Makaleler
15
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
--[Ekran Kartı]: GIGABYTE Radeon RX 6600 EAGLE 8 GB
--[İşlemci]: AMD Ryzen 5500
--[RAM]: GoodRam 8GB IRDM PRO 3600MHz CL18 DDR4 [2x8]
--[Anakart]: GIGABYTE B450M K
--[NVMe SSD] Kingston NV2 1 TB

--[Monitör] Gigabyte G24F-2
--[Klavye-Mouse] Logitech MK120
--[Kulaklık] Corsair HS50 Pro

_
Meslek
Öğrenci
Merhaba, ben Turgineer. Hayalim üniversite de Çizgi Film/Animasyon bölümünü tutturmak ve iyi bir animatör olmak. Şuan 11. sınıftayım, uzun zamandır Source Filmmaker'a ve Blender'a ilgim vardı fakat pek geleceğim olarak düşünmediğim için odaklanamadım ve ilerlemedim.
Source Filmmaker için iyi bir GPU yok, GT 940M kartım yanık. Blender'da en azından render yapmasam bile modelleme ve animasyon için yeterli olacağını düşünüyorum.

Bu yüzden başlamamın vakti geldi ve geçiyor sanırım, nereden başlamalıyım?

Arayüz de ustalaşırsanız gerisi çok kolay gelir. Programın arayüzünü ve özellikle kısayol tuşlarını öğrenin. Örneğin bir objeyi mouse ile taşımak yerine G+Z, X, Y tuşlarına basarak hızlıca hareket ettirin. Arayüz ve kısayollar temel, kalanı ise saatlerce modelleme yapmak.

Dosya Ekleri

• untitl21ed.png
    untitl21ed.png
    548,8 KB · Görüntüleme: 1.073
Programın arayüzünü ve özellikle kısayol tuşlarını öğrenin. Örneğin bir objeyi mouse ile taşımak yerine G+Z, X, Y tuşlarına basarak hızlıca hareket ettirin.

Kesinlikle ilk bunların öğrenmen sana çok kolaylık sağlar.
Ayrıca hazır modeller için Sketchfab'ı kullanabilirsin.
3D Delight ile aldığım render:

bekle-png.743986

Dosya Ekleri

• bekle.png
    bekle.png
    792,9 KB · Görüntüleme: 6.022
Animasyon konusunda ne durumdasınız hocam?

Attığım fotodaki karakter ufak hareketler yapıyor ama uzun sürer diye atması yüklemedim animasyon konusunda başlangıçtayım çünkü ilgi alanım pek animasyon değil dijital oyun tasarımı okuyorum daha çok oyun üzerine düşüyorum kısacası.

Ayrıca hazır modeller için Sketchfab'ı kullanabilirsin.
Hazır öğeleri yerleştirme olayını Source Filmmaker'da yapmıştım zaten. Önce modelleme ve animasyona odaklanmak istiyorum. :)

Darth Turgineer.png

turgineer 3000007.png
Team Fortress 2 Turgineer Gang.png

Turgineer Star Wars.png

YouTube'da GrantAbitt ve Blender Guru var. Arayüzü öğrendikten sonra da linkini vereceğim kanaldaki gibi uygulamalar yapabilirsiniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı