?

Hocam iki oyunuda psikopat gibi biri oynamış olarak söylüyorum, bence tamamen kişisel bir şey.
Yani Half-Life'ın eskiliği sinirinizi bozabilir ama Black Mesa daha az aksiyonlu ve Xen bölümleri gerçekten çok uzun ve bu da insanı bayıyor.

Black Mesa daha iyi grafiklere ve vuruş hissine sahipken Half-Life 1 daha iyi aksiyona sahip. Half-Life 1 hiç durmuyor ve sürekli size yeni bir silah veriyor. Black mesada ise bu yeni silah kazanma olayı birazcık garip olmuş.

Hocam iki oyunuda psikopat gibi biri oynamış olarak söylüyorum, bence tamamen kişisel bir şey.
Yani Half-Life'ın eskiliği sinirinizi bozabilir ama Black Mesa daha az aksiyonlu ve Xen bölümleri gerçekten çok uzun ve bu da insanı bayıyor.

Black Mesa daha iyi grafiklere ve vuruş hissine sahipken Half-Life 1 daha iyi aksiyona sahip. Half-Life 1 hiç durmuyor ve sürekli size yeni bir silah veriyor. Black mesada ise bu yeni silah kazanma olayı birazcık garip olmuş.

Şahsen Half-Life 1'i oynamadım ve yargılamak istemiyorum fakat duyduklarıma göre hareket edeceğim. Öncelikle ben Half-Life'da grafiklerin kesinlikle aksiyondan daha önemli bir etken olduğunu düşünüyorum. Aksiyon az olabilir ama sadelilke bir güzelliktir. Black Mesa'da sürekli aksiyon olmaması bence gayet güzel olmuş baş ağrıtan zombilerden tut Headcrap'lere bu yaratıklar zor ölen yaratıklar zira Black mesada sanırsam silahlar azıcık da olsa sekebiliyor bu nedenle fazla aksiyon olmadığını düşünüyorum ve dediğim gibi Xen'i uzatmalarının nedeni çift zıplama olabilir. Yani Black Mesa'nın başarılı bir remake olduğunu söylemek isterim.
Half-Life 1'den daha iyi oyun deneyimi verdiğini düşünüyorum.
Teşekkürler. 😅

Yeni konular

Geri
Yukarı