Çözüldü Blender nesneler birleşik gözüküyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

A8 9600

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
İşlemci
Nasıl anlatacağım bilmiyorum fakat resimlerde gayet açık. Aslında onların hepsi birer tahta ve hepsini şu işlemlerle yaptım:
1.add'e tıkladıktan sonra mesh ve cube yaptım.
2.şekil verdim ve daha sonra Shift+D ile çoğalttım.

İlk başta da böyle yapmıştım ama bütün parçalar ayrı oluyordu. Daha sonra bunlar birleşti ne oldu bilmiyorum fakat birleşikler şu an ayrı tahtalar. Birleşik derken tek tek seçemiyorum onları. Daha yeni başladım çok bir şey bilmiyorum.
Bunları ayrımanın bir yolu veya ayrı olarak kopyalamanın bir yolu var mı? İzlediğim tutorialda adam Shift+D yapıyor onunki ayrı fakat benimki birleşik oluyor.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2023-02-15 165411.png
    Ekran görüntüsü 2023-02-15 165411.png
    1 MB · Görüntüleme: 57
  • Ekran görüntüsü 2023-02-15 165444.png
    Ekran görüntüsü 2023-02-15 165444.png
    732,3 KB · Görüntüleme: 48
  • Ekran görüntüsü 2023-02-15 165501.png
    Ekran görüntüsü 2023-02-15 165501.png
    553 KB · Görüntüleme: 47
Çözüm
Obje modu yerine unutup edit modda shift d yapmışsınız. Ayırmak için edit modda p ye basın ardından By loose parts.

Shift d hem obje modunda hem edit modda çalışır aynı şeyi yapıyormuş gibi görünmesi sizi yanıltmıştır oysa obje modunda objeyi duplicate eder fakat edit modda seçili vertexleri.
Obje modu yerine unutup edit modda shift d yapmışsınız. Ayırmak için edit modda p ye basın ardından By loose parts.

Shift d hem obje modunda hem edit modda çalışır aynı şeyi yapıyormuş gibi görünmesi sizi yanıltmıştır oysa obje modunda objeyi duplicate eder fakat edit modda seçili vertexleri.

Çözüm
Tab a basarak geçiyorsunuz ya edit mod ve obje modu bu oluyor. Yeni başlarken gözden kaçması normal çok basit bir şey olduğu için bazı tutorial hazırlayanlar hızlı geçiyor veya bahsetmeyi unutuyorlar benim de çok başıma gelmişti bu :)

1676471837052.png

Thingverse te bitane model vardı herif bunları ctrl+j ile birleştirmiş. Benim bi kaç parçayı ayırmam gerekiyordu. Kaç gündür çözüm arıyordum bu senin dediğini denedim oldu aweyw

Geri
Yukarı