Bluetooth kulaklık ile telefondan Discord ve Spotify'ı aynı anda kullanamama sorunu

Şahin1

Decapat
Daha fazla  
Başlıkta belirttiğim gibi sorunum Bluetooth kulaklığım ile telefon üzerinden Discord ve Spotify'ı kullandığımda evet ikisi de çalışıyor fakat Spotify'daki şarkılar çok dipten kısık bir sesle geliyor. Fakat aramadan çıktığımda ise şarkı normal ses seviyesine geri geliyor bunun çözümü nedir?
Kulaklığım Anker Soundcore Q10i.

Başlıkta belirttiğim gibi sorunum Bluetooth kulaklığım ile telefon üzerinden Discord ve Spotify'ı kullandığımda evet ikisi de çalışıyor fakat Spotify'daki şarkılar çok dipten kısık bir sesle geliyor. Fakat aramadan çıktığımda ise şarkı normal ses seviyesine geri geliyor bunun çözümü nedir?

Bu "sorun" her bluetooth kulaklıkta var. Mikrofon kullanıldığı için bant genişliği düşüyor. Ben bunun çözümünü mikrofon olarak laptop mikrofonunu seçmekle buldum. Onun dışında bir çözümü yok. Ya harici mikrofon alacaksınız ya da böyle devam edeceksiniz.

Daha detaylı bir açıklama isterseniz şöyle açıklayabilirim:

Bluetooth'un iki profili var. Birisi yüksek kaliteli profil (A2DP), diğeri de daha düşük kaliteli profil. Kaliteli profil müzik dinlerken vesaire kullanılır. Aramalarda veya mikrofonun devreye girdiği bir senaryoda ikinci profile geçilir. Böylece ses kalitesi düşer.

Discord ayarları / ses ve video ayarlarından altlara inin, seste konuşan olduğunda diğer uygulamaların sesini kısan bir ayar var kaydırılabilir bar şeklinde. O açıksa onu sıfıra çekin.

Discord ayarları / ses ve video ayarlarından altlara inin, seste konuşan olduğunda diğer uygulamaların sesini kısan bir ayar var kaydırılabilir bar şeklinde. O açıksa onu sıfıra çekin.

Telefon üzerinden o kısmı SS atabilir misiniz? Şu an bulamadım.

Bu "sorun" her Bluetooth kulaklıkta var. Mikrofon kullanıldığı için bant genişliği düşüyor. Ben bunun çözümünü mikrofon olarak laptop mikrofonunu seçmekle buldum. Onun dışında bir çözümü yok. Ya harici mikrofon alacaksınız ya da böyle devam edeceksiniz.

Daha detaylı bir açıklama isterseniz şöyle açıklayabilirim:

Bluetooth'un iki profili var. Birisi yüksek kaliteli profil (a2DP), diğeri de daha düşük kaliteli profil. Kaliteli profil müzik dinlerken vesaire kullanılır. Aramalarda veya mikrofonun devreye girdiği bir senaryoda ikinci profile geçilir. Böylece ses kalitesi düşer.

Anladım hocam fakat Discord üzerinden çözülebiliyormus sanırım bu sorun.

Son düzenleyen: Moderatör:

Hayır. çözülmez. Bluetooth'un çalışma prensibine aykırı.

Anladım hocam fakat discord üzerinden çözülebiliyormuş sanırım bu sorun.

Çözülemez. Bluetooth böyle çalışıyor çünkü.

Telefon üzerinden o kısmı ss atabilirmisiniz şuan bulamadım.
Telefonda o seçenek yokmuş, yanlış söylemişim. Muhtemelen sorun Discord konuşma sesini diğer uygulamalar gibi medya kanalından değil, arama kanalından yönlendirdiği için. Yani telefon kendisi aramayı öncelikli sayıyor ve diğer sesleri kısıyor. Discord'un destek forumunda 5 yıl önce bunun için bir konu açılmış ama hala çözmemişler.

Telefonda o seçenek yokmuş, yanlış söylemişim. Muhtemelen sorun Discord konuşma sesini diğer uygulamalar gibi medya kanalından değil, arama kanalından yönlendirdiği için. Yani telefon kendisi aramayı öncelikli sayıyor ve diğer sesleri kısıyor. Discord'un destek forumunda 5 yıl önce bunun için bir konu açılmış ama hala çözmemişler.

Discord ile alakası yok bunun. Telefon araması yapın, yine aynısı olur.

@mustaine nin söylediği doğru bunu harici mikrofon almadan çözemezsin.

Discord ile alakası yok bunun. Telefon araması yapın, yine aynısı olur.
Hocam dediğim şekilde Discord aramaları telefonun sıradan medya sesi yerine arama sesi özelliğini kullandığı için oluyor bu sıkıntı, yani Discord bunu değiştirebilirse düzelir. Bazı uygulamalar sesli sohbet özelliklerini medya sesi olarak veriyor, mesela Discord forumundaki arkadaşın dediği gibi PUBG Mobile. Onlarda sıkıntı olmuyor.

Geri
Yukarı