Blender'la gerçekçi texture nasıl yapılır?

Ponstaneforte

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Birçok texture denedim ama gerçekten realistik görüntüyü veren çok az texture var. Amacım realistik texture teknik fark etmeden nasıl yapılır öğrenmek. İzlemediğim tutorial kalmadı sanırım, altın kuralı kimse söylemek istemiyor. Bu işin püf noktası nedir?

Blender'de Brick Texture node'u ile yaptım. Blender dışından ekstra Texture kullanmadım, parametrik Texture diyebiliriz.
Bu node'u ilke defa duydum aynı şeyi yapmak istiyordum iyi oldu sağolun. Acaba eğitimi nereden aldınız? Birçok kanalı takip ediyorum ama bir yerden sonra ilerleme kaydedemiyorum. Ne önerirsiniz?
Steam'de satılıyor, 217 TL. Yurt dışında 150 $, Türkiye'de bedavaya satılıyor diyebiliriz.
Substance 3D Painter 2022 on Steam
Ürün bu mu acaba? Substance painter yazınca birçok versiyonu çıkıyor. Bir yıllık lisans mı bu acaba?

Bu node'u ilke defa duydum aynı şeyi yapmak istiyordum iyi oldu sağolun. Acaba eğitimi nereden aldınız? Birçok kanalı takip ediyorum ama bir yerden sonra ilerleme kaydedemiyorum. Ne önerirsiniz?
Ben de birçok kanalı takip ede ede öğrendim. Çok fazla timelapse/speedmodeling videosu izlerseniz taktikler öğrenebilirsiniz.
Tavsiye edeceğim kanallar şöyle:
  • CG Cookie
  • Zerobio
  • Default Cube - CGMatter (aynı kişi)
  • CBailey Film
  • Erindale
  • Topchannel1on1
Substance 3D Painter 2022 on Steam
Ürün bu mu acaba? Substance painter yazınca birçok versiyonu çıkıyor. Bir yıllık lisans mı bu acaba?
Bir yıl boyunca güncelleme geliyor, sonra yeni versiyonu çıkıyor. Çok bir fark olmuyor, bir defa satın almak yeterli olacaktır.

Ben de birçok kanalı takip ede ede öğrendim. Çok fazla timelapse/speedmodeling videosu izlerseniz taktikler öğrenebilirsiniz.
Tavsiye edeceğim kanallar şöyle:
  • CG Cookie
  • Zerobio
  • Default Cube - CGMatter (aynı kişi)
  • CBailey Film
  • Erindale
  • Topchannel1on1

Bir yıl boyunca güncelleme geliyor, sonra yeni versiyonu çıkıyor. Çok bir fark olmuyor, bir defa satın almak yeterli olacaktır.
Hocam birde konu dışı olacak ama şunuda sorayim sizi bulmuşken. Ben şimdi 3d ile iki üç aydır uğraşıyorum biraz daha öğrenince kendimi tamamen bu işe adayacam. Modelleme, animasyon,Vfx her türlü şimdiden sizce bu uygulamaya steamde ki bakiyemi yatırmam mantıklı mı? Gelecek var mı sektörde? Yoksa başka yere harcayacam bakiyemi. Kanallar için teşekkür ederim hepsi ilk kez duyduğum kanallar.

@Ponstaneforte çok fazla geleceği olduğunu sanmıyorum. Benim tahminimce yapay zeka çok gelişecek ve çektiğimiz fotoğraf 3D modele dönüşecek. Şu anda da fotoğraftan model elde edilebiliyor ancak zahmetli bir iş. Bence gelecekte oldukça rahat bir hale gelecek bu ve piyasada çok fazla 3D artiste gerek kalmayacak. Bazı düzeltmeler için illa gerekir diye düşünüyorum ama günümüzdeki kadar ihtiyaç kalmaz bana kalırsa.
Tam tersi de olabilir, herkes 3D artiste ihtiyaç da duyabilir ama zannetmiyorum.

@Ponstaneforte çok fazla geleceği olduğunu sanmıyorum. Benim tahminimce yapay zeka çok gelişecek ve çektiğimiz fotoğraf 3D modele dönüşecek. Şu anda da fotoğraftan model elde edilebiliyor ancak zahmetli bir iş. Bence gelecekte oldukça rahat bir hale gelecek bu ve piyasada çok fazla 3D artiste gerek kalmayacak. Bazı düzeltmeler için illa gerekir diye düşünüyorum ama günümüzdeki kadar ihtiyaç kalmaz bana kalırsa.
Tam tersi de olabilir, herkes 3D artiste ihtiyaç da duyabilir ama zannetmiyorum.
Anladım sağolun. Hobi amaçlı takılıyorum gerek yok ozaman SP almaya.

Geri
Yukarı