Çözüldü BlueStacks tek işlemci uyarısı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Çözüm
Anakartım Lenovo.

Lenovo insydeh20.

BIOS'ta Advanced/CPU setup ya da Configuration'da Intel Virtual Technology ya da Virtualization = Disable (Bulamazsan Security bölümüne de bak) diye bir seçenek olacak onu enable yapın.

Bir de i3'ün tek çekirdekli versiyonu yok.
BIOS'tan diğer çekirdeklerin açık olup olmadığına bak o da CPU bölümünde olması lazım.

Bu 2'sini de yaptıktan sonra BlueStacks geri dön ve işlemcin ile RAM'in yarısını ver, kabul edip yeniden başlat. O zaman hiçbir sıkıntı yapmadan açılır.
Tahminim sanallaştırma ayarı ile alakalı bir problem olduğu yönündeydi, Bluestacks'in kendi sitesine baktığımda da bu konuda uyarıyorlar. İşlemciniz nedir? Sanallaştırma özelliğini destekliyor mu? Sanallaştırma olmadan çok kasacaktır.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tahminim sanallaştırma ayarı ile alakalı bir problem olduğu yönündeydi, Bluestacks'in kendi sitesine baktığımda da bu konuda uyarıyorlar. İşlemciniz nedir? Sanallaştırma özelliğini destekliyor mu? Sanallaştırma olmadan çok kasacaktır.

İşlemcim sanallaştırma destekliyor.

Anakartım Lenovo.

Lenovo insydeh20.

BIOS'ta Advanced/CPU setup ya da Configuration'da Intel Virtual Technology ya da Virtualization = Disable (Bulamazsan Security bölümüne de bak) diye bir seçenek olacak onu enable yapın.

BIOS'tan diğer çekirdeklerin açık olup olmadığına bak o da CPU bölümünde olması lazım.

Bu 2'sini de yaptıktan sonra BlueStacks geri dön ve işlemcin ile RAM'in yarısını ver, kabul edip yeniden başlat. O zaman hiçbir sıkıntı yapmadan açılır.

Çözüm
BIOS'ta Advanced/CPU setup ya da Configuration'da Intel Virtual Technology'ya da virtualization = disable (bulamazsan Security bölümünede bak) diye bir seçenek olacak onu enable yapın.

BIOS'tan diğer çekirdeklerin açık olup olmadığına bak oda CPU bölümünde olması lazım.

Çok teşekkür.
Sayende yaptım.

Yeni konular

Geri
Yukarı