Çözüldü Blue stacks 5 başlatılamıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Çözüm
Öncelikle kendim uğraşarak sorunun çözümünü buldum. Sizlerle de paylaşmak istedim.

1-) SVM özelliğini açın, eğer macOS benzeri bir işletim sistemi kurmaya çalışırken Hyper-V özelliğini açtıysanız kapatın.

2-) ClipSVC hizmetinin çalıştığından emin olun.

3-) Bunlara rağmen programı hala çalıştıramadıysanız BlueStacks kurulum dosyasını tekrardan çalıştırın ve güncelleme yapın. Ben bu şekilde sorunu çözdüm.

4-) Büyük bir ihtimalle sorununuz çözülmüştür ama halen çözülmediyse BlueStacks rapor aracı ile geliştiricilere rapor gönderin.
Sanallaştırma açık mı? Bir de Hyper-V'nin kapalı olması lazım BlueStacks'in çalışması lazım.

Son düzenleme:
sanallaştırma açık
hyper v kapalı

@Eren Faruk Arabacı hocam aktif misiniz?
Neyse sorun sanırım çözülemeyecek başka bir program kullanayım kolay gelsin.
Hocam Hyper-V kapalı olup sanallaştırma açık olursa çalışıyordu diye biliyorum. Bende başka çözüm yok.

Öncelikle kendim uğraşarak sorunun çözümünü buldum. Sizlerle de paylaşmak istedim.

1-) SVM özelliğini açın, eğer macOS benzeri bir işletim sistemi kurmaya çalışırken Hyper-V özelliğini açtıysanız kapatın.

3-) Bunlara rağmen programı hala çalıştıramadıysanız BlueStacks kurulum dosyasını tekrardan çalıştırın ve güncelleme yapın. Ben bu şekilde sorunu çözdüm.

4-) Büyük bir ihtimalle sorununuz çözülmüştür ama halen çözülmediyse BlueStacks rapor aracı ile geliştiricilere rapor gönderin.

Çözüm

hocam hepsi açık

@Recep Baltaş abi sorunu bulabilir misin?

Son düzenleme:
ben farklı bir şekilde sorunu çözdüm,
Ayarlar, gizlilik ve güvenlik, Windows güvenliği, cihaz güvenliği, çekirdek yalıtıma girin bellek bütünlüğünü kapatıp bilgisayarı yeniden başlatın bende bu şekilde o sorun ortadan kalktı.

Yeni konular

Geri
Yukarı