Blizzard benzeri web site tasarlamak zor mu?

BlueMagic

Kilopat
Makaleler
3
Yer
Eskişehir
Daha fazla  
Meslek
Yazılımcı olmaya çalışıyor.
Yaklaşık 3 aydır frontend eğitimi alıyorum. HTML, CSS, JS, Bootstrap, jquery ve şu an NPM-React görüyoruz. HTML ve CSS dışındakilerde kendime çok güvendiğim söylenemez ama arkadaşla muhabbet ederken Blizzard web sitesi klonu yapma olayı geçti ve bende yaparım dedim. Tabii kolları sıvadıktan sonra daha en baştaki ince detaylarla 1-2 saatimi harcadım ve çözemedim. Öncelikle siteyi Bootstrap'deki carousel ile yapmaya başladım fakat;

1. Sorunum aşağıdaki fotoğrafta da görmüş olduğunuz yere "border-radius" vermeyi becerememek oldu. Ne yaparsam yapayım oradaki butonlara 4Px'lik Radius'u veremedim.
  2. Sorunum Bootstrap'den hazır çektiğim Carousel'de sonraki fotoğraflar görünmüyordu ama orijinalinde görünüyor, onu yapamadım.
  3. Sorunum ileri-geri fotoğraf değiştirme butonlarının yeriydi ama onu sonradan kısmen çözdüm Bootstrap'in orijinal CSS'inde değişiklik yaparak.

test.png

Şimdi frontend, Full-stack developer olan veya olma yolunda ilerleyen arkadaşlara sorum. Bu sitenin klonunu yapmak gerçekten zor mu, yoksa ben mi beceremiyorum? Gerçekten tıpatıp aynısını yapmayı hedefliyordum ama ciddi anlamda zorladı beni.

@serhatcandev

Son düzenleyen: Moderatör:
1) Eğer height ve width'i doğru verdiysen border-radius'un aynı oradaki gibi gözükmesi gerekir. Direkt ögeyi denetle yapıp CSS kodlarını orijinal siteden kopyalayabilirsin.
2) Bootstrap Carousel yerine Owl Carousel kullanarak dediğin olayı yapmak mümkün. Bence Javascript'le kendin yazsan da olur sonuçta amaç öğrenmek.
3) Asla ama asla kütüphanenin kodlarını kurcalama, kendi CSS dosyanda overwrite yapmakta sıkıntı yok ama kütüphanenin kodlarını elleme. Owl Carousel kullanıp butonlara Javascript kodu ata. Daha sonra butonları nasıl pozisyonlamak istiyorsan öyle yap. Bootstrap'in gömülü metodlarını kullanmak zorunda değilsin.

Geri
Yukarı