Blackwidow Ultimate 2014 İncelemesi

Hemen şöyle yarı inceleme yarı şikayet dolu olan bir konuma başlayayım, okuyacak arkadaşlara teşekkürler.

1- Switch'ler:
  • Öncelikle Switchler çöp. Ciddi anlamda çöp başka bir şey değil. "Kailh" Switch kullanılmış ve bu Dünya'daki en kötü en berbat Çin yapımı olan bir switch'tir. Ürün elime geçeli daha 6 gün oldu ve daha şimdiden takılma ve şu meşhur Clicky sesleri gitmeye başladı. En az 5'e yakın tuşum takılmaya başladı. Şu an bile zar zor yazıyorum.
2- Aydınlatma:
  • Bu konuda bir miktar güzel ve başarılı ancak ve ancak bir eksisi var o da "Pulsate" efektinde akıcı olmaması. Ve "Space" (Boşluk Tuşu)'nun aydınlatması yoktur.
3- Yazılım:
  • Windows 10 Kurulu bilgisayarımda "Synapse"in Stats bölümü çalışmıyor. Bazen çalıştığını görüyorum bazen çalışmıyor. Saçma bir program.
4- Makro Tuşları
  • Switchler çöp olduktan sonra ne işinize yarar ki?

Hocam Chroma almayı düşünüyorum bende. Bu bahsettiğiniz sıkıntılarla karşılaşır mıyım? Yani sonuçta yüzlerce binlerce kişi kullanıyor Razer'in klavyelerini, başka böyle bir şikayet görmedim de.

Hocam Chroma almayı düşünüyorum bende. Bu bahsettiğiniz sıkıntılarla karşılaşır mıyım? Yani sonuçta yüzlerce binlerce kişi kullanıyor Razer'in klavyelerini, başka böyle bir şikayet görmedim de.

Benim tercihim Chroma yerine Corsair'in yeni versiyonlarından şu logosu değişmiş olanlardan K70 - K95 Rgb Brown Switch olurdu, kullananlar Razer ile aradaki farkın bayağı bir fazla olduğunu belirtti. Ayrıca yabancı forumların çoğunda Razer'in hiç önerilmediğini de söylemek lazım. Tabi nihayetinde bu size kalmış ben Razer aldım pişman oldum siz olmayın.

Son düzenleme:
Benim tercihim Chroma yerine Corsair'in yeni versiyonlarından şu logosu değişmiş olanlardan K70 - K95 Rgb Brown Switch olurdu, kullananlar Razer ile aradaki farkın bayağı bir fazla olduğunu belirtti. Ayrıca yabancı forumların çoğunda Razer'in hiç önerilmediğini de söylemek lazım. Tabi nihayetinde bu size kalmış ben Razer aldım pişman oldum siz olmayın.

Hocam ama o kadar kişi kullanıyor, ayrıca fiyatı da bir hayli yüksek, sesleri için zaten aldığını söylüyor herkes ama ilk defa böyle bir şikayet ile karşı karşıyayım. Beni çok etkileyen bir klavye, alsam mı almasam mı diye düşünüyorum. Param boşa mı gider sizce? Yoksa farklı markalara mı yönelmemi önerirsiniz, ama hiç bir marka da o sesleri vermiyor gibi.

Clicky seslerinden bahsediyorsanız hoş hoş ancak kısa bir süre sonra gitmeye başladı benimki. Benim şansıma mı denk geldi bilmiyorum. Ama marka demek her şey demek değil.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı