Blade 3070 sistem alınır mı?

Fleew667

Centipat
Merhaba arkadaşlar, bu sistemi özelleştirdiğim şekilde almayı düşünüyorum, sizce nasıldır?

@messinicocugu tavsiyelerinizi bekliyorum hocam.
gayet güzel bir sistem alınabilir

PSU ve SSD sorun çıkarır mı hocam?

Benim PSU konusunda bir sıkıntım olmadı. SSD işini de 1 TB ekstra takarak çözdüm.

Tek tavsiyem R5 5600 stock soğutucuyla çok ısınan bir işlemci. Gerekirse başka bir soğutma çözümüne geçmenizi tavsiye ederim.

Ben ilk başta cbo ve PBO kapatarak çözdüm sonra sıvı soğutmaya geçtim. Sıvı soğutma 2 SSD 1 HDD, 2 sıvı soğutmanın 4 kasa fanı olmasına rağmen pusuda hiç sıkıntı çekmedim.

Benim PSU konusunda bir sıkıntım olmadı. SSD işini de 1 TB ekstra takarak çözdüm.

Tek tavsiyem R5 5600 stock soğutucuyla çok ısınan bir işlemci. Gerekirse başka bir soğutma çözümüne geçmenizi tavsiye ederim.

Ben ilk başta cbo ve PBO kapatarak çözdüm sonra sıvı soğutmaya geçtim. Sıvı soğutma 2 SSD 1 HDD, 2 sıvı soğutmanın 4 kasa fanı olmasına rağmen pusuda hiç sıkıntı çekmedim.

Overclock yapılır mı peki bu PSU ile? Bir de sıvı soğutma işini havaların ısınmasıyla halletmeyi planlıyorum mantıklı mıdır?

R5 5600 stock soğutucuyla.

R5 5600X seçtim hocam 100 TL fark ile.

Overclock yapılır mı peki bu PSU ile? Bir de sıvı soğutma işini havaların ısınmasıyla halletmeyi planlıyorum mantıklı mıdır?

Ben 80 dereceleri görünce “prime 95” testinde sıvı soğutmaya geçtim. Benzer bir Power olmasına rağmen benim kasa Cooler Master PSU'da Cooler Master PBO ile 4.6 GHz'ye kadar çıkartmama rağmen sıkıntı yaşamadım. Stokta 1.2 1.1 civarı elektrik çeken kartı 4.5 GHz'de 1.175 Volt'ta sorunsuz çalıştırdım.

Tabii aklında 4.8, 5 GHz varsa bilemem ama psu bu konuda sıkıntı çıkartmaz.

Not; 3070 Ti ve Cooler Master olmasına rağmen söylüyorum. ASUS Power belki de daha iyi bile olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı