BlackShark V2 SE kronik sorunu var mı?

Evet konforlu. Kulak padleri gerçekten rahat ve saatlerce kullanmama rağmen rahatsız etmiyor.
V2 SE modelini yeni aldım sayılır, kulaklıktan memnun olduğunuzu söylediğiniz için bir şey sormak istiyorum, her yerde araştırdım fakat cevabını bulamadım belki siz yaşayıp düzeltmişsinizdir. Discord üzerinden yayın verdiğim zaman yayını izleyenlerin sol ya da sağ kulağına statik sesler geliyor, çok araştırdım ama bir çözümü yok siz yaşadınız mı ve çözdünüz mü bilgi verebilir misiniz lütfen?

V2 SE modelini yeni aldım sayılır, kulaklıktan memnun olduğunuzu söylediğiniz için bir şey sormak istiyorum, her yerde araştırdım fakat cevabını bulamadım belki siz yaşayıp düzeltmişsinizdir. Discord üzerinden yayın verdiğim zaman yayını izleyenlerin sol ya da sağ kulağına statik sesler geliyor, çok araştırdım ama bir çözümü yok siz yaşadınız mı ve çözdünüz mü bilgi verebilir misiniz lütfen?
Ben hiç öyle bir sorun yaşamadım. EQ ayarlarını yaptınız mı? Bu sorun ekran açıkken siz konuştuğunuzda mı oluyor?

EQ ayarlarını kendiniz mi yaptınız bir yerden mi bakıp yaptınız.
Sanırım redditte araştırma yaparken görmüştüm. Paylaşayım sizinle de. Game mode ve stereo olarak bu ayarlar eşliğinde kullanıyorum.
Ekran görüntüsü 2024-04-30 185921.png

Ekran görüntüsü 2024-04-30 190217.png

Ben hiç öyle bir sorun yaşamadım. EQ ayarlarını yaptınız mı? Bu sorun ekran açıkken siz konuştuğunuzda mı oluyor?
EQ ayarlarını kendiniz mi yaptınız bir yerden mi bakıp yaptınız.
Her türlü ayarını yaptım ve her ayarı karıştırdım emin olabilirsiniz, tam olarak şöyle arkadaşlarımın dediğine göre; Discord üzerinden herhangi bir şeyin yayınını açıyorum (oyunlar hariç, oyun yayınlarında problem yok) chrome üzerinden youtube açtım diye varsayayım, yayına girildiğinde sıkıntı yok fakat videoyu başlattığım gibi statik seste başlıyor ve yayın boyunca devam ediyor, tek kulaktan geliyor. Geçici bir çözüm vardı Razer forumlarında bulduğum, Discord üzerinden ''Uygulamalardaki sesi almak için deneysel bir yöntem kullan'' ayarını kapattığımda statik ses kesiliyor fakat yine oyunlar hariç herhangi bir şeyin yayınını verdiğinizde ses karşı tarafa gitmiyor... O ayar kapalıyken sadece Mozilla Firefox üzerinden yayın verirseniz ses karşı tarafa statik ses olmadan gidiyordu, son gelen Razer Synapse güncellemesi ile o da tamamıyla bozuldu. 3 bin lira civarı para ödediğim bir kulaklıkta böyle bir sorun olması çok canımı sıktı ve hiçbir şekilde çözümü yok, forumlarda dönen muhabbete göre sorun 1 senedir devam ediyor. Razer destek ekibi forumlarında ''düzelteceğiz, bildirdiğiniz için teşekkür ederiz'' şeklinde cevaplar verilmiş fakat 1 senedir tık yok. Bu soruna ek olarak ses düzeyi karıştırıcısı da çalışmıyor ben de. Destek ekibi böyle sorunların yazılımsal olduğunu söylemiş, aldığım üründe mi problem var çözebilmiş değilim...

Her türlü ayarını yaptım ve her ayarı karıştırdım emin olabilirsiniz, tam olarak şöyle arkadaşlarımın dediğine göre; Discord üzerinden herhangi bir şeyin yayınını açıyorum (oyunlar hariç, oyun yayınlarında problem yok) chrome üzerinden youtube açtım diye varsayayım, yayına girildiğinde sıkıntı yok fakat videoyu başlattığım gibi statik seste başlıyor ve yayın boyunca devam ediyor, tek kulaktan geliyor. Geçici bir çözüm vardı Razer forumlarında bulduğum, Discord üzerinden ''Uygulamalardaki sesi almak için deneysel bir yöntem kullan'' ayarını kapattığımda statik ses kesiliyor fakat yine oyunlar hariç herhangi bir şeyin yayınını verdiğinizde ses karşı tarafa gitmiyor... O ayar kapalıyken sadece Mozilla Firefox üzerinden yayın verirseniz ses karşı tarafa statik ses olmadan gidiyordu, son gelen Razer Synapse güncellemesi ile o da tamamıyla bozuldu. 3 bin lira civarı para ödediğim bir kulaklıkta böyle bir sorun olması çok canımı sıktı ve hiçbir şekilde çözümü yok, forumlarda dönen muhabbete göre sorun 1 senedir devam ediyor. Razer destek ekibi forumlarında ''düzelteceğiz, bildirdiğiniz için teşekkür ederiz'' şeklinde cevaplar verilmiş fakat 1 senedir tık yok. Bu soruna ek olarak ses düzeyi karıştırıcısı da çalışmıyor ben de. Destek ekibi böyle sorunların yazılımsal olduğunu söylemiş, aldığım üründe mi problem var çözebilmiş değilim...
Belki size sorunlu bir ürün denk gelmiş olabilir. Biliyorsunuz teknoloji biraz şans işi. İade edebiliyorsanız iade edin. Memnun kalınmayacak bir şeyi kimse kullanmak istemez.

Belki size sorunlu bir ürün denk gelmiş olabilir. Biliyorsunuz teknoloji biraz şans işi. İade edebiliyorsanız iade edin. Memnun kalınmayacak bir şeyi kimse kullanmak istemez.
Birkaç saat önce Redditte çözümü buldum ve sizle de paylaşma gereksinimi duydum çünkü görünüşe bakılırsa Razer Synapse güncellendikçe bozulabilen bir uygulama ve kulaklığı 1 sene kullandıktan sonra sorunu yaşayan insanlarda varmış, sizin de başınıza gelebilir bu sorun.
Denetim masasında, kayıttan yürüt kısmında ''tüm geliştirmeleri devre dışı bırak'' ayarını tikledim ve sorun düzeldi. Aynı zamanda artık ses düzeyi karıştırıcısını da olması gerektiği gibi kullanabiliyorum, tek tik atmak 2 sorunumu aynı anda çözdü... Bu arada belirtmemiştim ama Windows 11 kullanıcısıydım, en güncel bile olsa Windows ayarlarından kaynaklı problem yaşamak çok can sıkıcı...

Birkaç saat önce Reddit'te çözümü buldum ve sizle de paylaşma gereksinimi duydum çünkü görünüşe bakılırsa Razer Synapse güncellendikçe bozulabilen bir uygulama ve kulaklığı 1 sene kullandıktan sonra sorunu yaşayan insanlarda varmış, sizin de başınıza gelebilir bu sorun.
Denetim masasında, kayıttan yürüt kısmında "tüm geliştirmeleri devre dışı bırak" ayarını tikledim ve sorun düzeldi. Aynı zamanda artık ses düzeyi karıştırıcısını da olması gerektiği gibi kullanabiliyorum, tek tik atmak 2 sorunumu aynı anda çözdü... Bu arada belirtmemiştim ama Windows 11 kullanıcısıydım, en güncel bile olsa Windows ayarlarından kaynaklı problem yaşamak çok can sıkıcı...

Hocam, kulaklığın linkini bulamadım tam. Kafam karıştı bir sürü V2 var. Bu arada, genel olarak memnun musunuz, kullanımı rahat mı, ağrı vs. yapıyor mu? FPS oyunlarında ses performansı sizce yeterli mi?

Hocam, kulaklığın linkini bulamadım tam. Kafam karıştı bir sürü V2 var. Bu arada, genel olarak memnun musunuz, kullanımı rahat mı, ağrı vs. yapıyor mu? FPS oyunlarında ses performansı sizce yeterli mi?
Dostum V2, V2X, V2SE, V2 Pro olarak farklı modelleri var kulaklığın, ben V2 SE modelini kullanıyorum. Bahsettiğim sorun canımı sıkıyordu sadece onun dışında kulaklıktan fazlasıyla memnunum sade ve şık bir kulaklık benim kafamın büyük olmasına rağmen asla ağrı yapmıyor ve gayet tatmin edici düzeyde bir ses yüksekliği ve ses kalitesi var. FPS oyunlarında çok deneme şansım olmadı biraz R6 oynayabildim sadece THX açık ve kapalı olarak test ettim açık iken çok daha kolay duyduğumu düşünüyorum etrafı fakat THX bazı insanların kafasını karıştırıyormuş o yüzden kapalı oynuyorlarmış. Yazılım olarak falan Razer Synapse iyi fakat güncellemelerle sorun yaşayabildiğin bir yazılım. HyperX Cloud III, SteelSeries Arctis Nova 3, Razer BlackShark V2 SE arasında çok kalmıştım, gece gündüz araştırıp V2 SE almıştım. Genel olarak memnun kaldım fakat bir daha alsam bunu almazdım sanırım bu kadar uğraştırdı beni ve THX olayından çoğu kişi memnun kalamadıysa ve kapalı kullanıyorlarsa bir problem vardır. Sana tavsiyem fps ağırlıklı oyunlar oynuyorsan düşünmeden Cloud 3 al en ucuzu Amazondaydı diye hatırlıyorum 3200 lira civarı bir fiyatı var. Ben biraz daha müzik ve film tarafında tatmin olmak istiyorum diyorsan SteelSeries Arctis Nova 3 almanı öneririm, Nova 3 yine seni oyunda da tatmin eder aklın kalmasın. Cloud 3 müzik ve film tarafında seni üzmez tabii ama Nova 3 kadar da iyi olamaz. Bunun yanı sıra Cloud 3'te fps oyunlarında Nova 3'ün fazlasıyla üstünde performans verir. Bildiğin üzere en iyi kulaklık yoktur ihtiyacına göre kulaklık vardır. O yüzden ihtiyacına göre en iyi olanı seçmelisin.

Geri
Yukarı