BM800 mikrofon güç kaynağı olmadan çalışır mı?

Modeli SB0350 mi kullandığın kartın?
Hayır Audigy 2 olarak geçiyor o model ses kartı. SB0570 benimki.
BM300 Adlı bir modele rastladım. USB+Jak diye gördüm. 48V'a ihtiyaç duymuyor hem usb'yi hem de jak'ı takıyorsun diye okudum. Bu mikrofon hakkında bilginiz, yorumunuz var mıdır acaba?
Algılayıcı kısmı genelde sabit olmakla beraber bağlantı türüne göre farklı devreler barındıran modelleri var piyasada. Ben direkt olarak 3.5mm jack kablosu ile bağlantı kurulan modele sahibim. Olay yalnızca güç ile bitmiyor, ses kartının bu sinyali işleyebilmesi de çok önemli. USB portlarında bulunmayan bazı özellikler ek parazite bile sebep oluyor, harici DAC kullanan kişiler bunu daha iyi gözlemleme fırsatı bulmuştur.

Yani ek USB kablosu barındırması kötü veya ortalama bir anakart ile iyi ses alacağının garantisini vermiyor.
@BilgisayarKurdu ses kartının modelini belirtir misin 2. eline bakayım.
Yukarıda belirtmiştim ancak tekrar yazayım; Creative Audigy Value 7.1.
Bu linkteki üründen, pek iyi bir yonga barındırdığı söylenemez ancak fazlasıyla iş görüyor bende.

Son düzenleme:

Algılayıcı kısmı genelde sabit olmakla beraber bağlantı türüne göre farklı devreler barındıran modelleri var piyasada. Ben direkt olarak 3.5mm jack kablosu ile bağlantı kurulan modele sahibim. Olay yalnızca güç ile bitmiyor, ses kartının bu sinyali işleyebilmesi de çok önemli. USB portlarında bulunmayan bazı özellikler ek parazite bile sebep oluyor, harici DAC kullanan kişiler bunu daha iyi gözlemleme fırsatı bulmuştur.

Yani ek USB kablosu barındırması kötü veya ortalama bir anakart ile iyi ses alacağının garantisini vermiyor.

Bu linkteki üründen, pek iyi bir yonga barındırdığı söylenemez ancak fazlasıyla iş görüyor bende.
Bu donanımlardan hiç kullanmadım da PCI-e slotuna takıyoruz değil mi? Ekran kartı kullanır gibi sanırım.

Evet X4 olan veya verdiğim örnekteki gibi daha uzun kartlar da var; anakartınızda ilgili slotun var olduğundan emin olun. Bazen GPU'nun soğutulmasına büyük sekte vurabiliyor harici PCI kartları. ATX anakartlarda pek problem yaşanmaz yine de.

MSI B150m Bazooka modeli ile iyi ses alabilirmiyim?

ALC887 kullanıyor anakartın, bendeki dahili portlar bozuk olduğu için kendi anakartımda test edemedim ancak aynı yongayı kullanan B450M Gaming Plus anakartta denedik. Kesin olmamakla beraber yeterli dB seviyesinde gürültüsüz ve kaliteli bir ses için harici bir karta ihtiyaç duyacaksındır. Görünen bu yani, senin anakartında test etmesem de aynı yongayı kullanıyorlar; sen de yetersizlik hissedeceksindir. USB destekli BM800 modellerini daha önce denemedim ancak onların da çare olacağını sanmıyorum.

Bu yongalar ilgili modeldeki tip kayıt cihazlarını besleyebilecek seviyede olmuyorlar. Gürültüsüz ve kaliteli bir ses alabilmeniz için dB seviyesinin diplerde olması gerekiyor ki bu mikrofonun karakteristiğinin aksine, sahne mikrofonundan kapasitif mikrofondan farkının kalmamasına sebep oluyor mikrofonun. Oysa bu condenser karakteristiğe sahip bir model.

Karşı tarafa kaliteli ses aktarmanın verdiği haz gerçekten başka. İyi bir ses kartı alırsanız yeterli performansa rahatlıkla kavuşuyorsunuz ancak Phantom Power alırsanız daha iyi sonuçlar alabilirsiniz. Her ikisini de alıp ek dB sunan ayarları kapatırsanız o zaman ciddi anlamda kaliteli ve kusursuz bir ses elde edersiniz. Bu yongalar ile düşük çözünürlüklü bir fotoğrafı yazılımsal müdahaleler ile büyültmeye çalışmaktan öteye gidemezsiniz, resim yani dB büyür ancak kusurlar daha da meydana çıkar.

Model numarasından kastın nedir tam anlayamadım? İlla bu modeli almak durumunda da değilsin, araştırıp daha yüksek bütçeli - güncel kartları da tercih edebilirsin ihtiyacına yönelik olarak.

Geri
Yukarı