Bluetooth kulaklık kalite ve ses gelmeme sorunu

Murat546100

Hectopat
Daha fazla  
JBL T450BT satın aldım. Bugün BT adaptörü de aldım sırf evin içinde rahat rahat gezebilmek için.. Şimdi sorunum şu BT ile PC'ye bağladığımda stereo ve hands free olarak iki aygıt gözüküyor.. 1. Stereoda ses varsayılan aygıt yaptığımda ses gelmiyor.. 2. Olarak hands free de iyi bir şekilde çalışıyor ama ses kalitesi aşırı kötü geliyor leptopta sorun olmuyor gayet iyi çalışıyor, masaüstü bilgisayarımda bu sorunu yaşıyorum yardımcı olabilecek arkadaşlar var ise lütfen bekliyorum cevaplarınızı.

Şimdiden teşekkürler....

Dosya Ekleri

• 111.jpg
    111.jpg
    31,1 KB · Görüntüleme: 2.566
Son düzenleyen: Moderatör:
Handsfree modunda arama yanıtlama telefon görüşmesi gibi durumlar için ses optimize edilir. O yüzden pek iyi ses alamazsın. Stereo modunda kullanman lazım. Masaüstü bilgisayarının bluetooth aygıtı stereo kulaklık servisini desteklemiyor olabilir. Çünkü dizüstü bilgisayarında çalışıyormuş.

Öğrenmeye çalıştığım şey mikrofonun sadece hands-free modu mu var bir bilginiz var mı acaba ?

JBL müzük sistemleri odaklı ürünlere yoğunlaşan bir firmadır. Ürünün görünüşünden de anlaşılır üzere ki sadece hands-free özelliği olması muhtemel değil. Az önce ben de bir bluetooth hoparlör denedim. Benim kullandığım bluetooth dongle'ın bu servisi desteklemediğini öğrendim.

Huawei RB-S2 kulaklığa sahibim. Dark BT Adaptör aldım bende de aynı sorun var. Sırf mikrofonu kullanabilmek için aldım fakat sonuç hüsran. Çözümünü bulan olursa buraya yazsın Allah aşkına.

Varsayılan aygıtı stereo seç ve iletişimden hiç bir şey yapma seçeniğini seç sorunun çözülüp çözülmediğini geri bildirim yaparsan sevinirim.

Varsayılan aygıtı stereo seç ve iletişimden hiç bir şey yapma seçeniğini seç sorunun çözülüp çözülmediğini geri bildirim yaparsan sevinirim.
Olay şu; hala kullanıyorum kulaklığı, pc için üretilmediği için bu platformda stereo kalıp mikrofonu aynı anda kullanmana izin vermiyor. Ya ikisini hands free moda getirerek çalıştırabiliyorsunuz (ses ve mikrofon) yada sadece stereo modunda çalıştırabiliyorsunuz.

Yeni konular

Geri
Yukarı