Blender kullanmak basit mi ve bedava mı?

Peaky Blinders

Hectopat
Makaleler
5
Yer
Ordu/Altınordu
Merhaba arkadaşlar, Blender diye bir uygulama indireceğim YouTube kanalıma özel içerikler için acaba paralı mı? Bir de kullanması basit pek grafik tasarım anlamıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Blender bence basit. Ama iyi bir şekilde kullanmak vakit istiyor. Ek olarak ücretsiz bir programdır. Grafik tasarım konusuna gelirsek, Blender bir grafik tasarım programı değildir. Çoğunlukla modelleme ve animasyon programı olarak kullanılır. Oyun geliştirilebilir veya kod editörü olarak da kullanılabilir. Ama onların pek işlevli olduğunu sanmıyorum. Asıl amacı modelleme ve animasyon yapma.

Blender bence basit. Ama iyi bir şekilde kullanmak vakit istiyor. Ek olarak ücretsiz bir programdır. Grafik tasarım konusuna gelirsek, Blender bir grafik tasarım programı değildir. Çoğunlukla modelleme ve animasyon programı olarak kullanılır. Oyun geliştirilebilir veya kod editörü olarak da kullanılabilir. Ama onların pek işlevli olduğunu sanmıyorum. Asıl amacı modelleme ve animasyon yapma.

Hocam o amaçla kullanacağım zaten.

Birincisi her şeye basit diyenler hiçbir program basit değil. Ha arayüzü ve kullanım olarak ele alırsak Cinema4'den sonraki daha kullanışlı ve zevkli bir arayüze sahip diyebiliriz.

Ama bu programlar devasa programlar iki üç modelleme yapabilince basit olmuyor.

Şöyle örnek vereyim paint mesela en basit değil mi ama çizilen şeye bak mesela düşünün en basit dediğimiz programda. Bu tamamen kullanıcının yeteneği ve yaratıcılığıyla ilgili doğru orantılı.

Öyle basit masit öyle olmuyor o işler.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı