BlackShark v2X Tehlikesi

Merhaba, öncelikle bu düşünceye katılmayan arkadaşlardan ricam, kulaklığı hangi programla nasıl deneyimlediklerini ve ne sonuç aldıklarını yazsınlar.

Neden tehlike dedim; Özellikle ülkemizde bu kadar popüler, bu kadar şişirilen ve bu kadar pahalı bir kulaklığın kalitesiz olmasından, kulaklıklarda ki iade değişim sorunundan dolayı büyük tehlike arz etmekte...

Kulaklığı 21 Ekim de İran'dan satın aldım. ASUS TUF Gaming B660M-E D4 anakart kullanıyorum. Bütün sürücüler güncel. Kulaklığın kablosundan başlamak istiyorum; oldukça kalitesiz ve ince. Renginin çirkinliğinden bahsetmiyorum. Malzeme olarak çok kaliteli görünmüyor. İçinden kıytırık bir yapıştırma çıkıyor yapıştırdım kulaklığa, dövme gibi bir şey sandım ama küçükken defterlere yapıştırdığımız etiketten farksız. Bilgisayara ilk taktığımda bir müzik ile denedim normalden çok daha düşük bir ses duydum. Baslı müzikte baslar oldukça zayıf. Neyse, 7.1 özelliğini aktif etmek gerekiyormuş. İndirip programları aktif ettim. Müzik dinlemek öncekine göre eziyet değildi. Oyuna gireyim dedim. Uçağın sesi ile kafam patlamaya başladı. Açıldı paraşütüm karardı dünyam. Düşman yerini tespit etmeniz imkansız, ayak sesini 1 2 metreden uzakta duyamıyorsunuz. Duysanız bile yön belli değil. Bir silah sıkınca 5 6 saniye yankılanıyor. 7.1'i kapattım. THX diye bir uygulamaları var onun ayarlarını yapayım dedim. Programı indirince ilk şoku yaşadım. Deneme sürümü, 15 gün sonra ücretli olacak diyordu. Dalga mı geçiyorsunuz? Belki ben bu kulaklığı 10 yıl kullanacağım bir de üzerine aylık taksit mi ödeyeyim? SteelSeries gibi sizi 5'e 10'a katlayacak adamlar herkese açık ücretsiz program yapıyorken para alıyor bu sahtekarlar. Neyse uygulamayı açtım. Ayarları yaptım. Sonuç neredeyse aynı. Denemediğim ayar kalmadı en az 3 4 kez sürücüleri kaldırdım yükledim sonuç aynı. Bilgisayarın bu süreçte gördüğü hasardan bahsetmiyorum. SteelSeries EQ programını indirdim. Oradan ayarları yaptım, şu ana kadar ki en iyi sesi aldım ama yine çok çok kötüydü. Ne silah sesleri belliydi ne ses kasılacak gibiydi. Bazı arkadaşlar Synapse'den ayarları yap dedi. İndirdim ama neymiş Synapse'i bu kulaklık desteklemiyormuş. Ulan bu nasıl bir sahtekarlıktır. 2 gün 2 gece uğraştım saçlarım dökülmeye başladı. Biraz da acıyorum açıkçası, şu forumda bugüne kadar ne konu açıldıysa bundan sonra da dahil birçok kişi şekline markasına bakarak denemeden görmeden hemen yapıştırıyorlar öneriyi BlackShark v2X diye. Bana ne kadar öneride bulunan varsa, hepsine inceden sistemlerimi iletiyorum. Varsa kulaklık almayı düşünen açsın hoparlör ile oynasın bu kulaklığı almasın. Ha müzik dinlemem kışın kulağı sıcak tutsun diyen varsa saygı duyarım.

bu arkadaşın söylediklerinde tek doğru tarafı fiyatın fiyatına değmez bence de ama bu kadar yerden tere vurulacak bir kulaklık değil kesinlikle değil 2 senedir kullanıyorum ve aldığım fiyata göre çok memnunum indirimde almıştım şimdi olsa şuanki fiyatını vermem
Size göre doğru yoktur belki. Sizden ibaret değil bunu da bilmelisiniz. Herkes aynı amaç için aynı cihazlarla aynı şartlarda kullanmıyor. Bu yüzden beğeniyor olmanıza saygı duyarım.

Aynı markanın başka bir ürünü elimde mevcut. Bende USB ses kartı, dac&AMP olayına bu USB ses kartı adı altında satılan aslında USB üzerinden gelen digital sinyali analog Ses'e çeviren ürünler ile başladım. Bu ürünün pek yararı olmaz ama Creative Sound Blaster X serisi 1000TL civarında olan ya da daha iyileri veya ASUS Xonar gibi ses kartı ya da DAC lazım analog Headset'lerin performansı'nı arttırmak için.

Fiio ya da fosi serisi dac&AMP'lar da çok etkili. Ses olayını birçok kişi atlıyor grafik ve Performans'a çok önem veriyor ama özellikle senaryolu oyunlarda o kadar ses detayı kaçırıyor ki insanlar duymadan birçok detayı oyun bitiriyorlar. Sadece iyi bir headset almak ile iş bitmiyor, o Headset'i coşturacak ses kartı dac&AMP yoksa hiçbir anlamı kalmıyor.
Söylediğiniz yolu mantıklı görmekle birlikte, bu kulaklığa bu masrafın değeceğini sanmıyorum.

Forumda eskiden önerilen bir kulaklıktı zamanında 1200TL civarına alınabilecek kulaklıktı şimdi alternatifi Cloud 2 oldu son günlerde fiyatı çok arttı.

Merhaba, öncelikle bu düşünceye katılmayan arkadaşlardan ricam, kulaklığı hangi programla nasıl deneyimlediklerini ve ne sonuç aldıklarını yazsınlar.

Neden tehlike dedim; özellikle ülkemizde bu kadar popüler, bu kadar şişirilen ve bu kadar pahalı bir kulaklığın kalitesiz olmasından, kulaklıklarda ki iade değişim sorunundan dolayı büyük tehlike arz etmekte...

Kulaklığı 21 Ekim de İran'dan satın aldım. ASUS TUF Gaming B660M-E D4 anakart kullanıyorum. Bütün sürücüler güncel. Kulaklığın kablosundan başlamak istiyorum; oldukça kalitesiz ve ince. Renginin çirkinliğinden bahsetmiyorum. Malzeme olarak çok kaliteli görünmüyor. İçinden kıytırık bir yapıştırma çıkıyor yapıştırdım kulaklığa, dövme gibi bir şey sandım ama küçükken defterlere yapıştırdığımız etiketten farksız. Bilgisayara ilk taktığımda bir müzik ile denedim normalden çok daha düşük bir ses duydum. Baslı müzikte baslar oldukça zayıf. Neyse, 7.1 özelliğini aktif etmek gerekiyormuş. İndirip programları aktif ettim. Müzik dinlemek öncekine göre eziyet değildi. Oyuna gireyim dedim. Uçağın sesi ile kafam patlamaya başladı. Açıldı paraşütüm karardı dünyam. Düşman yerini tespit etmeniz imkansız, ayak sesini 1 2 metreden uzakta duyamıyorsunuz. Duysanız bile yön belli değil. Bir silah sıkınca 5 6 saniye yankılanıyor. 7.1'i kapattım. THX diye bir uygulamaları var onun ayarlarını yapayım dedim. Programı indirince ilk şoku yaşadım. Deneme sürümü, 15 gün sonra ücretli olacak diyordu. Dalga mı geçiyorsunuz? Belki ben bu kulaklığı 10 yıl kullanacağım bir de üzerine aylık taksit mi ödeyeyim? SteelSeries gibi sizi 5'e 10'a katlayacak adamlar herkese açık ücretsiz program yapıyorken para alıyor bu sahtekarlar. Neyse uygulamayı açtım. Ayarları yaptım. Sonuç neredeyse aynı. Denemediğim ayar kalmadı en az 3 4 kez sürücüleri kaldırdım yükledim sonuç aynı. Bilgisayarın bu süreçte gördüğü hasardan bahsetmiyorum. SteelSeries EQ programını indirdim. Oradan ayarları yaptım, şu ana kadar ki en iyi sesi aldım ama yine çok çok kötüydü. Ne silah sesleri belliydi ne ses kasılacak gibiydi. Bazı arkadaşlar Synapse'den ayarları yap dedi. İndirdim ama neymiş Synapse'i bu kulaklık desteklemiyormuş. Ulan bu nasıl bir sahtekarlıktır. 2 gün 2 gece uğraştım saçlarım dökülmeye başladı. Biraz da acıyorum açıkçası, şu forumda bugüne kadar ne konu açıldıysa bundan sonra da dahil birçok kişi şekline markasına bakarak denemeden görmeden hemen yapıştırıyorlar öneriyi BlackShark v2X diye. Bana ne kadar öneride bulunan varsa, hepsine inceden sistemlerimi iletiyorum. Varsa kulaklık almayı düşünen açsın hoparlör ile oynasın bu kulaklığı almasın. Ha müzik dinlemem kışın kulağı sıcak tutsun diyen varsa saygı duyarım.

Logitech G335 aldım eski posttan görebilirsin, deli bir kardeşin yoksa çok iyi gider kulaklık (kardeşimi çok seviyorum)

Razer'in en düşük sınıflı ürünü kablosuz doğal olarak ince olacaktır, rengi resimlerde vardı bile bile aldığın bir mal kötü olduğunu göstermez. Kablosunun ince olması da kalitesiz olduğunu göstermez.

İçinden stickerler çıkıyor daha fazlası olamaz bu da bir eksi yön olamaz.

Öncelikle bu jaklı bir kulaklık ses düzeyi daha önce kullandığınız herhangi bir USB'li modele göre tabii ki de düşük olacaktır bu kaçınılmaz bir gerçek. Ayrıyeten ses seviyesi oldukça yeterli bir ürün kendisi.

7.1 özelliğini aktif etmen gerekmiyor keza oldukça gereksiz bir özellik olduğunu söylemek gerek. Kim gerekli dediyse onun hatası burası da bir eksi olamaz. 7.1 opsiyonel gereksiz bir uygulama.

Ayrıyeten bu kulaklık bir oyun kulaklığı müzik değil. Stüdyo ve müzik kulaklıklarında oyun oynanır ancak birçok oyun kulaklığında müzik dinlenmez. Sebebi ise çok basittir oyun kulaklıkları genel anlamda mid ve tiz frekanslara yoğunlaşır bass değil. Detay duymak istersin gümbürtü değil.

Çözümü yok mu var EQ apo indirip bass frekanslar 32-250Hz aralığını yükseltiyorsun oluyor bitiyor. O kulaklıkla dinlenecek müzik genel olarak kadın vokallerinin olduğu pop müzikler olacaktır.

Sen saf oyun performansına bakacaksın oyun kulaklığı aldın sonuçta. Ki BlackShark V2 kullandım müziklerde bassta eksiklik olsa da oyun kanadında çok güzel ses kasılabilen bir ürün.

V2 USB modeli thz destekli üründür eğer sitesine baksaydınız sadece 7.1 yazılımı desteklediğini onun dışındaki THX-Synapse3 gibi yazılımları desteklemediğini öğrenebilirdiniz.

THX ne diye merak ediyorsanız konuya bir göz atabilirsiniz.
Adam sana 10 yıl kullanacaksın diye yazılım desteği sunmak zorunda değil. Razer bu yazılımı ses kartlı modellerinde sunmakta.

SS'de program olarak öyle ahım şahım değil hepsi birbirinin çakması boş uygulamalar.
Ki ortada bir sahtekarlık bulunmamakta. Bu tamamen sizin ve size yanlış bilgi verenlerin sorunudur.

Düzgün ayar yapamıyorsan 2gün de uğraşırsın 2 gece de uğraşırsın. Bu ürün markasından popüler gibi gözükse de aslında fiyqatına göre verdiği ses kalitesi ve performansına göre senelerce önerdiğimiz bir üründür. Keza alanların %80-90'ı da pekala memnun bir şekilde kullanıyor.

Müzik dinleyeceksen müzik kulaklığı alırsın oyun oynayacaksan da oyun kulaklığı alırsın. Ha diyorsan ben mid tiz sevmem ona göre ses karakteristiği uygun bir ürün alırsın. Sen gidip ses karakteri belli olan bir oyun kulaklığı alıp AA müzikte kötü dersen olmaz.

Bence burada sorun üründe değil de sizde. 1500-1600₺'lik bir ürünü gözünüzde fazla büyütmüşsünüz 5-6 bin ₺'lik ürünler ile karıştırmışsınız.
Üslubunuz yanlış. Cevap yazılmayı hakedecek bir şeyler yazmamış olsanız da, sırf bu kadar zaman ayırdığınız için şunları söyleyeyim. Ben özellikle kullanan kişiler, hangi ayarlarda nasıl kullanıp ne sonuç almışlar paylaşsınlar varsa yapamadığım bir şey yapayım demişim. Kişisel yorumlarınızla eleştiri yapmak için bir şeyler yazmışsınız. Her yazdığınıza tek tek cevap verirdim fakat, bu yalnızca benim yaşadığım bir sorun değil. Sadece bu konuda bile bir çok kişi aynı sıkıntı ve benzeri şikayetleri dile getirmiş. Üzerine kalkıpta okumadan araştırmadan yazıma odaklanarak cevap yazıyorsunuz. Ben daha önce çok daha ucuz jaklı kulaklıklar kullandım daha iyi sesler de aldım. Müzikle işim filan da yok. Oyun için aldım oyunda deneyimledim oyunda da temiz ses alamadım. 7,1 gereksiz bir uygulama diyorsanız zaten sen baştan kaçırmışsınız. Bu adamlar bu özelliğin işe yarayacağını düşünerek bunu yapmışlar ki, deneyip gereksiz değil, yetersiz olduğunu anladım. Konuya Blacshark v2x yazmışım. V2 sini denedim diyorsunuz, oyunlarda çok iyi v.s diye övüp duruyorsunuz. Kardeşim bu v2x ses kartı olmayan. Jaklı bir kulaklık, sizin kullandığınız değil! Ben bana 10 yıl destek sunsun demiyorum ama başka bir marka bunu senin kulaklıkların da dahil her kulaklığa sağlıyorsa, bi zahmet sende kendi kulaklıkların için ücretsiz yap. Neyse, daha çok yazarsam kötü bitireceğim. Mümkünse başka konuları takip edin.

Bütün sürücüler güncel. Kulaklığın kablosundan başlamak istiyorum; oldukça kalitesiz ve ince. Renginin çirkinliğinden bahsetmiyorum. Malzeme olarak çok kaliteli görünmüyor. İçinden kıytırık bir yapıştırma çıkıyor yapıştırdım kulaklığa, dövme gibi bir şey sandım ama küçükken defterlere yapıştırdığımız etiketten farksız.

Razer'in en düşük sınıflı ürünü kablosuz doğal olarak ince olacaktır, rengi resimlerde vardı bile bile aldığın bir mal kötü olduğunu göstermez. Kablosunun ince olması da kalitesiz olduğunu göstermez.

İçinden stickerler çıkıyor daha fazlası olamaz bu da bir eksi yön olamaz.

Bilgisayara ilk taktığımda bir müzik ile denedim normalden çok daha düşük bir ses duydum. Baslı müzikte baslar oldukça zayıf. Neyse, 7.1 özelliğini aktif etmek gerekiyormuş. İndirip programları aktif ettim. Müzik dinlemek öncekine göre eziyet değildi. Oyuna gireyim dedim. Uçağın sesi ile kafam patlamaya başladı. Açıldı paraşütüm karardı dünyam. Düşman yerini tespit etmeniz imkansız, ayak sesini 1 2 metreden uzakta duyamıyorsunuz. Duysanız bile yön belli değil. Bir silah sıkınca 5 6 saniye yankılanıyor. 7.1'i kapattım.

Öncelikle bu jaklı bir kulaklık ses düzeyi daha önce kullandığınız herhangi bir USB'li modele göre tabii ki de düşük olacaktır bu kaçınılmaz bir gerçek. Ayrıyeten ses seviyesi oldukça yeterli bir ürün kendisi.

7.1 özelliğini aktif etmen gerekmiyor keza oldukça gereksiz bir özellik olduğunu söylemek gerek. Kim gerekli dediyse onun hatası burası da bir eksi olamaz. 7.1 opsiyonel gereksiz bir uygulama.

Ayrıyeten bu kulaklık bir oyun kulaklığı müzik değil. Stüdyo ve müzik kulaklıklarında oyun oynanır ancak birçok oyun kulaklığında müzik dinlenmez. Sebebi ise çok basittir oyun kulaklıkları genel anlamda mid ve tiz frekanslara yoğunlaşır bass değil. Detay duymak istersin gümbürtü değil.

Çözümü yok mu var EQ apo indirip bass frekanslar 32-250Hz aralığını yükseltiyorsun oluyor bitiyor. O kulaklıkla dinlenecek müzik genel olarak kadın vokallerinin olduğu pop müzikler olacaktır.

Sen saf oyun performansına bakacaksın oyun kulaklığı aldın sonuçta. Ki BlackShark V2 kullandım müziklerde bassta eksiklik olsa da oyun kanadında çok güzel ses kasılabilen bir ürün.

THX diye bir uygulamaları var onun ayarlarını yapayım dedim. Programı indirince ilk şoku yaşadım. Deneme sürümü, 15 gün sonra ücretli olacak diyordu. Dalga mı geçiyorsunuz? Belki ben bu kulaklığı 10 yıl kullanacağım bir de üzerine aylık taksit mi ödeyeyim? SteelSeries gibi sizi 5'e 10'a katlayacak adamlar herkese açık ücretsiz program yapıyorken para alıyor bu sahtekarlar. Neyse uygulamayı açtım. Ayarları yaptım. Sonuç neredeyse aynı. Denemediğim ayar kalmadı en az 3 4 kez sürücüleri kaldırdım yükledim sonuç aynı. Bilgisayarın bu süreçte gördüğü hasardan bahsetmiyorum. SteelSeries EQ programını indirdim. Oradan ayarları yaptım, şu ana kadar ki en iyi sesi aldım ama yine çok çok kötüydü. Ne silah sesleri belliydi ne ses kasılacak gibiydi. Bazı arkadaşlar Synapse'den ayarları yap dedi. İndirdim ama neymiş Synapse'i bu kulaklık desteklemiyormuş. Ulan bu nasıl bir sahtekarlıktır.

V2 USB modeli thz destekli üründür eğer sitesine baksaydınız sadece 7.1 yazılımı desteklediğini onun dışındaki THX-Synapse3 gibi yazılımları desteklemediğini öğrenebilirdiniz.

THX ne diye merak ediyorsanız konuya bir göz atabilirsiniz.
Adam sana 10 yıl kullanacaksın diye yazılım desteği sunmak zorunda değil. Razer bu yazılımı ses kartlı modellerinde sunmakta.

SS'de program olarak öyle ahım şahım değil hepsi birbirinin çakması boş uygulamalar.
Ki ortada bir sahtekarlık bulunmamakta. Bu tamamen sizin ve size yanlış bilgi verenlerin sorunudur.

2 gün 2 gece uğraştım saçlarım dökülmeye başladı. Biraz da acıyorum açıkçası, şu forumda bugüne kadar ne konu açıldıysa bundan sonra da dahil birçok kişi şekline markasına bakarak denemeden görmeden hemen yapıştırıyorlar öneriyi BlackShark v2X diye. Bana ne kadar öneride bulunan varsa, hepsine inceden sistemlerimi iletiyorum. Varsa kulaklık almayı düşünen açsın hoparlör ile oynasın bu kulaklığı almasın. Ha müzik dinlemem kışın kulağı sıcak tutsun diyen varsa saygı duyarım.

Düzgün ayar yapamıyorsan 2gün de uğraşırsın 2 gece de uğraşırsın. Bu ürün markasından popüler gibi gözükse de aslında fiyqatına göre verdiği ses kalitesi ve performansına göre senelerce önerdiğimiz bir üründür. Keza alanların %80-90'ı da pekala memnun bir şekilde kullanıyor.

Müzik dinleyeceksen müzik kulaklığı alırsın oyun oynayacaksan da oyun kulaklığı alırsın. Ha diyorsan ben mid tiz sevmem ona göre ses karakteristiği uygun bir ürün alırsın. Sen gidip ses karakteri belli olan bir oyun kulaklığı alıp AA müzikte kötü dersen olmaz.

Bence burada sorun üründe değil de sizde. 1500-1600₺'lik bir ürünü gözünüzde fazla büyütmüşsünüz 5-6 bin ₺'lik ürünler ile karıştırmışsınız.

Blackshark V2 Special Edition kullanıyorum söylediklerinle alakasız kalitesiz kulaklık değil ha onun kablosu plastik benim iple örgülü ve ses kartlı. Direkt ses kartı ile takınca lisans kodu girmeden Synapse uygulamasını kullanıyorum. Kuzenim ve arkadaşım test etti hepsi beğendi. Hatta müzik falan dinlerken %50'e alıyordu bundan sonrası kulağı zarar verebilir diye sesi yüksek demişti kendisinde de ses sistemi var PS oyunları bitirdi sesten de anlayan biri. Kuzenim ilk denemede kulaklığı çerçeveletip duvara asarım dedi ve mikrofon sesi de en son kaliteli radyoda dinlemiştim diye övmüşlerdi. Bass vuruşlarında kulaklık titriyor bass yok diyen halt yemiş. CS:GO'da bu kulaklıkla derece almaya başlamıştım sesleri çok net duyuyorum gelen adamı rahat buluyordum. Hatta arkadaşlarım bazısında oyuncu kulaklığı yok sen kulaklıktan dolayı gruptan birinci çıkıyorsun hile gibi geri dönüşler almıştım. Kulaklığı övmüyorum yalnız ben kullanıp kendim övsem eyvallah çevreme de denettirdim beğendiler.

Blackshark V2 Special Edition kullanıyorum söylediklerinle alakasız kalitesiz kulaklık değil ha onun kablosu plastik benim iple örgülü ve ses kartlı. Direkt ses kartı ile takınca lisans kodu girmeden Synapse uygulamasını kullanıyorum. Kuzenim ve arkadaşım test etti hepsi beğendi. Hatta müzik falan dinlerken %50'e alıyordu bundan sonrası kulağı zarar verebilir diye sesi yüksek demişti kendisinde de ses sistemi var PS oyunları bitirdi sesten de anlayan biri. Kuzenim ilk denemede kulaklığı çerçeveletip duvara asarım dedi ve mikrofon sesi de en son kaliteli radyoda dinlemiştim diye övmüşlerdi. Bass vuruşlarında kulaklık titriyor bass yok diyen halt yemiş. CS:GO'da bu kulaklıkla derece almaya başlamıştım sesleri çok net duyuyorum gelen adamı rahat buluyordum. Hatta arkadaşlarım bazısında oyuncu kulaklığı yok sen kulaklıktan dolayı gruptan birinci çıkıyorsun hile gibi geri dönüşler almıştım. Kulaklığı övmüyorum yalnız ben kullanıp kendim övsem eyvallah çevreme de denettirdim beğendiler.
Hocam iyi güzel yazmışsınız da ben v2x ten bahsetmişim.

Ben daha önce çok daha ucuz jaklı kulaklıklar kullandım daha iyi sesler de aldım. Müzikle işim filan da yok. Oyun için aldım oyunda deneyimledim oyunda da temiz ses alamadım. 7,1 gereksiz bir uygulama diyorsanız zaten sen baştan kaçırmışsınız. Bu adamlar bu özelliğin işe yarayacağını düşünerek bunu yapmışlar ki, deneyip gereksiz değil, yetersiz olduğunu anladım. Konuya blacshark v2X yazmışım. V2'sini denedim diyorsunuz, oyunlarda çok iyi vs diye övüp duruyorsunuz. Kardeşim bu v2X ses kartı olmayan. Jaklı bir kulaklık, sizin kullandığınız değil! Ben bana 10 yıl destek sunsun demiyorum ama başka bir marka bunu senin kulaklıkların da dahil her kulaklığa sağlıyorsa, bir zahmet sende kendi kulaklıkların için ücretsiz yap. Neyse, daha çok yazarsam kötü bitireceğim. Mümkünse başka konuları takip edin.

Ben de ucuz jaklı kulaklıklar kullandım ancak nedense alayı Bass'a odaklanan boğuk ürünlerdi. Nasıl olsa bass seven insanlarız bass hissettirirse ses kalitesi iyi olur...

7.1 ise orada sesin daha kötü olduğunu söyledin ben de direkt gereksiz bir özellik olduğunu söyledim. Sebebini açıklamam gerekirse bu tip 7.1 ürünlerde sesleri birbirini karıştırıyor sağ arkadan gelen adamı sol arkadan da duyabiliyorsun. Ne kadar gerekliliği olan bir özellik sizin taktirinizde.

V2 ve v2X arasında öyle ahım şahım bir ses farkı yok. Bass ve mid anlamında oldukça yakın olan ürünler tiz kısmında ufak tefek ayarlar istiyor. Yakın olduğundan v2'den örnek verdim. Ha içinizi rahatlatacaksa v2X'i de denedim o da kötü değil aksine konfor ve ses bakımından oldukça verimli bir üründü.

Uygulama ve yazılımlar arası kalite farkı bulunurken ücrete tabii tutmaları normaldir.

Hatta o çok övülen Cloud 2'nin frekans grafiğine benzer bir ses grafiğine de sahip.

Yeşiller Cloud 2 maviler ise v2X'in frekans grafiği.

1698440633758.png

Bu da V2 ve v2X'in frekansları var. Mavi olan v2X yeşil ise V2.

1698440691848.png

Zaten frekanslara az çok bakarsak v2X ve V2 arasında tiz harici aşırı bir fark bulunmamakta. Cloud 2 ile de bakarsan bazı frekanslarda eşlendiğinde bazılarında ise 1-3dB arası fark olduğunu görebilirsin.

Abartıldı fiyatı arttı ancak bazı kanalların sayesinde popülaritesi iyice arttığından daha uygun fiyatlı Nova 1, HS50 gibi ses kalitesi iyi olan ürünler arka planda kaldı.

Üzerine okuyup araştırmadan aldığınız bir olunca isteklerini karşılamaması gayet normaldir. Kulaklık alacağınız zaman en azından frekans grafiğine göz atarak az çok ses karakterini anlayabilirsin. Al al çok iyi lafları yerine isteklerini karşılayan bir ürün araman daha iyi olacaktır her zaman. Son bir kaç senedir kulaklıklarla ilgilenen, önerilerinde bulunan ve bir çok modeli deneyimleyen biri olarak tavsiye veriyorum.

@Choco kalite olarak farklılar fakat içerisinde ki sürücüler aynı diye biliyorum bu da sitesinden aldığım bilgiler. Temel fark mikrofon çıkarılabilmesi, daha kaliteli pad, USB ses kartı çıkması ve örgülü kabloya sahip olması. V2 X'e ses kartı takınca aynı olduğu daha iyi ses kartına sahip bilgisayara takınca V2 X'te güzel performans gösterdiğini söyleyen incelemeler var ondan yazdım. Titanyum varmış bir de V2'de belki bu da etkili olabilir.
1698441716088.png

Geri
Yukarı