Blue Switch vs red Switch

Peki red Switch white Switch'e göre daha mı iyidir?
Sanırım sizin white dediğiniz şey membran klavye.

Klavyeniz bu şekilde mi?
2019-07-13_102819.jpg

White daha kalitelidir. Ben Blue kullanıyorum fakat siz oyun için kullanacaksanız red tercih etmelisiniz. Yoksa kafan şişer Blue ile xd.

Nasıl yani ben yaklaşık 6 ay önce 300 TL'ye white Switch'li Rampage rapido Plus almıştım şimdi 700 TL civarında bir mekanik "gerçekten mekanik"klavye almayı düşünüyorum redden daha iyi midir demeye mi çalışyorusnz.

K"esinlikle red Switch al. Ben 2 yıldır Blue Switch kullanıyorum ilk başta sesli olması güzel geliyor ancak bir süre sonra inanılmaz iğrenç bir olay geceleri çok rahatsız ediyor aynı oda da olduğun insanlar kesinlikle rahatsız olur. Hissiyat olarak çok tavsiye veremiyeceğim kendin tecrübe etsen daha iyi olur.

Sanırım sizin white dediğiniz şey membran klavye.

Klavyeniz bu şekilde mi?
2019-07-13_102819.jpg

White böyle değil Google'dan bakın görürsünüz.

Nasıl yani ben yaklaşık 6 ay önce 300 TL'ye white Switch'li Rampage rapido Plus almıştım şimdi 700 TL civarında bir mekanik "gerçekten mekanik"klavye almayı düşünüyorum redden daha iyi midir demeye mi çalışyorusnz.
White ömür açısından ve sesi daha kaliteli diye biliyorum. Ama marka burda önemli rol oynuyor.

Sizin klavyeniz white switch değil. White switcyh mekanik bir switch, sizin klavyenizse membrane, mekanik hisli de değil.

White daha kalitelidir. Ben Blue kullanıyorum fakat siz oyun için kullanacaksanız red tercih etmelisiniz. Yoksa kafan şişer Blue ile XD.
Switch türleri için biri diğerinden daha kaliteli demek doğru değil, bu sadece switch üreticileri için söylenebilir. White switch tactile olsa da blue switche göre biraz daha sessizdir. Ancak red kadar sessiz ve yumuşak değil.
White böyle değil Google'dan bakın görürsünüz.
White'ın ne olduğunu biliyorum. Konu sahibi klavyesinin white switch olduğunu sanıyor.

Geri
Yukarı