Sürprizbozan Blue lock geleceği görme nedir?

Bu konuda spoiler olduğundan sürprizbozan olarak işaretlenmiştir. Spoiler olmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Naakfee19TR

Femtopat
Daha fazla  
Blue Lock'a yeni başladım. Şu an sezon 1 21. bölümdeyim. İsagi v rin bölümünde, ikisi de sahayı okumakla ilgili şeyleri dile getiriyor fakat her seferinde kafam karışıyor. Onca alternatifte nasıl doğruyu görüyorlar? Az önce rin isaginin top kesmesini bilerek önceden bashiraya pas attı fakat bunu nasıl öngörebildi?
Ayrıca sahayı kontrol etmek ne demek?

Yok ben 4v4 olandan bahsediyorum
Topu kesmeyi anlamasının sebebi İsagi'nin hareketlerinin çok rahat belli olmasından dolayı olabilir. İsagi ilk sezonda çok işlevsiz. Ve sahada az kişi olduğu için hem oluşacak alternatifler azalır hem de sahayı daha rahat kontrol eder. Saha kontrolü ise tam açıklamasını ben de bilmiyorum ama manga'da okuduğum da şöyle anlamıştım. Sahadaki her oyuncunun hareketlerini, kontrolünü analiz edebilme yeteneği gibi bir şey sanırsam. Eğer analiz edebilirse topu nereye atacağını atmayacağını, neyin işe yarayıp yaramayacağını çözebilir ve fırsatları da yönetebilir bu şekilde.

İzlediğin şey anime farkında mısın? Anime olduğu
Biliyorum fakat bu şekilde hiç bir şey anlamıyorum. O sebeple buraya geldim.

Topu kesmeyi anlamasının sebebi İsagi'nin hareketleri çok rahat belli olmasından dolayı olabilir. İsagi ilk sezonda çok işlevsiz. Ve sahada az kişi olduğu için hem oluşacak alternatifler azalır hem de sahayı daha rahat kontrol eder. Saha kontrolü ise tam açıklamasını ben de bilmiyorum ama manga'da okuduğum da şöyle anlamıştım. Sahadaki her oyuncunun hareketlerini, kontrolünü analiz edebilme yeteneği gibi bir şey sanırsam. Eğer analiz edebilirse topu nereye atacağını atmayacağını neyin işe yarayıp yaramayacağını çözebilir bu şekilde ve fırsatları da yönetebilir bu şekilde.
Yardımın için saol.

Geri
Yukarı