Bluetooth kulaklıklarda mikrofon kullanılınca ses çok kötüleşiyor

bnrks

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Bluetooth kulaklıklarım bilgisayarımda hem kulaklık mikrofonunu hem de kulaklığı kullanırsam ses bayağı kötü geliyor. Discord uygulamasında yaşıyorum bu sorunu genelde. 2 farklı cihazla denedim ikisinde de aynı sorun oldu. AUX'la bağladığım zaman kulaklığım böyle bir sorun çıkarmıyor, neden olabilir? Çözümü yoksa bile nedenini merak ediyorum.

Bluetooth versiyonu ne? Ama eski bir teknoloji olmasından 5,2 ile daha iyi oldu bende Piranha 9946 var onun mikrofonu dıt dıt sesi veriyor bu ne kadar ekmek o kadar köfte deyimini doğruluyor sesi ilginç bir şekilde iyi.

Bluetooth kulaklıklarım bilgisayarımda hem kulaklık mikrofonunu hem de kulaklığı kullanırsam ses bayağı kötü geliyor. Discord uygulamasında yaşıyorum bu sorunu genelde. 2 farklı cihazla denedim ikisinde de aynı sorun oldu. AUX'la bağladığım zaman kulaklığım böyle bir sorun çıkarmıyor, neden olabilir? Çözümü yoksa bile nedenini merak ediyorum.
Büyük ihtimalle Hands-free denen bir mod var, ondan kaynaklanıyordur. Bende de q10i modeli var, aynı sorunu yaşadığım için kulaklık mikrofonunu ses ayarlarından kapatıp laptop mikrofonundan konuşuyorum. Hands-free modunu kapatmayı denedim aygıt yöneticisinden ama bir türlü olmadı. Ama ben jak girişi ile bağlayınca kulaklığın mikrofonunu kullanamıyorum, siz nasıl kullanıyorsunuz?

Ekran Görüntüsü 2023-03-12 02-20-35.png

Linux Mint'te farklı...

Ekran Görüntüsü 2023-03-12 02-25-35.png

Bunda seçebiliyorsun.

Technopat sosyalde biraz araştırmamdan sonra nedenini buldum. BT kulaklıklarda hands-Free denen özelliklerden dolayı hem kulaklık hem mikrofonu aynı anda kullanınca kendini özel bir moda alıyormuş. Hands-Free'yi devre dışı bırakınca da mikrofonu kullanamadım. Yani çözümü yok gibi duruyor.

Technopat sosyalde biraz araştırmamdan sonra nedenini buldum. BT kulaklıklarda hands-Free denen özelliklerden dolayı hem kulaklık hem mikrofonu aynı anda kullanınca kendini özel bir moda alıyormuş. Hands-Free'yi devre dışı bırakınca da mikrofonu kullanamadım. Yani çözümü yok gibi duruyor.

Merhaba sorunu çözebildinizmi acaba aynı sorunu yaşıyoruumda.

Geri
Yukarı