BlueStacks 5 mavi ekran hatası

Kartellmeto

Decapat
Yer
Istanbul - Newcastle Tyne
Daha fazla  
Merhaba iyi akşamlar, BlueStack X uygulamasına giriş yapabiliyorum fakat BlueStacks 5'i indirirken bilgisayar mavi ekran vererek yeniden başlatıldı. PC'de yüklü gözüküyor lakin açmaya çalışınca her seferinde mavi ekran alıyorum. BlueStack Hyper V çözüm videosunu izledim ama işe yaramadı. Başka çözüm önerebilirseniz sevinirim...

-Yüklü uygulamalar listesinde Bluestacks görünüyorsa alttaki şekilde kaldırın.
Revo Uninstaller Pro trial sürümünü alttaki linkten indirin.

Adı verilen program veya programları listeden bulup solundaki tike basıp kaldır deyin.
Programın kendi silmesi bittikten sonra gelişmiş mod seçerek artıkları tarayın ve çıkan her şeyi sil deyin.
Sisteminizi yeniden başlatın.
- Görünmüyorsa Hyper-V 'den kaynaklanan bir sorun olduğunu düşünüyorsanız. Daha önce de Windows sandbox(korumalı alanı) ya da Hyper-V'yi manuel olarak açtıysanız alttaki şekilde kapatarak sistemi yeniden başlatıp deneyin.

CMD yönetici açın
bcdedit /set hypervisorlaunchtype off

Powershell yönetici açın
Disable-WindowsOptionalFeature -Online -FeatureName Microsoft-Hyper-V-Hypervisor

Aşağıdaki reg dosyasını indirip çalıştırın.

- Bu işlemler çözmediyse
* CCleaner kurup sistemi temizleyin. Sistemi yeniden başlatın. Tarayıcıların kapanmasına izin vermeyin. Her şeyiniz gitmesin.

* Herhangi virüs programı kullanıyorsanız kapatın.

Her şeyi yaptınız sorun çözülmüyorsa kalıntıyı temizleyemiyorsunuz demektir. Format atın.
Aşağıdaki linkten Windows 10 21h2 x64 sürümünü indir. Bir USB belleğe yazdır. Daha sonra format at. ISO dosyası ingilizce ama kurulum yaparken klavyeni seçersin. Kurulum bittiğinde Windows dili olarak Türkçe seçersen Windows'un Türkçe olur. Kurulumun bittiğinde bütün güncelleştirmeleri yapmayı unutma. Windows'taki. Kolay gelsin.
[
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Windows10 21H2x64 Windows Link

İyi günler dilerim.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı