Bluetooth kulaklık kalite ve ses gelmeme sorunu

Yıllar sonra bir cevap da benden JBL 110BT var bende hands Free olanların hepsini devre dışı bırakın sorun çözülür. İlla mikrofonunu kullanacağım derseniz ben denedim kayıt tekrar dinlemek istediğimde kulağımdan kan gelecek seviyedeydi.

Ben hala bu sorunun ya da özelliğin mantığını anlayabilmiş değilim. Bildiğim kadarıyla macbook'larda böyle bir sorun yok. Linux'da da bu sorunu yaşıyorum. İster 100 liralık isterse 2000 liralık tws/bluetooth kulaklık olsun, mic ve stereo ses aynı anda kullanılmıyor. Gerçekten çok saçma.

sorun wi-fi frekansıyla bluetooth kulaklıkğının frekansının aynı olması bende jbl500t kullanıyorum wi-fi ile internete bağlanırsam ses robotic gelmeye paşlıyor handsfree de ama 2 kanallı bir modem kullanıyorsanız o zaman handsfree modunu ve mikrofonu kullanabilirsiniz öbürtürlü internete kablo ile bağlanıp handsfree değil stereo yu kullanmanız gerekiyor hatta fotodaki yerden kapatabilirsiniz handsfree yi
1636975044054.png

sorun wi-fi frekansıyla bluetooth kulaklıkğının frekansının aynı olması bende jbl500t kullanıyorum wi-fi ile internete bağlanırsam ses robotic gelmeye paşlıyor handsfree de ama 2 kanallı bir modem kullanıyorsanız o zaman handsfree modunu ve mikrofonu kullanabilirsiniz öbürtürlü internete kablo ile bağlanıp handsfree değil stereo yu kullanmanız gerekiyor hatta fotodaki yerden kapatabilirsiniz handsfree yi Eki Görüntüle 1215360

Aslında uzun zamandır laptop'u dock ile birlikte (ethernet'li) kullanıyorum.
fakat bu kapatma işlemini yaparak bir daha deneyeyim, teşekkürler :)

Bende aynı sorunu yaşıyordum şöyle çözdüm;
Tüm Bluetooth, ses aygıtlarını aygıt yöneticisinden kaldırdım ve bilgisayarımı yeniden başlattım sorunum çözüldü.

Olay şu; hala kullanıyorum kulaklığı, pc için üretilmediği için bu platformda stereo kalıp mikrofonu aynı anda kullanmana izin vermiyor. Ya ikisini hands free moda getirerek çalıştırabiliyorsunuz (ses ve mikrofon) yada sadece stereo modunda çalıştırabiliyorsunuz.
Konuyu hortlatıyorum ama bunu yapmam lazımdı. @Murat546100 hocamız durumu özetlemiş normalde.
Öyle bir yazılım yapmışlar ki tamamen saçmalık. Stereo modunda sadece kulaklık kullanmanıza izin veriyor, mikrofon ise aktif olmuyor. Hands free moduna alırsak da çok kötü ses geliyor. Bir de kolayca bağlanmıyor stereo moduna. Bluetooth ve ses kısmı buga falan da giriyor. Oyundan atıyor vs. Tam çıldırmalık yani. Kulaklık harbi kaliteli lakin yazılım kısmı BERBAT ÖTESİ.

Bu arada Windows 10 ve Sennheiser 4.40 HD'ye sahibim.

Laptopta ise sıkıntı yok. Normal şekilde kullanabiliyorsunuz. Masaüstünde sıkıntı var. Sırf bu yüzden yeni bluetooth adaptör aldım sıkıntı ondadır diye ama öyle değilmiş.

Konuyu hortlatıyorum ama bunu yapmam lazımdı. @Murat546100 hocamız durumu özetlemiş normalde.
Öyle bir yazılım yapmışlar ki tamamen saçmalık. Stereo modunda sadece kulaklık kullanmanıza izin veriyor, mikrofon ise aktif olmuyor. Hands free moduna alırsak da çok kötü ses geliyor. Bir de kolayca bağlanmıyor stereo moduna. Bluetooth ve ses kısmı buga falan da giriyor. Oyundan atıyor vs. Tam çıldırmalık yani. Kulaklık harbi kaliteli lakin yazılım kısmı BERBAT ÖTESİ.

Bu arada Windows 10 ve Sennheiser 4.40 HD'ye sahibim.

Laptopta ise sıkıntı yok. Normal şekilde kullanabiliyorsunuz. Masaüstünde sıkıntı var. Sırf bu yüzden yeni bluetooth adaptör aldım sıkıntı ondadır diye ama öyle değilmiş.

Bende aynı sorunu yaşıyorum. Arkadaşlarımla konuşurken bir yandan da oyunun sesini duyamıyorum veya müzik dinleyemiyorum saçma bir sorun gerçekten.

Bende aynı sorunu yaşıyorum. Arkadaşlarımla konuşurken bir yandan da oyunun sesini duyamıyorum veya müzik dinleyemiyorum saçma bir sorun gerçekten.
Sorunu çözdüm bu arada. (Yine kulaklığın mikrofonunu kullanamıyoruz ama harici mikrofonu kullanabiliyoruz). Öncelikle bluetooth bağlantısını kapatıyoruz, sonra mikrofon gizlilik ayarından da tamamen kapatıyorum mikrofonu. Sonra kulaklığa başlanıyoruz. "Oyuna girdikten sonra" aynı yerden mikrofon gizliliğini açıyoruz ve artık kulaklıktan ses geliyor ve harici mikrofon ile de konuşabiliyoruz. Bunu şansa bala buldum yani iyi ki de buldum.

Yeni konular

Geri
Yukarı