Blender export edince renkler bozuluyor

Emre2K06

Picopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Amd Ryzen 7 4800h
Gtx 1650ti
16gb ram
512gb ssd
Meslek
Öğrenci
Merhaba dostlar. İki gündür Blender öğrenmeye çalışıyorum ve bir 3D silah yaptım. Blender içindeyken buna atadığım texturelar gözüküyor fakat bunu .obj formatında çıktı aldığımda bunlar gözükmüyor. Silahın üstünde alakasız renkler oluyor. Ne yapmalıyım? Sorun nedir?

Ekran görüntüsü 2023-08-16 134536.png

Blender içindeyken.

Ekran görüntüsü 2023-08-16 135004.png

Başka platformda kontrol ettiğimde.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Reddit'te seninle aynı sorunu yaşayan birisinin konusu mevcut. Çözmüş ama terimlerini anlamadığımdan yerelleştirme yapamıyorum. Belki işine yarayabilir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Reddit'te seninle aynı sorunu yaşayan birisinin konusu mevcut. Çözmüş ama terimlerini anlamadığımdan yerelleştirme yapamıyorum. Belki işine yarayabilir.

Teşekkürler ama maalesef çözülmedi sorunum.

Textureları bake almanız gerekiyor bunu yaptınız mı ? Üzerinde şu an görünenler sanırım Vertex color.
Sonradan araştırınca gördüm. Bake edilmesi gerekiyormuş ama yapmama rağmen yine düzelmedi sorun. Daha yeniyim. Tahminimce bir hata yaptım. Öğrendiğimde çözümü yazarım buraya.

Blenderda bake almak biraz çetrefilli malesef ben sadece öğrenmek için bir iki bake almıştım bunun dışında pek deneyimim yok fakat genel yol modelleme bittikten sonra UV map açıyorsunuz ardından bake alıyorsunuz. How to unwrap model for uvmapping in blender ve how to bake textures vs gibi sorularla youtubeda aratırsanız bolca kaynak mevcut.

Blenderda bake almak biraz çetrefilli malesef ben sadece öğrenmek için bir iki bake almıştım bunun dışında pek deneyimim yok fakat genel yol modelleme bittikten sonra UV map açıyorsunuz ardından bake alıyorsunuz. How to unwrap model for uvmapping in blender ve how to bake textures vs gibi sorularla youtubeda aratırsanız bolca kaynak mevcut.
Tamamdır teşekkür ederim tekrardan.

Geri
Yukarı