Çözüm Bluetooth kulaklıklarda oyun ve Discord gibi iletişim uygulamalarında ses kötüleşiyor

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Keskorian

Kilopat
Daha fazla  
Daha önce Technopat Sosyal'de gördüğüm ancak daha sonra araştırınca bulamadığım bir sorun hakkında çözümü paylaşmak istedim. Umarım ihtiyacı olan arkadaşlara faydası olur. Sorun basitçe şu şekilde: İletişim içeren Online oyunlar ve Discord benzeri iletişim uygulamalarında Bluetooth kulaklıklar iletişim modu gibi bir özelliği açıyor ancak bu da diğer seslerin anlaşılmasını güçleştiriyor. Bu sorunun çözümü şu şekilde:
Windows 11 için Bluetooth ve cihazlar > cihazlar en aşağıda diğer cihaz ve yazıcı ayarları.
Veya doğrudan bu adresi Denetim Masası'na girdikten sonra bağlantı kutusuna yapıştırarak da açabilirsiniz (denetim Masası\Donanım ve Ses\Aygıtlar ve yazıcılar).
Ardından bilgisayarımıza Bluetooth ile bağlı olan kulaklığımızı seçerek çift tıklıyoruz. Ardından hizmetler sekmesinden eller boşta telefon seçeneğinin tikini kaldırıyoruz. Uygula dedikten sonra pencereyi kapatabilirsiniz.

Ekran görüntüsü 2024-03-25 155119.png

Bundan sonra bu sorunla karşılaşmayacaksınız.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı