Bluetooth görünmüyor

hitherif

Kilopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Merhaba; dün internet problemleri yaşadığım için ağ kartımın sürümünü güncelledim (10.39.X. X'den 10.45.X. X'e geçtim) ve sorunum çözüldü. Fakat anakartımda olan Bluetooth bağlantısını kaybettim. Aygıt yöneticisinde görünmüyor. Ancak gizli öğeleri göster dediğimde görünüyor. Bluetooth'un yazılımını silip yeniden yükledim fakat bir şey değişmedi. Şu an olan Bluetooth'u kullanamıyorum. AIDA64 raporu da var ama HTML olduğu için buraya yüklemeyi beceremedim. MSConfig yapıp baktığımda da Bluetooth ve ona bağlı olan uygulamaların durdurulduğunu gördüm. Etkinleştir desem de etkinleştirmiyor. Nasıl düzeltebilirim?
3 saattir uğraşıyorum full format attım, tüm driverları yeniden yükledim. Hatta 18'inde çıkan son bios'u da yükledim fakat bluetooth yok. Artık driverını yüklememe rağmen 1 adet bilinmeyen aygıt olarak kaldı, gizli aygıtlar içinde. Çok değişik bir problem.
@Recep Baltaş hocam sizce problem donanımsal olabilir mi? Yazılımsal açıdan ben yapılabilecek bir şey kaldığını düşünmüyorum. Zira farklı Gigabyte anakartlarda da buna benzer 1-2 tane problem gördüm. CLEAR_CMOS yaparak çözenler olmuş ya da yeni BIOS yükleyerek. Fakat ben yeni BIOS da yükledim. Müthiş önemli bir şey değil ama eğer anakart bozuksa; geri göndereyim ya da iade edeyim.
Sorunu sonunda çözdüm. Kesinlikle donanımsal arkadaşlar. Yaptığım aramalar sonucunda b550 aorus master anakarta sahip olan insanların çoğunda bu hata var. Söylenen o kadar mantıklı şey içinde tek bir şey çalışıyor. Bilgisayarı kapatıp, fişini çekmek. Ardından açma kapama tuşuna basarak, kalan elektriği de sistemden atmak. Bunları yapıp pc'yi açınca bluetooth geri geldi :) Tavsiyem; vram değerlerine kanarak bu anakartı almayın, uzak durun. Çünkü kartın tek problemi bu değilmiş, bir çok problemi varmış. 7 saatte küçük bir hatim yaptım, önermiyorum.

Dosya Ekleri

• Screenshot_10.png
    Screenshot_10.png
    26,7 KB · Görüntüleme: 39
  • Screenshot_11.png
    Screenshot_11.png
    38,1 KB · Görüntüleme: 32
  • Screenshot_12.png
    Screenshot_12.png
    55,9 KB · Görüntüleme: 32
  • Screenshot_13.png
    Screenshot_13.png