Bluetooth kulaklık ile FPS düşmesi ve ping artması

gurecumut

Hectopat
Dün CS:GO'da fark ettim bu sorunu normalde 80-100 FPS arası FPS alıyordum dust2'de. Dün Bluetooth kulaklık ile giriş yaptım FPS 30-40 ping 200'den aşağıya gram inmedi ışınlana ışınlana gidiyordum oyunda en sonunda nereden esti bilmiyorum ama Bluetooth'u kapattım kablolu kulaklığa geçiş yaptım FPS 85 üstüne çıktı ping direkt 40-50 arası oldu. Bunun sebebi nedir ve asıl mesele çözümü nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Dün CS:GO'da fark ettim bu sorunu normalde 80-100 FPS arası FPS alıyordum dust2'de. Dün Bluetooth kulaklık ile giriş yaptım FPS 30-40 ping 200'den aşağıya gram inmedi ışınlana ışınlana gidiyordum oyunda en sonunda nereden esti bilmiyorum ama Bluetooth'u kapattım kablolu kulaklığa geçiş yaptım FPS 85 üstüne çıktı ping direkt 40-50 arası oldu. Bunun sebebi nedir ve asıl mesele çözümü nedir?

Bluetooth ile Wi-Fi çakışmasından kaynaklanıyor.

Arkada kulaklığın yazılımı varsa o çok kaynak tüketiyor olabilir ve aynı anda yazılım güncelleniyor olabilir bu sebeple de Ping'iniz yükselebilir. Onun dışında olabilecek bir sebep yok gibi.

Wi-Fi ile bağlantı kuruyorsanız frekanstan dolayı hız sorunu yaşıyor olabilirsiniz. Onun için ya ethernet bağlantısı sağlamanız ya da kablosuz bağlantı kanalınızın ve bant genişliğini değiştirmeniz gerek modem arayüzünden.

Kablosuz mu bağlanıyorsunuz?

Bluetooth ile.

Arkada kulaklığın yazılımı varsa o çok kaynak tüketiyor olabilir ve aynı anda yazılım güncelleniyor olabilir bu sebeple de Ping'iniz yükselebilir. Onun dışında olabilecek bir sebep yok gibi.

Yok yazılım ile değil direkt bluetooh ile bağlanıyor.

Wi-Fi ile bağlantı kuruyorsanız frekanstan dolayı hız sorunu yaşıyor olabilirsiniz. Onun için ya Ethernet bağlantısı sağlamanız ya da kablosuz bağlantı kanalınızın ve bant genişliğini değiştirmeniz gerek modem arayüzünden.

Doğru Wi-Fi ile bağlanmıştım. Onu nasıl değiştireceğim.

Bluetooth ile Wi-Fi çakışmasından kaynaklanıyor.

O kadar etkisi olacağini tahmin etmemiştim.

Bluetooth ile.

Yok yazılım ile değil direk bluetooh ile bağlanıyor.

Doğru Wi-Fi ile bağlanmıştım. Onu nasıl değiştireceğim.

O kadar etkisi olacağini tahmin etmemiştim.
Genel olarak 2.4 GHz olur ama kulaklığın çalışma bandını kontrol edin eğer 2.4 ise bilgisayar ve modeminiz destekliyor ise 5.0 GHz bandına geçebilirsiniz ya da tam tersi. (Kanal ve bant genişliği otomatikte iken eğer hız sorunu oluyorsa kanal yoğunluğuna göre atamada yapabilirsiniz)
Not: Eğer bunların hiçbirini yapmayı bilmiyorsanız modem marka/modelinizi söylerseniz yardımcı olmaya çalışabiliriz ya da siz modem marka/modeli ile internet üzerinden rehber videolarla arayüz hakkında bilgi alabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı