Black Mirror 5. Sezonu Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Black mirrorin 5.sezonu bitirdim ve iyiki bitirmisim diyorum. Black mirror isledigi konularla verdigi duygularla ve kamera acilariyla beni izlerken cesit cesit duygulara soktu. Benden tam puan aldi.

İlk bölüm yanlış sitede yayınlanmış. İkinci bölüm çok uzatmışlar ama güzeldi. 3. Bölüm çoğu kişi sevmesede hoşuma gitti ama Black Mirror adı altında olduğu için kötü.

Ben son sezonu açıkçası hiç beğenmedim. Tamam yine mesajlar veriyor ama çok öyle "Hadi be" dedirten hiçbir şey olmadı bence. Evet bir iki video yapılmış aslında anlatılmak istenen diye ama önceki sezonlardaki vuruculuk yoktu bence maalesef. Bölümlere gelecek olursak:

1. bölümde VR dünyası biraz anlatılmış Hatta daha uç noktaları yani günümüz değil. Fakat iki zenci abimizin hissiyat duygusuna kapılıp yakınlaşmalarının bize mesajı ne olabilir? Yani VR kullananlar dikkat etsin sonra huy değiştirebilirsiniz mi? Eşiyle arasına soğukluk giriyor cinsel açıdan. Tamam sanal ortamda giderdiği için bu arzusunu. Fakat vurucu mesaj nerde yani? "VR kullananlar vurdu..." değil herhalde:)
2. bölümde ise günümüzün Twitter benzeri bir uygulaması anlatılmış. Biraz da sanki Uber'in güvensiz olabileceğine gönderme yapılmış gibi. Adam twit okurken kaza yapıp nişanlısı öldü diye Smithereen yaratıcısını suçluyor. Eee? Ne alaka? O uygulamaların sözleşme şartlarını okudum diye kabul ettiğin maddelerde zaten trafikte vs. kullanmayın diye yazıyor. Neyse tek ilgimi çeken noktası adam öldükten sonra herkesin twit okuyarak bir şey olmamış gibi devam etmesiydi. Evet bu dünyada ne olursa olsun yaklaşık 5dk. sonra unutulur bence de.
3. bölüm ise tamamen boşluk. Sanki Miley Cyrus bastırmış parayı da kendine bölüm çektirmiş gibi. Para hırsı, kaybolan hayat vs. vs. Tamam ama yani çok saçmaydı. Yani çok daha bilim kurgu bölümleri oldu ama bu baya saçmaydı.

Daha kötü bölümleri olmuş mudur derseniz evet oldu fakat bütün bir sezonun kötü olduğu bir ilk. Özetle beşinci sezon toplamda hayatımdan 3 saat harcadı sadece o kadar:)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı