Blender CRT 8. gün nasıl?

Ben Tuba

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Bugün ise bunla geliyorum:

IBM CRT 1998 with speakers built-in all views.pngIBM CRT 1998 with speakers built-in backend.pngIBM CRT 1998 with speakers built-in.PNG

Sizce bu model nasıl olmuş ve yanına HP UX, SGI Octane, Pentium MMX bir bilgisayar veya herhangi bir bilgisayar modellesem mi? Ayrıca CRT nasıl emülate edilir onu da merak ediyorum. Not: Hala önerilerinizden çalışmadım ama yarın başlayacağım. Ayrıca UV'de sıkıntı olabilir, öyle olursa baştan başlarım.

Son düzenleme:
Eline sağlık 8. günün için iyi bir çalışma. Bunları silme 3 ay sonra bakıp nereden nereye geldiğini çok net anlayacaksın.

Eleştirmek gerekirse ;

Modelin referansını bilmiyorum fakat yandaki havalandırma ızgaraları çokmuş gibi geldi bana ve ayrıca işaretlediğim yerde birtakım sıkıntılar var gibi (topoloji)

1690896370412.png

Daha verimli geri dönüş alman açısından buraya koyarken viewport görüntüsünden biraz daha fazlası lazım, en azından wireframe veya bir render modelini daha albenili yapar.

Bir diğer konu ki bu bence hardsurface için en önemlilerinden biri Bevel ve Chamfer kullanımıyla ilgili konulara giriş yapman iyi olur. Burada anlatmak çok uzun fakat modellerine level atlatacak bir konu sakın es geçme.

Çalışırken Cavity açman rahatlık sağlayabilir bu da başka bir tavsiye şuradan açabilirsin.

1690896781977.png

İyi çalışmalar diliyorum tekrar eline sağlık.

Eline sağlık 8. günün için iyi bir çalışma. Bunları silme 3 ay sonra bakıp nereden nereye geldiğini çok net anlayacaksın.

Eleştirmek gerekirse ;

Modelin referansını bilmiyorum fakat yandaki havalandırma ızgaraları çokmuş gibi geldi bana ve ayrıca işaretlediğim yerde birtakım sıkıntılar var gibi (topoloji)

Eki Görüntüle 1885439

Daha verimli geri dönüş alman açısından buraya koyarken viewport görüntüsünden biraz daha fazlası lazım, en azından wireframe veya bir render modelini daha albenili yapar.

Bir diğer konu ki bu bence hardsurface için en önemlilerinden biri Bevel ve Chamfer kullanımıyla ilgili konulara giriş yapman iyi olur. Burada anlatmak çok uzun fakat modellerine level atlatacak bir konu sakın es geçme.

Çalışırken Cavity açman rahatlık sağlayabilir bu da başka bir tavsiye şuradan açabilirsin.

Eki Görüntüle 1885449

İyi çalışmalar diliyorum tekrar eline sağlık.
Teşekkürler, IBM logosu çizmiştim ama ne yazık ki CTRL+S yapmayı unutmuşum. Moralim birazcık bozuldu ama neyse. Peki bu reddit forumu iyi mi sizce?

Son düzenleme:
1994 öncesi CRT örnekse evet, hava mazgalları/ızgaraları ekran ön çerçevesinin uzantısına kadar bağlanmazlar @Aclife 'ın dikkat çektiği gibi, onun dışında CRT tüp arkası çerçevesi özel monitör değilse rahat fark edilecek kadar daralır, özel monitör ise az daralır, eski tv'lerde de daralan ve daralmayan versiyonlar mevcut.

Ekranda CRT görselini RGB shader tutorial'leri ile rahat halledersin modellemen bittiğinde, kasa basit noise tex ve istersen bump, nikotinli ortamdaysa daha sarı. Yanına çizeceğin kasa günümüz kasaları kadar soğutma ihtiyacı olmayan bir kasa olur, onda rahat davranabilirsin. Kahve tutacağı koyarsan sevinirim :)

Geri
Yukarı