BlackShark V2 Pro 2023 vs Arctis Nova 7 vs Kraken V3 Pro

mustafaemird

Centipat
Daha fazla  
Selam. 4000 TL - 5000 TL civarında bütçem var. Başlıkta belirttiğim gibi üç kulaklık arasında kaldım. Özellikle BlackShark V2 Pro ve Arctis Nova 7 arasında gidip geliyorum. Yaklaşık 3 yıldır Razer marka kablolu bir kulaklık kullanıyorum artık değiştirme zamanım geldi. Beni bu kadar uzun süre götürdüğü ve memnun ettiği için Razer markasına daha sıcağım.
Sizin bu üç kulaklık arasından tavsiye edeceğiniz kulaklık hangisi olurdu? Veya bu fiyat bandında şunu önerebilirim dediğiniz bir kulaklık varsa yazabilirseniz sevinirim.

Selam. 4000 TL - 5000 TL civarında bütçem var. Başlıkta belirttiğim gibi üç kulaklık arasında kaldım. Özellikle BlackShark V2 Pro ve Arctis Nova 7 arasında gidip geliyorum. Yaklaşık 3 yıldır Razer marka kablolu bir kulaklık kullanıyorum artık değiştirme zamanım geldi. Beni bu kadar uzun süre götürdüğü ve memnun ettiği için Razer markasına daha sıcağım.
Sizin bu üç kulaklık arasından tavsiye edeceğiniz kulaklık hangisi olurdu? Veya bu fiyat bandında şunu önerebilirim dediğiniz bir kulaklık varsa yazabilirseniz sevinirim.
Ben Arctis Nova 7 wireless kullanıyorum. Ses kalitesini beğeniyorum, özellikleri çok işime yarıyor. Equalizer ile uğraşmayı sevdiğim için ve gelişmiş bir eq arayüzüne sahip olduğu için sürekli kendi profillerimi oluşturarak deniyorum. Oyun için ses kasmada şu ana kadar asla yanıltmadı. Tam anlamıyla nerede olduğunu algılayabilecek düzeyde yani noktasal tespit imkanı sunuyor. Mikrofonundan yana kimseden şikayet gelmedi, tabi orada da kendi ayarımı yaptım. Kimse dediğini anlamadım falan demiyor. ChatMix özelliğine diyecek sözüm yok zaten, harika çalışıyor. Steelseries Sonar yükledikten sonra 4 farklı profil yüklüyor. Gaming, music, movie ve chat olarak. Discord üzerinde ses çıkışını Nova 7 Wireless Chat olarak ayarlıyorsun. Genel ses çıkışı da gaming olarak ayarlı. Üzerinde yer alan ayar düğmesi ile sadece gaming kanalından çıkan sesleri veya chat üzerinden yani discorddan gelen sesleri duyabiliyorsun. Ortada kullandığında da ikisini beraber kullanmış oluyorsun.
Bluetooth bağlantısını çok fazla kullanmadım ama bluetooth üzerinde de ses kalitesi gayet tatmin edici.
Dışarıya ses veriyor ama ses yüksekliği sonda olduğunda. Zaten çıkardığın zaman etrafındakiler diyor, bu sese göre dışarıya az ses veriyor. Kulak pedlerinin içinde yer alan deri kısımlar iyi yalıtım sağlıyor. 35 derece sıcaklarda kulağımda terleme yapmadı, 5-6 saatlik kullanımdan sonra da hafif bir baş ağrısı yaratabiliyor.
Blackshark v2 pro için de bir arkadaş bu şekilde yardımcı olabilir belki.

Edit: Bu videoyu da izlemeni tavsiye ederim:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ben Arctis Nova 7 Wireless kullanıyorum. Ses kalitesini beğeniyorum, özellikleri çok işime yarıyor. Equalizer ile uğraşmayı sevdiğim için ve gelişmiş bir EQ arayüzüne sahip olduğu için sürekli kendi profillerimi oluşturarak deniyorum. Oyun için ses kasmada şu ana kadar asla yanıltmadı. Tam anlamıyla nerede olduğunu algılayabilecek düzeyde yani noktasal tespit imkanı sunuyor. Mikrofonundan yana kimseden şikayet gelmedi, tabii orada da kendi ayarımı yaptım. Kimse dediğini anlamadım falan demiyor. Chatmix özelliğine diyecek sözüm yok zaten, harika çalışıyor. SteelSeries Sonar yükledikten sonra 4 farklı profil yüklüyor. Gaming, Music, movie ve chat olarak. Discord üzerinde ses çıkışını nova 7 Wireless chat olarak ayarlıyorsun. Genel ses çıkışı da Gaming olarak ayarlı. Üzerinde yer alan ayar düğmesi ile sadece Gaming kanalından çıkan sesleri veya chat üzerinden yani Discord'dan gelen sesleri duyabiliyorsun. Ortada kullandığında da ikisini beraber kullanmış oluyorsun.
Bluetooth bağlantısını çok fazla kullanmadım ama Bluetooth üzerinde de ses kalitesi gayet tatmin edici.
Dışarıya ses veriyor ama ses yüksekliği sonda olduğunda. Zaten çıkardığın zaman etrafındakiler diyor, bu sese göre dışarıya az ses veriyor. Kulak pedlerinin içinde yer alan deri kısımlar iyi yalıtım sağlıyor. 35 derece sıcaklarda kulağımda terleme yapmadı, 5-6 saatlik kullanımdan sonra da hafif bir baş ağrısı yaratabiliyor.
BlackShark V2 Pro için de bir arkadaş bu şekilde yardımcı olabilir belki.

Harika bir deneyim aktarımınız olmuş çok teşekkür ederim, şarjı ortalama ne kadar gidiyor ve Basic ayarlarda sonarla ellemeyince kulaklıgın kendi ses düzeyi nasıl? Fiyatını hak eder mi bir de?

Hocam buraya baktım da V2 Pro 2023 versiyonu için değil bu.

Yıllardır bende Razer'dan gidiyorum. Kraken 7.1'le tanıştım bu markayla şimdi ise Ultra 7.1, baracuda Pro gibi kulaklıklarını kullanmaktayım. Razer ürünleri çok kaliteli olsa da zamanla kablo kopması, pedlerin soyulması/yırtılması gibi sıkıntıları oluyor. Tamir edebilecek/ettirebilecek biriysen kesin ve kesin Razer BlackShark V2 Pro - Black almanı öneririm. V3 Pro'ya göre 5 dB daha yüksek sesi ve daha geniş spekturuma sahip. Arctis Nova 7 ile kıyasladığımızda ise 7dB daha yüksek ve yine spektrumu daha geniş kalıyor Razer BlackShark V2 Pro'ın.

Gamer'ım diyorsan Nova 7 belki daha memnun edebilir ama Razer bence müzik anlamında da çok iyi. Bulabiliyorsan da Kraken Ultimate 7.1'i öneririm. Bu 3'lü arasından ise seçimim Razer BlackShark V2 Pro olacaktır. Kraken Ultimate 7.1 kablolu bu arada. Bu 3'lü arasında pil durumlarını da kıyaslayıp değerlendirebilirsin.

Nova 7'nin sürücüleri 40mm iken bu arada Razerlar 50mm kullanmakta.

Bu arada dip not: Cloud, Cloud 2, Nova 7 Pro, Logitech G Pro X gibi kulaklıkları da kullandım ve bunlar arasından Razer'da karar kıldım. Cloud, Cloud 2 sadece FPS player değilsen çok yetersiz kalıyor Razerlar ile tanışınca. Nova 7 Pro ise çok yüksek fiyat, ve harici ses kartı kullanmadan tam performansını gösteremiyor. Logitech G Pro X ise benim için tam bir fiyasko. Şimdiye kadar kullandığım en iyi kulaklık Razer Kraken Ultimate 7.1 oldu. Gerek tasarım, gerek mikrofon. Tek kusuru içe yuvarlamalı mikrofon var. Cloud 2 gibi tak çıkar olsa mükemmel ötesi bir şey olurdu.

Son düzenleme:
Yıllardır bende Razer'dan gidiyorum. Kraken 7.1'le tanıştım bu markayla şimdi ise Ultra 7.1, baracuda Pro gibi kulaklıklarını kullanmaktayım. Razer ürünleri çok kaliteli olsa da zamanla kablo kopması, pedlerin soyulması/yırtılması gibi sıkıntıları oluyor. Tamir edebilecek/ettirebilecek biriysen kesin ve kesin Razer BlackShark V2 Pro - Black almanı öneririm. V3 Pro'ya göre 5 dB daha yüksek sesi ve daha geniş spekturuma sahip. Arctis Nova 7 ile kıyasladığımızda ise 7dB daha yüksek ve yine spektrumu daha geniş kalıyor Razer BlackShark V2 Pro'ın.

Gamer'ım diyorsan nova 7 belki daha memnun edebilir ama Razer bence müzik anlamında da çok iyi. Bulabiliyorsan da Kraken Ultimate 7.1'i öneririm. Bu 3'lü arasından ise seçimim Razer BlackShark V2 Pro olacaktır. Kraken Ultimate 7.1 kablolu bu arada. Bu 3'lü arasında pil durumlarını da kıyaslayıp değerlendirebilirsin.

Gamer'ım hocam yani daha çok oyun ağırlıklı gidiyorum müzik de dinlerim ama nispeten daha az.

Harika bir deneyim aktarımınız olmuş çok teşekkür ederim, şarjı ortalama ne kadar gidiyor ve Basic ayarlarda sonarla ellemeyince kulaklıgın kendi ses düzeyi nasıl? Fiyatını hak eder mi bir de?
Yani en son ne zaman şarj ettiğimi unutuyorum ama acil bir durumda 5-10 dakika şarj edip saatlerce kullandığımı hatırlıyorum. Ses %50 gibi düşünebilirsiniz, %80-%30 arasında kullanıyorum sesi. Sidetone açık bu arada yani mikrofondan anlık olarak kendi duyuyorum çok bağırmamak için. Yaklaşık 40-50 saati geçiyordur. Tam bitmeden de şarja takıyorum. Kendi ayarlarında ses bana biraz sönük kalıyor çünkü kulaklarımdaki sıkıntıdan dolayı tizleri az duyuyorum. Ses profili bence herkeste değişebilir. Sonar kullanmanızı tavsiye ediyorum çünkü ilk bağladığınızda ses kısık olacak yazılım üzerinden, sadece yazılımı yükleyerek arttırabiliyorsunuz. O da steelseries engine üzerinden ayarlanıyor. Steelseries GG zaten Engine ve Sonarı içerisinde barındırıyor.
Değinmediğim bir nokta da çekim mesafesi. Evim perde beton, yaklaşık 9 metreden sonra kopmalar başlıyor. Bu da aklınızda bulunsun.

Gamer'ım hocam yani daha çok oyun ağırlıklı gidiyorum müzik de dinlerim ama nispeten daha az.

1860 elolarda FACEIT kasmıştım ben Razer Ultimate 7.1 ile, keza Valorant'ta da Radyant kasmıştım. Artık FPS'i ruh sağlığım için bıraktım, bir de iş güç zamanımı ona harcamak istemiyorum. Lakin bunlara yeten kulaklık maraksı diğer türlere fazla fazla yetecektir. Sürücleri hemen hemen aynı çünkü razerın bu fiyat gamındaki ürünlerinin. Lakin söyleyeyim. Razer ürünlerin alıcıları çooook başarılı değil uzak mesafe çekimde. Normal oda içi kullanımda çok iyi fakat SS Nova 7 ile mutfakta kopmayan kulaklık, Razer olunca salonda kopuyor. (ODA, HOL, SALON, KORİDOR, MUTFAK şeklinde güzergah.) Benimkisi biraz fantezi ama belki önemlidir sizin için.

Yani en son ne zaman şarj ettiğimi unutuyorum ama acil bir durumda 5-10 dakika şarj edip saatlerce kullandığımı hatırlıyorum. Ses %50 gibi düşünebilirsiniz, %80-%30 arasında kullanıyorum sesi. Sidetone açık bu arada yani mikrofondan anlık olarak kendi duyuyorum çok bağırmamak için. Yaklaşık 40-50 saati geçiyordur. Tam bitmeden de şarja takıyorum. Kendi ayarlarında ses bana biraz sönük kalıyor çünkü kulaklarımdaki sıkıntıdan dolayı tizleri az duyuyorum. Ses profili bence herkeste değişebilir. Sonar kullanmanızı tavsiye ediyorum çünkü ilk bağladığınızda ses kısık olacak yazılım üzerinden, sadece yazılımı yükleyerek arttırabiliyorsunuz. O da SteelSeries Engine üzerinden ayarlanıyor. SteelSeries GG zaten Engine ve sonarı içerisinde barındırıyor.
Değinmediğim bir nokta da çekim mesafesi. Evim perde beton, yaklaşık 9 metreden sonra kopmalar başlıyor. Bu da aklınızda bulunsun.

Anladım hocam daha çok FPS oyunları oynuyorum ses kasmada beni dara düşürmeyecekse okeyim ben ya şimdi bu kadar para verip istediğim verimi alamazsam üzülürüm ondan diyorum.

Anladım hocam daha çok FPS oyunları oynuyorum ses kasmada beni dara düşürmeyecekse okeyim ben ya şimdi bu kadar para verip istediğim verimi alamazsam üzülürüm ondan diyorum.
Hocam ben FaceIT oynuyorum, Valorant oynuyorum. Bu zamana kadar nasıl duymadığım dediğim bir olay olmadı. Oyun anlamında gerçekten çok iyi.

Yeni konular

Geri
Yukarı