Blender Çökme Sorunu

ka123an

Decapat
Herkese merhaba, Blender da aşırı yük altında sürekli Blender kapanıyor. Görev yöneticisinden takip ettim CPU %12'lerde çalışırken RAM %80-90 arasında çalışıyor.
8 GB 3000 MHz RAM'im var. RAM'i yükseltmek bu kapanma sorununun önüne geçer mi?

Render Programı sanırım. Bu tarz programlar üzerine pek tecrübe ve bilgim olmamakla birlikte işlemcinin çok önemli olduğunu biliyorum ancak sizin dediğiniz de mantıklı görünüyor.

RAM %80-90 kullanılıyor da ne kullanıyor ona bakmak lazım. RAM takviyesi sistemi rahatlatacaktır.
Blender programı kulanıyor. RAM de oluşan aşırı yük programların kapanmasına neden olur mu ?

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (389).png
    Ekran Görüntüsü (389).png
    480,3 KB · Görüntüleme: 290
  • Ekran Görüntüsü (390).png
    Ekran Görüntüsü (390).png
    488,1 KB · Görüntüleme: 241
  • Ekran Görüntüsü (391).png
    Ekran Görüntüsü (391).png
    468,9 KB · Görüntüleme: 229
Tek programin degil bilgisayarin bile kapanmasina neden ola bilir
Önce yazmayı öğren dostum. Bu zamana kadar düşük RAM'li sistemde kullandım hiçbir zaman RAM dolunca kapanan bir sistem görmedim.
Anlık fotoğraflarıda ekledim.
Gördüm. Dediğim gibi tavsiyem 8GB RAM takviyesi yapmanız. Aynı RAM'den bir tane daha alıp çift kanal kullanabilirsiniz. Blender'in sitesinde tavsiye edilen 16GB RAM gözüküyor.

Önce yazmayı öğren dostum. Bu zamana kadar düşük RAM'li sistemde kullandım hiçbir zaman RAM dolunca kapanan bir sistem görmedim.

Gördüm. Dediğim gibi tavsiyem 8GB RAM takviyesi yapmanız. Aynı RAM'den bir tane daha alıp çift kanal kullanabilirsiniz. Blender'in sitesinde tavsiye edilen 16GB RAM gözüküyor.
Çok teşekkür ederim ilgilendiğiniz için. Bilginiz dahilinde ise XPG 8 GB ile LPX 8 GB uyumlu çalışır mı? - Technopat Sosyal şu konuda da yardım isteyebilir miyim ?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı