BlackShark v2X Tehlikesi

Merhaba, öncelikle bu düşünceye katılmayan arkadaşlardan ricam, kulaklığı hangi programla nasıl deneyimlediklerini ve ne sonuç aldıklarını yazsınlar.

Neden tehlike dedim; Özellikle ülkemizde bu kadar popüler, bu kadar şişirilen ve bu kadar pahalı bir kulaklığın kalitesiz olmasından, kulaklıklarda ki iade değişim sorunundan dolayı büyük tehlike arz etmekte...

Kulaklığı 21 Ekim de İran'dan satın aldım. ASUS TUF Gaming B660M-E D4 anakart kullanıyorum. Bütün sürücüler güncel. Kulaklığın kablosundan başlamak istiyorum; oldukça kalitesiz ve ince. Renginin çirkinliğinden bahsetmiyorum. Malzeme olarak çok kaliteli görünmüyor. İçinden kıytırık bir yapıştırma çıkıyor yapıştırdım kulaklığa, dövme gibi bir şey sandım ama küçükken defterlere yapıştırdığımız etiketten farksız. Bilgisayara ilk taktığımda bir müzik ile denedim normalden çok daha düşük bir ses duydum. Baslı müzikte baslar oldukça zayıf. Neyse, 7.1 özelliğini aktif etmek gerekiyormuş. İndirip programları aktif ettim. Müzik dinlemek öncekine göre eziyet değildi. Oyuna gireyim dedim. Uçağın sesi ile kafam patlamaya başladı. Açıldı paraşütüm karardı dünyam. Düşman yerini tespit etmeniz imkansız, ayak sesini 1 2 metreden uzakta duyamıyorsunuz. Duysanız bile yön belli değil. Bir silah sıkınca 5 6 saniye yankılanıyor. 7.1'i kapattım. THX diye bir uygulamaları var onun ayarlarını yapayım dedim. Programı indirince ilk şoku yaşadım. Deneme sürümü, 15 gün sonra ücretli olacak diyordu. Dalga mı geçiyorsunuz? Belki ben bu kulaklığı 10 yıl kullanacağım bir de üzerine aylık taksit mi ödeyeyim? SteelSeries gibi sizi 5'e 10'a katlayacak adamlar herkese açık ücretsiz program yapıyorken para alıyor bu sahtekarlar. Neyse uygulamayı açtım. Ayarları yaptım. Sonuç neredeyse aynı. Denemediğim ayar kalmadı en az 3 4 kez sürücüleri kaldırdım yükledim sonuç aynı. Bilgisayarın bu süreçte gördüğü hasardan bahsetmiyorum. SteelSeries EQ programını indirdim. Oradan ayarları yaptım, şu ana kadar ki en iyi sesi aldım ama yine çok çok kötüydü. Ne silah sesleri belliydi ne ses kasılacak gibiydi. Bazı arkadaşlar Synapse'den ayarları yap dedi. İndirdim ama neymiş Synapse'i bu kulaklık desteklemiyormuş. Ulan bu nasıl bir sahtekarlıktır. 2 gün 2 gece uğraştım saçlarım dökülmeye başladı. Biraz da acıyorum açıkçası, şu forumda bugüne kadar ne konu açıldıysa bundan sonra da dahil birçok kişi şekline markasına bakarak denemeden görmeden hemen yapıştırıyorlar öneriyi BlackShark v2X diye. Bana ne kadar öneride bulunan varsa, hepsine inceden sistemlerimi iletiyorum. Varsa kulaklık almayı düşünen açsın hoparlör ile oynasın bu kulaklığı almasın. Ha müzik dinlemem kışın kulağı sıcak tutsun diyen varsa saygı duyarım.

Ben bunun yari fiyatina aldigim Sharkoon ER40 ile gayet guzel ses kasiyordum.

Yazik, 8 sayfa ugrasilmis ama bir sonuc yok. İki kulakligi da denedim ve ER40'in cevresel sesi ayar yapmadan bile daha basariliydi. O zaman 30 dolara almistim. Ergonomi, mikrofon ve ses kalitesi olarak daha ustun bir modeldi. Ben bu kulakligin ayarlariyla tonla ugrasacaksam neden 2000 TL'ye yakin para veriyorum diye sormaz mi insan? Yazilimi yok, mikrofonu ve ergonomisi berbat.

Simdi ER40'in iki kati para veriyorsunuz neredeyse ve ustun performansi gectim ER40 ile ayni performansi alamiyorsunuz. Gulunc gercekten, bu copu savunanlar var hala bir de.

V2 X çöptür.

Ben bunun yari fiyatina aldigim Sharkoon ER40 ile gayet guzel ses kasiyordum.

Yazik, 8 sayfa ugrasilmis ama bir sonuc yok. İki kulakligi da denedim ve ER40'in cevresel sesi ayar yapmadan bile daha basariliydi. O zaman 30 dolara almistim. Ergonomi, mikrofon ve ses kalitesi olarak daha ustun bir modeldi. Ben bu kulakligin ayarlariyla tonla ugrasacaksam neden 2000 TL'ye yakin para veriyorum diye sormaz mi insan? Yazilimi yok, mikrofonu ve ergonomisi berbat.

Simdi ER40'in iki kati para veriyorsunuz neredeyse ve ustun performansi gectim ER40 ile ayni performansi alamiyorsunuz. Gulunc gercekten, bu copu savunanlar var hala bir de.

V2 X çöptür.
Yazımın başında, beğenmeyen yada aksini savunan varsa ne denediğini ne sonuç aldığını yazsın demişim. Buna rağmen beğenmeyenler itiraz edip kenara çekilenler oldu. Kardeşim iyi olan şeye ben neden kötü diyeyim? Keşke düzeltmenin yolu olsa da verdiğim para çöpe gitmese.. Günlerdir, haftalar olacak razer destekten dönüş yapılmıyor. İade de edemiyorum. Ona ayırdığım bütçeye kulaklıkta alamayacağım. Satılmıyorda. Sitesinde 7.1 uygulaması yaptık diye övünüyorlar. Ama o 7.1 in aktifken rezil bir hal aldığından bahseden yok. Her öneride onlarca kişi bu kulaklığı önermesin diye çaba sarfediyorum. Sırf bu kulaklık yüzünden pc e hiç yüklemediğim program, uygulamaları yükledim. Giden zamanımı söylemiyorum zaten. Bir Rampage kulaklığın verdiği netliği dahi veremiyor. Netliği geçtim kulağa zarar veriyor. Pedler de kötü. Neyse...

Hocam fiyat olarak gayet mâkul diye düşünüyorum, sesi bayağı bir çıkıyor hatta bazen hoparlör zannediyorum. Sesi her yerden fulleyip fx sounddan müzik için max ses alabileceğim ayarları yapınca fazla bir bozulma olmadan ses alabildim. Tek sorunu kulağa güzel oturmamasından kaynaklanan rahatsız etmesi şuana kadar, dandik kulak içi kulaklığım bile çok daha rahat o konuda.

DAC ile de kullandım dandik ses çıkışıyla da kullandım. Sanırsam sizin ürün sorunlu ya da siz ne istediğini bilmeyen en ufak şeyde bir şeylere kinlenen tipte bir kişisiniz. :D Kulaklık fena değil ama sizin anlattığınıza göre telefoncularda 10 liraya satan kulak içi kulaklıklar daha kaliteli. :D

DAC ile de kullandım dandik ses çıkışıyla da kullandım. Sanırsam sizin ürün sorunlu ya da siz ne istediğini bilmeyen en ufak şeyde bir şeylere kinlenen tipte bir kişisiniz. :D Kulaklık fena değil ama sizin anlattığınıza göre telefoncularda 10 liraya satan kulak içi kulaklıklar daha kaliteli. :D
Siz de ne yazdığını bilmeyen tiplerden olmalısınız sanırım. Hangi ayarlarda hangi oyunlarda ne sonuç aldığınızı yazın diye belirtmişim. Sorun yaşayan bir ben de değilim. Sazan gibi atlamak yerine araştırıp okusanız çoğu kişinin ses kartına ihtiyaç duyduğunu görmüş olurdunuz.

Siz de ne yazdığını bilmeyen tiplerden olmalısınız sanırım. Hangi ayarlarda hangi oyunlarda ne sonuç aldığınızı yazın diye belirtmişim. Sorun yaşayan bir ben de değilim. Sazan gibi atlamak yerine araştırıp okusanız çoğu kişinin ses kartına ihtiyaç duyduğunu görmüş olurdunuz.
İşim yok sana burada şu oyunda böyle ses kastım bunda böyle ses kastım diye mi anlatıcam bir de. :D hadi kolay gelsin sana, al bir DAC üstüne de stüdyo kulaklık bak keyfine. 3 kuruşluk kulaklıktan profesyonel performans bekliyorsun.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İşim yok sana burada şu oyunda böyle ses kastım bunda böyle ses kastım diye mi anlatıcam bir de. :D hadi kolay gelsin sana, al bir DAC üstüne de stüdyo kulaklık bak keyfine. 3 kuruşluk kulaklıktan profesyonel performans bekliyorsun.
İşin olmadığını zaten laubali tavrından belli ediyorsun da. Burda amaç kulaklığın varsa bir eq ayarı yada temiz ses verme yolu onu bulmak. Kulaklığın kuruşu veya benim beklentim de söz konusu değil. Yarı fiyatina daha iyi sesler veren kulaklıklar da var. Fakat bu kulaklık oyunda temiz ses vermiyor. Sorun bu.

İşin olmadığını zaten laubali tavrından belli ediyorsun da. Burda amaç kulaklığın varsa bir eq ayarı yada temiz ses verme yolu onu bulmak. Kulaklığın kuruşu veya benim beklentim de söz konusu değil. Yarı fiyatina daha iyi sesler veren kulaklıklar da var. Fakat bu kulaklık oyunda temiz ses vermiyor. Sorun bu.
Dostum ne bir eko ayarı yaptım ne de bir yazılım yükledim. Üst seviye ses yongasıyla da kullandım şu an kullandığım gibi giriş seviye bir yongayla da kullandım. Sorun bence modelde değil elindeki üründe. Videodaki 2014 model sistemimden aldığım performanstı, onun bir üstü olan X99 makinemde de daha yüksek performans aldım.

Geri
Yukarı