Bloody V7MA eş zamanlı makro problemi

UnKnown44

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İş PC sistem özellikleri:
Anakart: Asus Tuf B450-PLUS
İşlemci: Ryzen 5800x
İşlemci Soğutucu: ThermalRight Phantom Spirit 120
Ekran Kartı: Asus Dual 6600XT
Ram: Corsair Vengeance 16GBx2 3000MHz
Depolama: Kioxia Exceria 500GB M.2/ Kioxia 960GB SSD
Kasa: Aerocool Cipher
Monitör: 2xDell 19''
Mouse: Bloody V7Ma/Logitech M330
Klavye: Fujitsu
Power Supply: High-Power 650W
Merhabalar.

Bloody markasının V7MA modelini aldım. Makrosunu gayet iyi bir şekilde kullanıyorum. Makro tuşunda komboyu ayarladım istediğim şekilde döngüyü sağladım. Ancak Logitech G300S'in videolarını izlerken bir nokta dikkatimi çekti. Aynı anda farklı tuşlara atanan makrolar aktif olabiliyor. Yani hem 4. tuştaki makroyu hem de 5. tuştaki makroyu aktifleştirebiliyor.

V7MA'da ben bunu yapamadım. Yani default ayarlarda 4. Tuşa makro ataması yaparak oyun içerisinde makroyu aktifleştiriyorum. Ancak 5. Tuşa yapmış olduğum makroyu aktifleştirdiğimde 4. tuş pasif oluyor. Acaba ben mi yapamadım. Bilgisi olan arkadaşlar varsa paylaşırsa çok sevinirim.

Bir tane daha makrolu mouse almak istiyorum. Logitech G300S'de böyle sorun olmaması sebebiyle ona yöneleceğim. Ama V7MA'da yapılabilirliği varsa aynı mousedan almak istiyorum.

Şimdiden yardımcı olan arkadaşlara teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bildiğin gibi mause de 2 tıp makro var. 1 cisi 1 N 3 tuşlarına basılarak ektif edilen macro . 1 diğeri ise tuşlara atayabilecegin macro dur . Sen 1 olanı yaptığın için 2 tuşa ayrı macro atayamiyorsun. Yani b strape c strape olan değil,diğer yazıyla yapılan makrodan yapıp tuşlara ataman gerek.yapmasi kolay fakat yazıp anlatmak zor. :)

Bildiğin gibi mause de 2 tıp makro var. 1 cisi 1 N 3 tuşlarına basılarak ektif edilen macro . 1 diğeri ise tuşlara atayabilecegin macro dur . Sen 1 olanı yaptığın için 2 tuşa ayrı macro atayamiyorsun. Yani b strape c strape olan değil,diğer yazıyla yapılan makrodan yapıp tuşlara ataman gerek.yapmasi kolay fakat yazıp anlatmak zor. :)
Öncelikle vakit ayırıp cevap yazdığınız için çok teşekkür ederim. Ben zaten ultra core4 kullanıyorum. Orada da 1 N ve 3 tuşlarını kullanarak makroyu aktifleştirmedim. Direkt olarak 4. tuşa (yani mouseun avuçiçi solunda kalan, kullanıcıya yakın olan tuş) ayarladığım makroyu atadım. Aynı şekilde 5. tuşa (yani mouseun avuçiçi solunda kalan, monitöre yakın olan tuş) ayarladığım ikinci makro atadım. Ancak belirttiğim sorunu yaşadım. Yeni olarak g300s aldım ve istediğim şeyi bu mouse'da yapabildim. Sadece yazılımına alışmaya çalışıyorum. Ancak şunu kesinlikle söyleyebilirim ki, Bloody'nin malzeme kalitesi gerçekten çok daha iyi. Bu hususa dikkat eden arkadaşlara faydalı olabilir. Şuanda ikisini de kullanıyorum.

Dedigim gibi anlatması zor buradan.Bende bloody a90 kullanıyorum. İlk alırken g300s ile a90 arasında gittim geldim fakat a90 çok ucuz bı fiyata bulunca (100 TL )bloody aldım. Taki g300s vatanda test edinceye dek . Avcumun içinde kayboldu g300s çok küçükmüş. iyiki almamışım dedim. Ama g300 en avantajı yanı elinin altında 4 tane yardımcı tuş olması çok güzel.bu tuşlara atanacak hızlı tuslarda çok rahatlık olur.

Merhabalar.

Bloody markasının V7MA modelini aldım. Makrosunu gayet iyi bir şekilde kullanıyorum. Makro tuşunda komboyu ayarladım istediğim şekilde döngüyü sağladım. Ancak Logitech G300S'in videolarını izlerken bir nokta dikkatimi çekti. Aynı anda farklı tuşlara atanan makrolar aktif olabiliyor. Yani hem 4. tuştaki makroyu hem de 5. tuştaki makroyu aktifleştirebiliyor.

V7MA'da ben bunu yapamadım. Yani default ayarlarda 4. Tuşa makro ataması yaparak oyun içerisinde makroyu aktifleştiriyorum. Ancak 5. Tuşa yapmış olduğum makroyu aktifleştirdiğimde 4. tuş pasif oluyor. Acaba ben mi yapamadım. Bilgisi olan arkadaşlar varsa paylaşırsa çok sevinirim.

Bir tane daha makrolu mouse almak istiyorum. Logitech G300S'de böyle sorun olmaması sebebiyle ona yöneleceğim. Ama V7MA'da yapılabilirliği varsa aynı mousedan almak istiyorum.

Şimdiden yardımcı olan arkadaşlara teşekkür ederim.

konuyu hortlatıyorum ama dostum ne yaptın aynı anda çalıstırabildin mi veya çalısan bir mouse varmı logitech harici çünkü logitechin macro yazma arayüzünü hiç beğenmedim, x7 oscar ile çok rahat istedigim şeyi yazıyorum fakat tek sıkıntısı eş zamanlı makro..

Dostum maalesef yapamadım. Logitech G300s aldım. aynı anda iki makroyu aktifleştirebildim. Ne için kullanacaksınız bilmiyorum ama, ben Knight online için almıştım. V7MA'yı da Pubg'de kullanıyorum. Gerçi knight da oynamıyorum :) öyle atıl kaldı şimdilik. İlerde vakit bulursam oynarım. G300S aynı anda tuşların imkan verdiği sınırlar dahilinde makroyu aktifleştirmene izin veriyor.

Hortlatmış olacağım ama ben de V7MA kullanıcısıyım ve çareyi Bloody klavye almakta buldum... 😃
Bu şekilde 2 ayrı Macro'yu kontrol edebiliyorum. Bir de şey soracağım. Benim Mouse'u alalı yaklaşık 3 yıl oluyor ve 1, N, 3 Macro değişim tuşları artık sert basmaya başladı. Sizlerde de bu problem mevcut mudur?
Hortlatmış olacağım ama ben de V7MA kullanıcısıyım ve çareyi Bloody klavye almakta buldum... 😃
Bu şekilde 2 ayrı Macro'yu kontrol edebiliyorum. Bir de şey soracağım. Benim Mouse'u alalı yaklaşık 3 yıl oluyor ve 1, N, 3 Macro değişim tuşları artık sert basmaya başladı. Sizlerde de bu problem mevcut mudur?
Düzenleme;
Arkadaşlar içini açıp tuşların lehiminden söküp içlerine WD40 sıkıp tekrar yapıştırdım sorun düzeldi. Sizin lehimleri sökmenize gerek yok USB'yi çıkarıp sıkabilirsiniz. Yaşayanlara çözüm önerisi olur en azından.

Son düzenleme:

Düzenleme;
Arkadaşlar içini açıp tuşların lehiminden söküp içlerine WD40 sıkıp tekrar yapıştırdım sorun düzeldi. Sizin lehimleri sökmenize gerek yok USB'yi çıkarıp sıkabilirsiniz. Yaşayanlara çözüm önerisi olur en azından.

Hocam ben çok kullanmadığım için böyle bir sorun yaşamadım. Verdiğiniz bilgi için ayrıca teşekkür ederim. Böyle bir sorun ile karşılaşırsak muhakkak faydalanırız.

Arkadaşlar çok araştırdım ama knight online pvp usko fark etmez en çok pvp oynuyorum bende bloody v7m var Oscar macrodan kendi kafama göre hani Z 1 tarzi ayarlamaya çalıştım yani belki yanlış olmadı bunu nasıl ayarliyacagiz bilen varsa yardımcı olabilir mi hiç birşey anlamadım ben hani FPS oyunlarinda sorun yok macro n 3 felan atayabiliyorum ama knight online de archera macro ayarlayamadim lütfen yardımcı olun hiç bir yerde bulamadım

Dedigim gibi anlatması zor buradan.Bende bloody a90 kullanıyorum. İlk alırken g300s ile a90 arasında gittim geldim fakat a90 çok ucuz bı fiyata bulunca (100 TL )bloody aldım. Taki g300s vatanda test edinceye dek . Avcumun içinde kayboldu g300s çok küçükmüş. iyiki almamışım dedim. Ama g300 en avantajı yanı elinin altında 4 tane yardımcı tuş olması çok güzel.bu tuşlara atanacak hızlı tuslarda çok rahatlık olur.
hocam aynı sorun bende de var yardım edermisiniz yapamadım bir türlü
hocam aynı sorun bende de var yardım edermisiniz yapamadım bir türlü
Hocam ben çok kullanmadığım için böyle bir sorun yaşamadım. Verdiğiniz bilgi için ayrıca teşekkür ederim. Böyle bir sorun ile karşılaşırsak muhakkak faydalanırız.
hocam konuyu hortlatıyorum ama ko oynuyorum bende aynı sorun bende de var 2 tane makroyu aynı anda calıstıramıyorum siz cözüm bulabildiniz mi

Geri
Yukarı