Blade 3070 sistem alınır mı?

Güzel sistem alınır, alternatif olarak nvidia takıntınız yok ise 6800 sistemlere de bakabilirsiniz. Öte yandan düz 5600 soğutmasız çok ısınan bir işlemci demek doğru olmaz, bu kasanın hava akışına göre de değişir. Aynı kasa ve 5600 işlemciye sahibim. Stok soğutucusu ile hiç bir şey kapatmadan yük altında 70-77 derece arası sıcaklık görüyordum ki bunlar gayet normal değerler. Ben yine de daha altında kalmak istediğim için kule tipi bir soğutucu alarak yük altında 60-65 derecelere düşürdüm ve gayet memnunum. Siz 5600x olarak güncellemişsiniz , eğer 85-90 gibi yüksek sıcaklıklara çıkmıyorsa bir aceleniz olmaz soğutucu için, ayrıca bütçeniz çok yok ise bu işlemcilere sıvı soğutma fazla masraf. 500-600 liralık kule tipi soğutucular gayet yeterli.

Güzel sistem alınır, alternatif olarak NVIDIA takıntınız yok ise 6800 sistemlere de bakabilirsiniz. Öte yandan düz 5600 soğutmasız çok ısınan bir işlemci demek doğru olmaz, bu kasanın hava akışına göre de değişir. Aynı kasa ve 5600 işlemciye sahibim. Stok soğutucusu ile hiçbir şey kapatmadan yük altında 70-77 derece arası sıcaklık görüyordum ki bunlar gayet normal değerler. Ben yine de daha altında kalmak istediğim için kule tipi bir soğutucu alarak yük altında 60-65 derecelere düşürdüm ve gayet memnunum. Siz 5600X olarak güncellemişsiniz, eğer 85-90 gibi yüksek sıcaklıklara çıkmıyorsa bir aceleniz olmaz soğutucu için, ayrıca bütçeniz çok yok ise bu işlemcilere sıvı soğutma fazla masraf. 500-600 liralık kule tipi soğutucular gayet yeterli.

Teşekkürler hocam.

Güzel sistem sadece SSD'yi Adata Legend 1TB yapabilirsiniz.

Yazın önerdiğiniz HP Omen'i keşke alsaydım hocam çok pişmanım. Teşekkürler bu arada.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı